WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота


Курсова робота
на тему
Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ "Консерваторія" на базі автоматичних пристроїв
Зміст.
1. Загальна частина.
1.1 Вступ.
1.2 Характеристика технологічного процесу.
1.3 Характеристика і аналіз існуючих схем автоматичного контролю і регулювання.
1.4 Актуальність і економічне обґрунтування теми проект.
1.5 Огляд і аналіз відомих проектних рішень.
2. Розрахункове - технологічна частина.
2.1 Характеристика технологічного процесу в технологічному устаткуванні.
2.2 Розробка технологічної схеми автоматизованого устаткування.
2.3 Підбір стандартного обладнання.
2.4 Підбір і розрахунок автоматизуючих пристроїв.
2.5 Опис схеми керування, контролю або регулювання технологічних параметрів.
3. Конструктивна частина.
3.1 Виготовити макет давача, або індивідуальне завдання.
4. Енергетична частина.
4.1 Розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації
5 Охорона праці.
5.1 Аналіз виробничого травматизму
5.2 Заходи техніки безпеки
5.3 Протипожежний захист
6. Економічна частина.
6.1 Розрахунок економічної ефективності автоматизації технологічного процесу.
Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов'язкових креслень).
1. Загальна частина
1.1. Вступ
Автоматизація виробництва - один із важливих напрямків науково-технічного прогресу, який характеризується поступовим процесом вдосконалення знарядь праці , методів виробництва та наукових досліджень передових технологічних процесів.
Під автоматизацію технологічних процесів розуміють заходи по керуванню і контролю за окремими машинами або технологічними процесами, які виключають безпосередню участь в них людини , а робота машин і механізмів виконується згідно програми , яка розроблена людиною. Для підприємства з простою технологічною схемою виробництва і невеликим обсягом продукції доцільно розробляти жорстку програму автоматизованого керування процесом. Для досягнення цієї мети застосовують стандартні засоби автоматизації , керування та контролю технологічних параметрів на базі автоматизованих пристроїв (давачів, перетворювачів , вимірювальних пристроїв , виконавчих органів).
Сучасна концепція організації та автоматизації виробництва , перспектив його розвитку та розширення , адаптації до ринкових відносин вимагає розробки гнучких програм автоматизованого керування технологічними процесами на базі автоматичних і автоматизованих систем (мікропроцесорна та комп'ютерна техніка, промислові та адаптивні роботи , гнучкі виробничі модулі та системи , інтелектуальні системи та штучний інтелект).
Аналіз стану виробництва консервної продукції на Коломийському ВАТ "Консерваторія" дає підставу розробити проект автоматизації виробництва на базі застосування автоматизованих пристроїв з таких міркувань :
1. Відкрите акціонерне товариство "Консерваторія" є приватним підприємством . Господарською діяльністю займається порівняно недавно і не має достатньо обігових коштів на придбання дорогих засобів автоматизації.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
2. Розширення господарської діяльності, збільшення обсягу виробництва продукції , впровадження нових видів консервної продукції вимагає додаткових капітальних вкладень , збільшення найманої робочої сили , витрат на отримання ліцензії на інші види діяльності та внесення змін в статут підприємства.
Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ "Консерваторія" на базі автоматичних пристроїв забезпечить :
1. Зниження собівартості виготовлення продукції та покращення її якості.
2. Підвищення швидкості технологічних процесів при високій якості і надійності , зменшення часу робочого циклу виготовлення продукції.
3. Отримання економії прямих витрат праці за рахунок звільнення значної частини оперативно експлуатаційного персоналу.
4. Покращення умов праці - звільнення персоналу від стомлюючої або тяжкої фізичної праці та перебування його в небезпечних або шкідливих для здоров'я умовах.
5. Збільшення продуктивності технологічного обладнання і покращення якості продукції процесом, коли ручне керування неможливе або недостатньо надійне.
6. Застосування простих і недорогих стандартних засобів автоматизації виробництва , зменшить витрати та час на розробку і впровадження проекту , а також на додаткові капітальні вкладення.
7. Розширення господарської діяльності підприємства за рахунок економії від автоматизації дасть можливість зменшити термін окупності додаткових капітальних вкладень на впровадження проекту.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
1.2.Характеристика технологічного процесу.
Консервне виробництво - одне із складних виробництв харчової промисловості . Воно відзначається великою різноманітністю використовуваної сировини , безліччю технологічних процесів та їх параметрів.
Продукцією консервного виробництва є консерви - харчові продукти, що володіють тривалим строком зберігання при збереженні поживних і смакових якостей . Консервування харчових продуктів забезпечує можливість створення запасів для споживання їх в районах з різними кліматичними умовами і протягом року.
Для консервування використовують різні види сировини рослинної і тваринної. Із рослинної сировини для консервування використовують овочі , ягоди , фрукти , із тваринного - молоко, м'ясо. Це основна сировина . При виробництві консервів крім основної сировини використовують різноманітні допоміжні матеріали - цукор , сіль , жири , крупи, боби (горох, фасолю, сою), пшеничне борошно , макаронні вироби , кислоти (оцтову, лимонну , аскорбінову , сарбінову), пряності , воду. Всі основні і допоміжні матеріали за якістю повинні відповідати вимогам діючих стандартів.
В консервному виробництві для фасування консервної продукції використовують герметичну тару , виготовлену із скла і шерсті . Тара закупорюється шерстяними кришками . Найбільш поширеною є шерстяна тара . Виготовляють банки із білої шерсті (бляхи) - це тонколистова сталь, покрита з двох сторін шаром олова. Біла шерсть є добрим матеріалом для консервів , проте її поверхні кородують, оскільки олово недостатньо захищає сталь від корозії. Через це використовують спеціальну лаковану (покритим тонким шаром харчових лаків або емаллю) сталь. Скляна тара також дуже розповсюджена в консервній промисловості. Вона не кородує, стійка до хімічних дій, легко піддається санітарній обробці , багаторазово використовується , придатна для любих консервів , але б'ється і це її особливий недолік .
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
Характеристика технологічного процесу консервування має такі особливості :
1. Сировина і напівфабрикати мають складний склад. Вони швидко псуються , їм потрібні особливі умови зберігання , потрібен особливий контроль якості.
2. Харчові продукти мають таку властивість, як нестійкість якісних показників, що не дозволяє застосовувати в технологічному процесі обробки високі швидкості , тиск і температуру. Вимоги до дотримання стабільності технологічної параметрів тиску і температури під час обробки

 
 

Цікаве

Загрузка...