WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

шліфування підлоги в недоступних для машини місцях застосовують ручні пневматичні або електричні шліфувальні машини.
Мозаїчно-шлііфувальна машина CO-17 (рис. 185) складається з електродвигуна, зубчастого редуктора, двохтраверзного механізму шліфування, ходового пристрою і блока управління.
Ходовий пристрій у вигляді металевої рами спирається на два колеса 8 з гумовими ободами. У верхній частині його знаходиться ручка 2 і блок управління, до якого входить пускач 3 і кран із штуцером 4 для приєднання шланга, по якому подається вода. Ходовий механізм прикріплений до корпусу редуктора 6.
Механізм шліфування (рис. 186), закритий кожухом б, складається з двох траверз 10, що обертаються в різні сторони. На кожній траверзі закріплені амортизатори 7 і три держаки 8 з
Під час роботи машини обертальний рух від валу електродвигуна через редуктор передається на механізм шліфування. При обертанні траверз абразивний камінь шліфує поверхню. Кількість води, потрібної для змочування поверхні, регулюють за допомогою крана 4 (див. рис. 185). Під час роботи машини ходовий пристрій мас бути піднятий вгору так, щоб колеса не торкались поверхні, що шліфується.
Технічна характеристика мозаїчно-шліфувальних машин подана у
і таблиці 18
Модель
Показник
СО-91 СО-111
СО-17 СО-36
Продуктивність, м2 /год 7,5 4-6 12 15-20
Ширина смуги шліфування, мм 570 530 570 570
Частота обертання траверз, с-1 - - 5 9
Висота абразивна, мм 50 50 50 50
Електродвигун:
Потужність, кВт 2,2 1,5 3 -
Частота обертання с-1 24 48 24 23
Напруга, В 220/380 220/380 220/380 220/380
Габаритні розміри, мм:
Довжина 880 920 950 1050
Висота 610 590 650 680
Ширина 850 945 1000 1000
Маса, кг 130 105 130 130
Таблиця 18. Технічна характеристика мозаїчно-шліфувальних машин
Для шліфування мозаїчного покриття у місцях, недоступних для високопродуктивних машин, застосовують ручні електричні або
пневматичні машини. Конструктивно електричні машини поділяють на торцеві і кутові (у яких вісь абразивного диску розміщена під кутом до осі вала електродвигуна). Промисловість випускає багато видів ручних шліфувальних машин різної продуктивності і призначення, проте найбільш зручною для застосування в мозаїчних роботах є електрична шліфувальна машина ИЗ-8201А.
Універсальна електрошліфувальна машина ИЗ-8201А (рис. 187) складається з електродвигуна, встановленого на опорній плиті, гнучкого валу, шліфувальної головки і пускового пристрою. У комплект машини входять дві головки: пряма і кутова.
Пневматична шліфувальна машина ИЛ-2201 (рис. 188)
складається з двигуна, на подовженому валі якого закріплюється абразивний диск, двох рукояток, пускового пристрою і захисного кожуха диска. Машина діє під тиском повітря, що надходить від компресора.
Для шліфування мозаїчного покриття у місцях, недоступних для високопродуктивних машин, застосовують ручні електричні або пневматичні машини. Конструктивно електричні машини поділяють на торцеві і кутові (у яких вісь абразивного диску розміщена під кутом до осі вала електродвигуна). Промисловість випускає багато видів ручних шліфувальних машин різної продуктивності і призначення, проте найбільш зручною для застосування в мозаїчних роботах є електрична шліфувальна машина ИЗ-8201А.
Універсальна електрошліфувальна машина ИЗ-8201А (рис. 187) складається з електродвигуна, встановленого на опорній плиті, гнучкого валу, шліфувальної головки і пускового пристрою. У комплект машини входять дві головки: пряма і кутова.
Пневматична шліфувальна машина ИЛ - 2201 (рис. 188)
складається з двигуна, на подовженому валі якого закріплюється абразивний диск, двох рукояток, пускового пристрою і захисного кожуха диска. Машина діє під тиском повітря, що надходить від компресора.
Для шліфування мозаїчного покриття у місцях, недоступних для високопродуктивних машин. Конструктивно електричні машини поділяють на торцеві і кутові (у яких вісь абразивного диску розміщена під кутом до осі вала електродвигуна). Промисловість випускає багато видів ручних шліфувальних машин різної продуктивності і призначення, проте найбільш зручно для застосуваня в мозаїчних роботах є електрична шліфувальна машина ИЗ-8201 А.
Універсальна електрошліфувальна машина ИЗ - 8201 А (рис. 187) складається з електродвигуна, встановленого на опорній плиті, гнучкого валу, шліфувальної головки і пускового пристрою. У комплект машини входять дві головки: пряма і кутова.
Рис. 187. Універсальна електрошліфувальна машина ИЗ-8201А
1 - Гнучкий вал; 2 -Електрокабель; 3 - Електродвигун; 4 - Пусковий пристрій 5 - Кран зі штуцером для приєднання шланга з водою; 6 - Рукоятка; 7 - шліфувальний круг
Для мозаїчних робіт частіше використовують кутову головку. Електродвигун машини потужністю 1 кВт працює від напруги 220 Вт.
До початку роботи у шліфувальну головку машини вставляють абразивний диск і міцно затискують його, а до штуцера крана приєднують більше 4 мм. Товщина опоряджувального мозаїчного шару може відхилятись від проектної не більше ніжна 10 % на окремих ділянках багатокольорової підлоги слід забезпечити однотонність покриття кожного кольорового тону.
Кам'яний дрібняк на всій площі підлоги має розміщуватись рівномірно. Металеві і скляні жилки не повинні виступати над рівнем мозаїчного шару підлоги. Прямолінійні жилки у Зовнішньому шарі покриття мають бути рівні по всій довжині приміщення або окремого елемента рисунка. Криволінійні жилки рисунків не повинні мати помітних оком викривлень, що спотворюють контури рисунка
відполірована поверхня мозаїчного покриття повинна бути рівною і блискучою.
Виготовлення штучних мозаїчних виробів
Мозаїчні східці, підвіконники, накладні проступи на східці, облицьовувальні плити та інші будівельні деталі виробляють на заводах або безпосередньо на будівельних об'єктах. Для їхнього виготовлення застосовують відповідні дерев'яні або металеві форми. Металеві форми довговічніші в експлуатації, зручніші в роботі, а вироби, виготовлені в них, більш якісні.
Щоб виготовити якусь деталь, форму змащують мінеральним мастилом (розрідженим автолом, солідолом тощо) і заповнюють розчином. Якщо товщина деталі більша за 30-35 мм, її роблять двошаровою. Спочатку формузаповнюють звичайним цементним розчином до такого рівня, щоб зверху залишилось місце для укладання шару мозаїчного розчину (25-30 мм). Для міцності деталі в шарі цементного розчину попередньо розміщують зварену арматурну сітку. Після цього верхній об'єм форми заповнюють мозаїчним розчином і ретельно ущільнюють його вібраторами або вручну трамбуванням. Заформована деталь зберігається у формі до повного затвердження розчину. Коли розчин затвердне, готову деталь виймають з форми, шліфують і при потребі полірують.
Гумовий шланг невеликого діаметра, по якому до машини буде подаватись вода.
Під час роботи машини обертальний рух від вала електродвигуна З через редуктор і гнучкий вал 1 передається на абразивний диск, при обертанні якого шліфується поверхня. Кількість води, потрібної для шліфування, регулюють за допомогою крана 5, розміщеного на шліфувальній головці.
Основні несправності в роботі електрошліфувальної машини ИЗ-8201А подано в табл. 20.
Таблиця

 
 

Цікаве

Загрузка...