WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

пігментом, відбивають лінії, що вказують верхню межу підлоги.
Бетонну основу підлоги очищають від сміття, бруду і пилу. Для кращого зчеплення підготовчого шару підлоги з основою вона повинна бути шорсткою. Крім того, з неї необхідно зчистити плівку цементного каменю так, щоб подекуди відкрилась поверхня щебеню. Тому на основі вручну або за допомогою електромолотка насікають борозни на відстані 5-б см одна від одної, 3-5 мм завглибшки. Зколені частки бетону видаляють, після чого всю поверхню обробляють сталевими щітками, зчищаючи з неї плівку цементного каменю.
При великих обсягах робіт цю роботу виконують ручними або пересувними електрощітками (див. рис. 189).
Інструменти та матеріали для опоряджувальних робіт
В мозаїчних роботах частково користуються вже знайомим вам інструментом, що застосовується також в штукатурних або плиткових роботах. Для розрівнювання або переміщення мозаїчного розчину використовують лопатку (див. рис. 96, а), гладилку (див. рис. 17, в) та відрізочку (див. рис.18 в).
Для ущільнювання шару мозаїчного розчину застосовують ручний коток масою 80-100 кг (див. рис. 158, а) і металеву або дерев'яну трамбовку.
Дерев'яну трамбовку (рис. 182, а) виготовляють з прямокутного куска дошки розміром 25x35 або 40*40 см, завтовшки 30-40 мм, В центрі дошки на металевих кутиках закріплюється дерев'яна ручка 120-130 см завдовжки.
Металева трамбовка (рис. 182, б) складається з квадратної металевої плити, виготовленої з листової сталі розміром 30Х30 або 40МО см, завтовшки 6-8 мм. Всередині плити, перпендикулярно до неї, приварена металева ручка завдовжки 80-100 см. У разі відсутності металевих трамбовок , які є довговічними в експлуатації, застосовують недовговічні дерев'яні.
Для зняття цементного молока з поверхні ущільненого мозаїчного шару застосовують макловицю (рис. 183, а), її робочу частину виготовляють з кінського волосу довжиною 10-12 см. По периметру щітки до кінського волосу добавляють щетину, щоб вона стала пружністю і волосінь не заламувалась під час роботи. В мозаїчних роботах краще застосовувати макловицю з капроновою волосінню.
Для шліфування ділянок мозаїчної підлоги, недоступних для мозаїчно-шліфувальної машини, застосовують абразивні камені, які для зручності затискують у спеціальний пристрій з дерев'яною ручкою 100 см завдовжки (рис. 183, б).
Для переміщення розчину з ящиків і розрівнювання його на поверхні застосовують металеві совки (рис. 183, в), совкові та звичайні штикові лопати. Розчин можна розрівнювати також металевими граблями.
Машини і механізми для мозаїчних робіт
Ущільнювання мозаїчних розчинів, особливо шліфування опоряджувального шару після того як він затвердне, вручну - важкий і трудомісткий процес, тому при великих обсягах робіт застосовують машини і механізований
Гірські породи, з яких одержують дрібняк, повинні бути такими, щоб поверхня легко шліфувалась абразивним інструментом. Дрібняк з твердих гірських порід (граніт, базальт) хоча і застосовується в суміші, проте дуже рідко. Крім того, що підлога із суміші з таким дрібняком важко шліфується, в процесі експлуатації вона нерівномірно зішліфовується і стає горбкуватою. Це пояснюють тим, що з поверхні спочатку стирається цементний камінь, а дрібняк виступає над рівнем підлоги.
При невеликих обсягах робіт мозаїчний розчин готують вручну. Кам'яний дрібняк різних фракцій промивають водою, щоб позбавити його пилу. Окремо цемент змішують з пігментами і пересівають через сито з 900 отв/смг. В ящик насипають потрібну кількість дрібняку різної зернистості і перемішують його. Потім кольоровий цемент додають до дрібняку і всю суміш переміщують. Готову мозаїчну суміш змочують водою з поливальниці, додаючи її в такій кількості, щоб розчин утворився малорухомим (жорстким). Рухомість мозаїчного розчину повинна бути у межах 2-4 см заглиблення стандартного конуса.
При великих обсягах робіт мозаїчні розчини готують в розчинозмішувачах із готової суміші, завезеної будівельний об'єкт, додаючи до неї потрібну кількість води. Тривалість перемішування розчину 2-4 хв. Заготовленої кількості розчину повинно вистачити на вкриття всієї площі підлоги в одному приміщенні, щоб покриття не було різнобарвним.
Підготовка поверхонь під опорядження
Мозаїчна підлога складається з двох шарів: підготовчого (простильного), що виконується з цементного розчину, і опоряджувального з мозаїчного розчину. Товщина підготовчого шару має бути не менше 20 мм, опоряджувального - 20-25 мм.
При влаштуванні мозаїчних підлог необхідно виконати такі технологічні операції:
перевірити поверхню основи і відбити на стінах лінії чистої підлоги;
очистити і насікти або надряпати сталевою щіткою поверхню основи; укласти поздовжні маяки для влаштування підготовчого шару; змочити основу водою; прогрунтувати основи цементним молоком; укласти і ущільнити цементний розчин; укласти маяки або жилки для влаштування мозаїчного покриття;
укласти, розрівняти і ущільнити шар мозаїчного розчину; видалити маяки і заповнити шви
мозаїчним розчином; відшліфувати підлоги І остаточно їх опорядити; витягнути плінтуси.
До початку влаштування мозаїчної підлоги за допомогою водяного рівня на стінах рисками відмічають рівень чистої підлоги. За цими позначками шнуром, натертим крейдою або іншим пігментом, відбивають лінії, що вказують верхню межу підлоги.
Бетонну основу підлоги очищають від сміття, бруду і пилу. Для кращого зчеплення підготовчого шару підлоги з основою вона повинна бути шорсткою. Крім того, з неї необхідно зчистити плівку цементного інструмент, які полегшують працю робітників, підвищують її продуктивність і поліпшують якість робіт.
Для ущільнювання бетону і мозаїчного розчину застосовують поверхневі вібратори марок ИВ-2А, ИВ-91Атаінші.
Поверхневий вібратор ИВ-91А складається з електровібратора загального користування ИВ-92А, встановленого у металевому кориті, яке безпосередньо стикується з зовнішнім шаром мозаїчного розчину, що ущільнюється. Для перенесення вібратора до корита приварено дві ручки 5 і скобу, до якої чіпляють металевий стержень або трос з гаком на кінці 1. Цей пристрій служить для пересування вібратора під час його роботи.
Електровібратор ИВ-92А складається з електродвигуна, на обох кінцях вала якого закріплені попарно два дисбаланси (ексцентрики), і пускового пристрою з електрокабелем. Електродвигун розмішений всередині алюмінієвого кожуха, який за допомогою болтів 3 міцно з'єднується з коритом. Дис- баланси - це металеві деталі різні за масою і формою, розміщені на валі електродвигуна.
При роботі поверхневого вібратора дисбаланси, що обертаютьсяразом з валом, сприяють вібрації механізму, яка передається на корито, а від нього на розчин, що ущільнюється. У табл. 17 подано технічну характеристику поверхневих вібраторів.
Показник Модель
ИВ-2А ИВ-91А
Примусова сила вібрації, кН
Частота коливань: 56,5 47 40-50 47
Електродвигун:
потужність, кВг 0,6 0,6
напруга, В 36 36
Габаритні розміри, им:
Довжина 950 1100
Ширина 550 600
Висота 270 300
Маса, кг 45 55
(рис. 184) Поверхневий вібратор ИВ-91А
Для шліфування мозаїчного покриття на великій площі застосовують мозаїчно-шліфувальні машини марок CO-17, СО-36, СО-91, СОНІ тощо. Для

 
 

Цікаве

Загрузка...