WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Личківка - Реферат

Личківка - Реферат


Реферат на тему:
Личківка
2. Розробка технологічно процесу.
2.1. Опис технологічного процесу.
Матеріалом для виготовлення личківки можуть бути:
- шпон струганий;
- шпон лущений;
- синтетичній рулонний або листовий матеріал;
- паперово-шаруватий пластик.
Підготовлення личківки залежатиме від вида матеріалу личківки та розмірів основи і для шпону струганого складається з таких операцій:
- зберігання;
- досушування (кондиціонування);
- підбір кнолей за кольором та кількістю;
- розмітка кнолей;
- розкрій (поперечний та поздовжній);
- вирівнювання крайок;
- підбір ділянок за кольором та текстурою;
- склеювання ділянок в личківки необхідних розмірів;
- закріплення торців.
Якщо ширина основи менша, ніж ширина ділянки шпону, то операції поздовжнього розкрою, вирівнювання крайок, склеювання в листи необхідних розмірів, а інколи і закріплення торців - відсутні.
Для лущеного шпону можуть бути відсутні розмітка, підбір за кольором та текстурою, закріплення торців.
При використанні синтетичного шпону виконують лише розкрій та склеювання в листи необхідних розмірів (при використанні обрізків).
Виконання операцій розмітки та розкрою нами розглядались в п.2.6 "Розкрій листових матеріалів".
При зберіганні шпону не рекомендується, щоб він торкався металевих елементів, що може бути причиною появи плям. Оскільки сонячне проміння може бути причиною значної зміни кольору, рекомендується зафарбувати, або заклеїти вікна у місцях зберігання струганого шпону.
Вологість шпону перед шикуванням має бути на 1...2 % меншою, ніж вологість основи і ні в якому разі не перевищувати 12 %, тому, у тих випадках, коли його вологість більша, слід передбачити його досушування. Спеціального обладнання для цього не випускається і тому в кожному конкретному випадку його слід виготовляти індивідуально як. нестандартне обладнання.
Різальні інструменти для розкрою деревини. Різальним інструментом для круглопилкових верстатів є круглі (дискові) пилки діаметром до 500 мм і до 2,8 мм завтовшки. Вони можуть бути плоскими, в яких товщина диска однакова по всьому перерізу, і стругальними, в яких периферійна частина товстіша на
Рис. 1. Профілі зубців плоских круглих пилок:
а - тип А (профілі І, II), б - тип Б (профілі III, IV)
величину розводу зубців. Найширше застосовуються на сучасних підприємствах плоскі дискові пилки, на кінцях зубців яких напаяні пластинки з твердого сплаву. Зубці таких пилок розводити непотрібно, бо ширину пластинок роблять більшою від товщини диска на ширину розводу зубців. Дискові пилки з напаяними зубцями значно стійкіші проти зношування.
Для обробки різних деревних матеріалів і пластиків широко застосовуються різальні інструменти, оснащені твердим сплавом на вольфрамокобальтовій основі таких марок: ВК8, ВКП, ВК15 і ВК20. Цифри означають процентний вміст кобальту у вольфрамі.
За профілем зубців розрізняють плоскі пилки типу А для поздовжнього і типу Б для поперечного розпилювання, які мають свої цифрові позначення (рис. 1).
Залежно від профілю зубці круглих плоских пилок мають різні кутові значення відповідно до ГОСТ 980-80 (табл. 1).
Плоскі дискові пилки з напаяними зубцями із твердого сплаву (ГОСТ 9769-79) за технологічним призначенням бувають трьох типів:
I - для розпилювання деревностружкових і столярних плит, фанери, щитів, облицьованих струганим шпоном або листовими пластиками, і для поперечного розкрою суцільної деревини;
II - для поздовжнього розкрою суцільної деревини і волокнистих плит;
III - для розпилювання щитів, облицьованих струганим шпоном, впоперек волокон при високих вимогах до якості обробки.
Діаметри дискових пилок вибирають залежно від товщини розпилюваного матеріалу, а профілі - від потрібної шорсткості про-
Таблиця 1. Кути зубців круглих плоских пилок
Тип Профіль Значення кутів, град
середнього v загострення
заднього
різання
Пилки для поздовжнього розпилювання
А І 35 40 15 55
ІІ 20 40 30 70
Пилки для поперечного розпилювання
Б ІІІ 0 40 50 90
ІV -25 50 65 115
пилу. Кращу шорсткість поверхні дають дрібнозубі пилки, стругальні або з напаяними зубцями. Зовнішній діаметр круглих пилок (діаметр кола, проведеного по вершинах зубців пилки) слід вибирати для даних умов розпилювання найменшим, бо чим менший діаметр пилки, тим вона стійкіша в роботі, дає кращу якість пропилу, зменшує витрати енергії, її легше гострити і правити.
Мінімальний діаметр пилки (Dmin) можна розраховувати за такими формулами:
для верстатів з нижнім розміщенням пилкового вала
Dmin = 2(H + С+10);
для верстатів з верхнім розміщенням пилкового вала
Dmin = 2 (Н + r + 5),
де Н - товщина розпилюваного матеріалу, мм; С - мінімальна відстань від робочої поверхні стола до осі пилкового вала, мм; r - радіус шайби для кріплення пилки, мм; 10 і 5 - величини ви-ступних частин пилки, мм.
Всі круглі пилки кріпляться на пилкові вали, які є робочими органами в круглопилкових верстатах. Пилковий вал обертається в двох шарикових підшипниках, що насаджені на шийку вала і встановлені в корпусах, за допомогою яких вал монтується на опорній частині верстата (станині).
На одному кінці вала закріплюють шків, який через пасову передачу надає валу обертового руху від електродвигуна. На другому кінці вала між спеціальними шайбами за допомогою гайки кріпиться пилковий диск. Внутрішній діаметр круглих пилок (діаметр отвору для насаджування пилки на пилковий вал) має бути більшим від діаметра вала на 0,1-0,2 мм. При більшому зазорі для точного встановлення пилки застосовують вставні кільця (втулки). Гайка, яка затискує шайби і пилковий диск, має закручуватися в напрямку, зворотному обертанню пилкового диска - це не дасть їй змоги відкрутитись під час роботи. Тому залежно від положення пилкового вала різьба на його кінці може бути правою або лівою. Діаметри затискних шайб залежать від зовнішнього діаметра пилки, їх визначають за формулою, мм,
dm = (5 - 6) ,
де D -

 
 

Цікаве

Загрузка...