WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Личківка - Реферат

Личківка - Реферат

діаметр пилки, мм.
Для кріплення конічних пилок зовнішній діаметр затискних шайб не повинен перевищувати діаметра плоскої частини диска.
На деяких круглопилкових верстатах на пилковий вал можна одночасно встановлювати кілька пилок. Це дає змогу за один прохід розпилювати дошку або заготовку на кілька частин. Якщо відстань між пилками достатньо велика, то вал повинен обертатись на трьох підшипниках, один з них має бути знімним. Це потрібно для зміни пилкових дисків.
В окремих конструкціях валів пилкові диски кріплять на спеціальній оправці-втулці, яка на ковзній шпонці може переміщуватись вздовж вала.
Рис. 2. Кріплення пилок:
а - шайбою з центруючою шпилькою, б - шайбою з центруючим конусом;
1- пилка, 2 - центруючи шпилька, 3 - гайка, 4 - вал, 5 - центруючий конус, 6 - пружина
Вимоги до підготовки та встановлення круглих пилок. Полотно пилки має бути проковане, тобто його центральна частина дещо ослаблена ударами молотка з обох боків диска, укладеного на ковадло. Проковувати треба плоскі пилки діаметром 250 мм і більше. Правильність проковування перевіряють перевірною лінійкою, укладаючи її на диск по напрямку радіусів. Якщо пилковий диск правильно прокований, то між лінійкою і центральною частиною його має лишатися просвіт при кожному положенні лінійки. Просвіт характеризує угнутість пилки і залежить від ї ї діаметра і товщини.
Для пилок діаметром 250-360 мм і 1,4-2 мм завтовшки угнутість має становити 0,2-0,3 мм; для пилок діаметром 360-500 мм і 2-2,8 мм завтовшки угнутість може бути 0,2-0,5 мм.
Зубці плоских пилок треба розводити. Розвід в один бік має становити 0,3-0,5 мм. Для поздовжнього розпилення сухої і твердої деревини розвід роблять менший, а для сирої деревини хвойних і м'яких листяних порід - більший.
Зубці пилок мають бути гостро заточені, без задирок і закрутів. У пилок для поздовжнього розпилювання заточування роблять пряме, для поперечного - косе (для м'яких порід під кутом 45°, для твердолистяних - 65°).
Пилковий диск встановлюють перпендикулярно до осі обертання вала. Вісь обертання пилки має збігатися з віссю обертання вала. Для цього необхідно, щоб внутрішній діаметр пилки збігався з діаметром шийки вала. Якщо зазор між ними перевищує 0,1-0,2 мм, то більш раціонально застосовувати шайбу з центруючим конусом (рис. 37).
Пилку закріплюють на валу за допомогою шайб так, щоб вона між ними не могла повертатись. Тому для надійного закріплення пилка затискується не всією площиною шайби, а тільки зовнішнім обідком 20-25 мм завширшки.
2.1.2. Розкрій шпону.
Вирівнювання крайок необхідне після розкрою шпону на пилкових верстатах, а інколи і після розкрою гільйотинними ножицями. Для вирівнювання крайок можна використовувати:
- ручний фугувальний інструмент;
- фугувальні верстати;
- фрезерні верстати;
- крайкофугувальні верстати.
Фугування крайок вручну з допомогою фугувальних або фрезерних верстатів використовують для невеликих обсягів робіт, попередньо стиснувши пакет шпону.
Іншим способом отримання максимально корисного виходу заготовок є організація розкрою плит за схемою з додатковім склеюванням плит (рис.2.).
Рис.2. Схема організації розкрою плит ДСП з додатковим склеюванням:
1,3 -плити, що розкроюють, 7 - смуга плити; 2,8 - фрези (пилки); 4,9 - механізми для нанесення клею; 5, 10 - преси; 6,11,12 - круглі пилки; 13 -заготовка; І,II,III,IV,V,VI,VII - дільниці оброблення плити
Як видно із схеми, на дільниці І плити 1 і 3 вирівнюють по поздовжній крайці за допомогою фрези або пилки 2,8. На вирівняні крайки механізмом для нанесення клею 4 наносять клей (ділянка II), після чого їх з'єднують одним із способів по ширині в дотик і склеюють під пресом 5 (ділянка III).
Пилкою 6 від склеєних плит відрізають смугу завширшки В, яка однакова або кратна за шириною заготовці з урахуванням ширини пропилу. На ділянці IV відрізану смугу повертають на 90 градусів і вона надходить на ділянки V, VI, VII для виконання з нею операцій, аналогічних операціям з плитами на ділянках І, II, ІІІ. Отриману безперервну смугу завширшки В, за наявності ділильної пилки 11, розкроюють на заготовки необхідної ширини. Після цього пилкою 12 її торцюють на необхідну довжину заготовки l3. При роботі за такою схемою відходи будуть лише на вирівнювання крайок перед склеюванням і пропил, що забезпечить найбільший відсоток корисного виходу. Практично відпадає необхідність складати карти розкрою та оптимізувати розкрій, зменшується необхідність складських приміщень та ін. Одночасно розкроювати так можна лише по одній плиті за товщиною. Отже, при наявності відповідного обладнання описану схему і технологію розкрою слід вважати перспективною для широкого застосування, якщо забезпечити необхідну міцність склеєних ділянок плити.
Для збільшення загального корисного виходу при існуючих схемах розкрою практикується додатковий розкрій кускових відходів, зібраних після основного розкрою, з подальшим склеюванням їх у щити або заготовки.
Організація робочого місця, як і продуктивність при розкрої плит, будуть залежати в основному від типів верстатів. Продуктивність форматних верстатів краще встановлювати за даними виробництва або технічною характеристикою верстата. Організація робочих місць біля таких верстатів залежить від типу верстата (лінії).
2.1.1. розкрій натурального шпона.
Матеріал для личкування використовують найбільше. За походженням вони бувають натуральними та синтетичними. До натуральних відносять шпон:
" струганий - з деревини листяних та шпилькових порід, а також з наростів (кап) всіх порід;
Для збільшення корисного виходу перед розкроєм шпону передбачається його розмічування. Воно здійснюється на верхньому листі шпона в пачці за допомогою шаблонів та лінійок, крейдою, олівцем або фарбами, які не містять оливи. Для простих рисунків набору личківок і при хорошій якості шпону такі пачки інколи не розмічають.
Розкроюють пачки шпона за лініями розмітки спочатку поперек, потім поздовж волокон. Організація робочих місць біля верстатів для розкрою шпона показана на (рис. 1.)
Для розкрою

 
 

Цікаве

Загрузка...