WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота


Дипломна робота
Пояснювальна записка
Тема: Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог.
Завдання
Дипломну роботу
учня ІІІ курсу, групи №314
професія: штукатур, маляр, лицювальник-плиточник
Тема: Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог.
В дипломній роботі розробляються:
1. Вступ
2. Технологічна частина
2.1. Загальні відомості
2.2. Вимоги до опоряджувальної поверхні
2.3. Інструменти та матеріали
2.4. Види підмощування для опоряджувальних робіт
2.5. Підготовка поверхонь під опорядження
2.6. Технологія виконання опоряджувальних робіт
2.7. Приймання та обмір опоряджувальних робіт
2.8. Організація праці при виконанні опоряджувальних робіт
3. Заходи з охорони праці
Графічна частина
Виконання креслення з технології опоряджувальних робіт на аркуші формату А 1
Дата видачі "____"________________200____р.
Дата закінчення "____"________________200____р.
Зміст
1) Вступ
2) Технологічна частина
2:1 Загальні відомості
2:2 Вимоги до опоряджувальної поверхні
2:3 Підготовка поверхонь під опорядження
2:4 Інструменти та матеріали для опоряджувальних робіт
2:5 Види підмощування для опоряджувальних робіт
2:6 Технологія виконання опоряджувальних робіт
2:7 Організація праці при виконанні опоряджувальних робіт
2:8 Приймання та обмір праці в опоряджувальних роботах
2:9 Заходи по охороні праці
ВСТУП
Капітальне будівництво є однією з найважливіших галузей народного господарства, від будь якої залежить ефективність функціонування всієї системи господарювання в країні. Від розвитку будівництва залежить також вихід економіки держави з кризового стану та виведення її на світовий рівень.
Сьогодні в Україні будівництво перебуває у занепаді: Основні фонди зношені майже на 60% в середньому ці фонди на одну родину втричі менші ніж в Росії, у четверо ніж у Литві порівняно із західне європейськими країнами. Матеріальна база України стосовно житла у 3-5 разів менша. Сьогодні на ринку будівельних робіт працює близько 7 тисяч будівельних організацій в яких зайнято 764000 працівників, 46% будівельних організацій об'єднані в корпорацію та концерни інші працюють на ринку самостійно. Біля 86% підрядних організацій мають недержавну форму власності. Значне скорочення обсягу, бюджетних капіталовкладень на початку 90-х років. Призвело до кризи у будівельному комплексі. В зв'язку з скороченням обсягу робіт виникла гостра конкуренція на підрядному ринку і це змусило будівельників шукати нові форми і методи господарювання, назріла необхідність корінних змін у будівельному комплексі його реконструкцію. Державні будівельні організації шляхом приватизації перетворились на акціонерні товариства. Поряд з ними з'явились нові будівельні організації які засновані на колективній та приватній власності. Ринок поповнився новими видами будівельних матеріалів які потребують впровадження нових технологій .
В даний час більш активною стає задача, заміни в будівництві, органічно -в'яжучих речовин. Одним з таких об'єктів є спеціальні види будівництва що пов'язані з ремонтними роботами. Для таких цілей німецькою фірмою розроблені спеціальні, особливі тонко мелені цементи на мінеральній основі.
Сьогодні випускаються 16 різновидів тонко мелених цементів які можна розділити на 2 великі групи основою яких є: тонко подрібнений портланд цементний клінкер (група "Р"). Та тонко мелений шлак група "R" кожному з цих різновидів належить ряд спеціальних властивостей, підвищена сульфатостійкість, знижена газонепроникність та водонепроникність що досягається шляхом введення спеціальних добавок. Так наприклад для групи "R" характерне інтенсивне тужавлення на початковому етапі та висока завершальна міцність. Для регулювання рухомостей до складу цементного розчину вводити хімічні добавки, які після замішування цементної суміші водою не чинять значного впливу на зміну консистенції, суспендії. Цей вплив проявляється вже через 30 хв, а особливо через 60-90 хв.
МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
Роботи, пов'язані з підготовкою основи підлоги і покриттям її шаром мозаїчного розчину, з наступним його опорядженням, називають мозаїчними. До складу мозаїчного розчину входять білий або сірий цементи, кам'яний дрібняк і вода. При бажанні зробити покриття кольоровим до цієї суміші додають лугостійкі мінеральні пігменти. Мозаїчне покриття міцне, довговічне, добре захищає конструкції від дії вологи і має привабливий вигляд. Монолітні мозаїчні підлоги влаштовують у цехах промислових підприємств, магазинах, вестибюлях і сходових площадках будівель різного призначення.
З мозаїчного розчину виготовляють штучні деталі архітектурного опорядження приміщень (мозаїчні плити, підвіконники, східці, приступки збірних маршів тощо).
Поряд з цим до мозаїки відносять монументально-декоративний живопис, який відтворює на поверхнях будівлі тематичні або орнаментальні рисунки шляхом набору їх із різнокольорових кусочків різноманітних матеріалів (смальта, камінь, кераміка тощо). Мозаїчний набір рисунка закріплюється на поверхні цементним розчином або спеціальними мастиками. Мозаїчні панно і окремі рисунки можна спостерігати на фасадах будівель, станціях метро, вокзалах, у готелях, палацах культури тощо. Набірну мозаїку виконують художники-декоратори.
Монолітні мозаїчні підлоги можуть бути одно або багатокольоровими, коли окремі ділянки підлоги виконані розчинами різного кольору, їх можна виконати і візерунчастими з орнаментальними рисунками.
Вимоги до опоряджувальної поверхні мозаїчних підлог
До влаштування мозаїчних підлог приступають після виконання всіх загально будівельних і санітарно-технічних робіт, прокладання електропроводки та укладання бетонної основи під підлоги. Основа повинна бути рівною і міцною. При перевірці рівності основи контрольним двометровим правилом проміжок між ним і основою має бути не більше 10 мм. Відхилення поверхні основи від горизонталі мас бути більше 0,2 % від розміру приміщення, а при ширині або довжині приміщення більше 25 м не повинно перевищувати 50мм.
Рис. 181. Зразок мозаїчного покриття
Підготовка поверхонь під опорядження
Мозаїчна підлога складається з двох шарів: підготовчого (простильного), що виконується з цементного розчину, і опоряджувального з мозаїчного розчину. Товщина підготовчого шару має бути не менше 20 мм, опоряджувального - 20-25 мм.
При влаштуванні мозаїчних підлог необхідно виконати такі технологічні операції:
перевірити поверхню основи і відбити на стінах лінії чистої підлоги;
очистити і насікти або надряпати сталевою щіткою поверхню основи; укласти поздовжні маяки для влаштування підготовчого шару; змочити основу водою; прогрунтувати основи цементним молоком; укласти і ущільнити цементний розчин; укласти маяки або жилки для влаштування мозаїчного покриття;
укласти, розрівняти іущільнити шар мозаїчного розчину; видалити маяки і заповнити шви
мозаїчним розчином; відшліфувати підлоги І остаточно їх опорядити; витягнути плінтуси.
До початку влаштування мозаїчної підлоги за допомогою водяного рівня на стінах рисками відмічають рівень чистої підлоги. За цими позначками шнуром, натертим крейдою або іншим

 
 

Цікаве

Загрузка...