WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Личківка - Реферат

Личківка - Реферат

шпона можуть використовуватись верстати:
- круглопилкові;
- стрічкопилкові;
- паперорізальні машини;
- гільйотинні ножиці.
Круглопилкові верстати найбільш прості й історично першими застосовувались для розкрою шпону, але їх пилки дають нерівні пропили, що призводить до додаткових втрат шпону і збільшення трудових затрат при подальшому його обробленні. Стрічкопилкові верстати дають менші втрати шпону, тому що мають дещо менші розміри зубів пилок.
Перші дві групи верстатів можна рекомендувати тепер лише на невеликих підприємствах, що не мають
Рис. 1. Організація робочих місць для розкрою шпона:
а - круглопилковий; б - стрічкопилковий; в - паперорізальна машина для поздовжнього і поперечного розкрою; г - паперорізальна машина для поперечного розкрою; д - гільйотинні ножиці для поздовжнього розкрою відрізків; е - гільйотинні ножиці для поздовжнього і поперечного розкрою;
є - гільйотинні ножиці для поперечного розкрою 1 - верстат; 2 - шпон для розкрою; З - шпон після розкрою; 4 - відходи шпона; 5 - приставний стіл
спеціалізованого обладнання, якими є машини для різання паперу, а також спеціально сконструйовані гільйотинні. ножиці. Паперорізальні машини, 25р136 через порівняно невелику довжину ножа, застосовують в основному для поперечного розкрою шпону, а за організацією робочого місця та за принципом дії вони є такі, як і гільйотинні ножиці. В залежності від обсягу виробництва гільйотинні ножиці можуть використовуватись лише для поперечного і поздовжнього розкроїв, або для поперечного і для поздовжнього одночасно.
Марки гільйотинних ножиць НГ18; НГ30.
пачку ділянок струбцинами, як цепоказано на рис 1а.
Рис. 1а. Схема підготовлення пачок шпону до фугування - а: та їх фугування за допомогою фрезерного верстата - б: 1 - пачка шпону: 2 - прокладки: 3 - струбцини; 4 - фреза; 5 - кільце; 6 - стіл.
Якіснішим є фгування на спеці-, *-(К-'
алізованих краикофугувальних верстатаХ^-у
яких вирівнювання крайок здійснюється за допомогою пилки із подальшим фугуванням ножовою, головкою або лише фугуванням ножовою головкою. Особливу уваг.' фугу-ванню крайок слід приділяти у тому випадку, коли подальший набір ділянок буде виконуватися під певним кутом, який не дорівнює 0 або 90° до напряму волокон.
Організація робочого місця біля крайкофугувального верстата показана на рис.
Продуктивність таких верстатів визначають за формулою:
:oo +и ]к А-
Р X / р М - -.
------------------, личкчас..р.2)
2-2-1-і-т
де Г - проміжок часу для якого визначають продуктивність, хв:
п - кількість ділянок шпону, що одночасно обробляють, шт;
V ,U - швидкості робочого та Р х
неробочого ходів каретки, м/хв; І - довжина ходу каретки, м:
/ - кількість установок на одну пачку ділянок, шт.;
/я - кількість ділянок на одну личківку, шт;
Кр, А"" - коефіцієнти використання робочого та машинного часу.
Оброблені крайки ділянок повинні бути прямолінійними (відхилення від прямолінійності не повинно перевищувати 0,33/1000) і без дефектів (внколів).
#.-/-З . P
Личк/вки із складним і, особливо, з фігурним наборами, як правило, склеюють вручну. Якісно підібраний рисунок фігурного набору значно покращує зовнішній вигляд і, при майже однаковій витраті шпону, може суттєво збільшити вартість готового виробу.
У масовому виробництві, в більшості випадків використовують простий вид набору, який здійснюють вручну або за допомогою спеціалізованих верстатів для ребросклеювання.
Способи ребросклеювання ділянок шпону у личківки за допомогою різних матеріалів, які знаходять застосування на практиці, показано на рис.
Ч Рис. >гЛ. Можливі варіанти набору личківок. коли поздовжні крайки ділянок непаралельні:
А - без повертання; Б - з повертанням відносно осі. перпендикулярної до пласті ділянки
Рис. 5-ґП. Способи склеювання ділянок шпону: А - клейовим швом: Б - гумованою стрічкою: В - клейовою ниткою: Г - клейовим перервним швом
Ребросклеювання за допомогою лише клейового шва (рис. ,i-W? А) не є міцним і для струганого шпону застосовується рідко. Гумовану стрічку перфорують для збільшення міцності при склеюванні лпчківки з основою та легшого зішліфовування після личкування. При машинному способі реоросклеювання збільшується витрата стрічки порівняно з ручним. Клейова нитка, як і безперервний шов, практично застосовується при ребро-склеюванні за допомогою верстатіъСК~9;
Після реоросклеювання у личківок, які виготовлені із шпону завтовшки 0,8 мм і менше, для зменшення розривів торців шпону під час транспортування, слід закріпити торці. Це здійснюється вручну гумованою стрічкою або на верстатах прохідного типу стрічкою чи синтетичною ниткою (рис. jL-гЗІ А, Б). Підготовлена лич-ківка матиме вигляд, показаний на рис. 5.15.
& Рис. 5ЖГ. Схеми організації робочих місць біля верстатів лля: а - реоросклеювання: о -закріплення торців
Продуктивність визначають за формулами:
- для реоросклеювання; г[и +L' ІА" А"
Р .V/ П .!(
Я =
2-2-1, {/І-/,
- для закріплення торців;
, личк/час, (э..з
П =
, личк. час.,
(5.4)
Ьї
де U ,U Р
швидкість робочого та
неробочого ходів подачі, м/хв.;
Т - проміжок часу, для якого визначають продуктивність, хв;
І ,Ь - довжина або ширина личківки. j І
м;
п - кількість ділянок шпона в личківці, шт.
b І
o1
150(200)' 150(200)
К - коефіцієнти в
робочого та машинного часу.
К ,К - коефіцієнти використання р м
Рис. 5.15". Вигляд личківки. підготовленої д'о личкування: а, б, в, г - ребросклепюї гумованою стрічкою вручну, гумованою стрічкою, перфорованою стрічкою та синтетичною ниткою, машинним способом відповідно: А. Б -закріплення торців гумованою стрічкою та синтетичною ниткою відповідно

 
 

Цікаве

Загрузка...