WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу розкрою плитних матеріалів на заготовки - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу розкрою плитних матеріалів на заготовки - Дипломна робота


Тема: "Розробка технологічного процесу розкрою плитних матеріалів на заготовки."
Зміст.
Вступ.
1. Технічний опис виробу.
1.1. Опис виробу.
1.2. Конструкція і матеріали.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. Опис технологічного процесу.
2.2. Технологічна картка.
3. Заходи з охорони праці.
Список використаної літератури.
Вступ.
Меблі являються частиною матеріальної культури народу. Вони відіграють важливу роль в архітектурно-художньому вирішенні інтер'єру активно впливають на формування художнього смаку і культури навиків людей.
Як і всі галузі народного господарства України, меблева промисловість знаходяться в процесі постійного розвитку і вдосконалення. Розширюються і поглиблюються кооперування і спеціалізації меблевих підприємств.
За останні роки меблева промисловість перетворилась у високомеханізоване виробництво, яке забезпечує стабільний ріст об'ємів випуску меблів в основному за рахунок технологічного переобладнання підприємств. Підвищення вимог до якості виробів меблів веде за собою нововведення нової нормативно-технічної документації. Збільшується степінь уніфікації і нормалізації меблевих виробів. Здійснюється інтенсивний процес, хімізації меблевої промисловості, стає все ширший діапазон застосування нових синтетичних, конструкційних, опоряджувальних, личкувальних і посилочних матеріалів. Проведений ряд досліджень направлене на більш економічне і раціональне використання деревинної сировини шляхом зміни в конструкціях меблів масивної деревини щитовими деревинними матеріалами. Розроблено нові конструкції декоративних елементів меблів, які враховують можливість масового механізованого виробництва.
Проектування меблів ведеться з урахуванням замовлень населення. Сучасні моделі меблів поєднують утилітарні та художні переваги. Основний напрямок в проектуванні меблів - все більше використання уніфікованих меблів, за допомогою яких можна одержувати типи меблів різноманітних габаритних розмірів і комфортабельності. Організація інтер'єрів громадських та житлових споруд в більшості визначається раціональними мебльовими приміщеннями, видами та конструкцією меблів.
В процесі проектування столярно-меблевих виробів враховують слідуючи основні фактори: відповідальність конструкції виробу сучасними вимогами і рівня виробництва, фізико-механічні властивості матеріалів, які застосовуються, вплив різноманітних факторів на міцність і довговічність конструкції, які розробляються, забезпечення мінімальної собівартості виробів і найменованих витрат на організацію і наладку масового виробництва.
Поєднання корисного і красивого, відповідність конструкції сучасному рівню виробництва, умовами експлуатації і вимогам економічності - це ті основні фактори, які визначають властивості столярно-меблевих виробів для обладнання інтер'єру сучасних житлових і громадських споруд.
1. Технічний опис виробу.
1.1 Опис виробу.
Триляж призначений для оснащення житлових приміщень. Експлуатація в наборі або окремо. Виріб розбірної конструкції, складається з двох частин. В нижній частині розміщена тумба розбірної конструкції. Нижня частина виробу у вигляді двох тумб, які з'єднуються між: собою при допомозі верхньої горизонтальної прохідної та задньої стінок.
Тумби складаються з двох вертикальних не прохідних та двох горизонтальних прохідних стінок.
Тумби закриваються глухими накладними дверками за якими є полиці. Між: тумбами розташована полиця. В верхній частині розташовані три дзеркала, які кріпляться на піддзеркальних щитах. До нижньої частини вони кріпляться при допомозі піддзеркальних брусків.
Покриття фасадних і видимих поверхонь: Лак НЦ- 218. А1. П. ВГ. ЗГСТ13. 27-82. Інші поверхні покриття: Лак НЦ-218. А2. П. Г. ЗГСТ 13 .27-82.
Функціональні розміри виробу відповідають ГОСТ16371-96 "Меблі побутові".
1.2 Конструкція і матеріали.
Всі щитові елементи виробу виготовлені з плити ДСП, товщиною 16 мм. Пласті поверхні личковані шпоном струганим ГОСТ 2977-82, товщиною 0,8мм. Крайки щитові личковані матеріалом МТР ТУ 13-771-84, товщиною 0,4 мм.
Вертикальні стінки тумб з верхньою горизонтальною стінкою з'єднуються при допомозі стяжки різьбової Ф .00. 106, та шкантів Ф. 212.
Тумби триляжу закриваються глухими накладними дверками, які кріпляться на чотирьох шарнірних завісах 3-14-А, шурупами 1-3*13 ГОСТ 1145-80 і фіксуються магнітними защіпками Ф. 85. 01.
Полиця між тумбами установлена на полицях тримачах Ф. 1856. Дзеркало кріпиться на піддзеркальних щитах виготовлені з ДСП при допомозі дзеркалотримача Ф. 1337 шурупами ГОСТ 1145-80. Центральне та бокові дзеркала з'єднуються між: собою при допомозі завіс.
Верхня частина триляжу з'єднується при допомозі підзеркальних брусків, виготовлених з деревини хвойних порід, шириною 50 мм. товщиною 30 мм. Піддзеркальний
брусок кріпиться до горизонтальної стінки гвинтовою стяжкою 2.2-А-01.
Верхня частина бруска до піддзеркального щита та нижня до задньої стінки кріпиться стяжками Ф.00. 106.
Опора складається з двох поперечних непрохідних і двох повздовжніх прохідних стінок, які з'єднуються між: собою стяжками Ф.ОО. 106. Опорна коробка кріпиться до тумб за допомогою шкантів і металевими шурупами 1-3*13 ГОСТ 1145-80.
Деревностружкові і деревно-волокнисті плити та фанера є основним конструкційним матеріалом у виробництві корпусних меблів, їх кількість порівняно з масивною деревиною в таких виробах значно більша і тому від правильного вибору обладнання та організації розкрою значною мірою зале-жить собівартість виробів.
Розкрій плитних матеріалів відрізняється від розкрою пиломатеріалів як інструментом та обладнанням, що для цього використовують, так і техно-логією його проведення.
У зв'язку з наявністю значної кількості в'яжучого у таких матеріалах інструментом для їх розкрою служать лише пилки з твердосплавними зубами.
Спеціалізовані верстати для розкрою або подальшого обрізування плит на заданий розмір (формат) отримали назву форматних. Сьогодні нако-пичено великий досвід у проектуванні та експлуатації такого обладнання.
Класифікація обладнання для розкрою плитних матеріалів
o за кількістю пилок:
- однопилкові;
- багатопилкові;
o за наявністю механізму подачі:
- без механізму подачі ;
- з механізмом подачі;
o за типом механізму подачі:
- з насуванням плит;
- з насуванням пилок;
- з насуванням плит і пилок;
o за розташуванням пилок:
- над матеріалом, що розкроюють;
- під матеріалом, що розкроюють;
- частина пилок над, а інша частина під матеріалом, що розкроюють;
o за розташуванням плит на столі:
- горизонтальні;
- вертикальні (нахилені);
o за наявністю підрізаючої пилки:
- без підрізаючої пилки;
- з підрізаючою пилкою;
o за наявністю пристрою для програмування:
- без пристрою;
- з пристроєм.
Схеми розкрою
Незалежно від вибраного обладнання, технологія розкрою залежить від схеми розкрою (рис. 1).
Рис. 1 Схеми розкрою плитних матеріалів
1 - поздовжня, 2 - поперечна; 3- комбінована; 4 - кругова; 5 - взаємно перпендикулярна; 6 -поздовжньо-поперечна із змішеними поперечними різами;
7 - комбінована із змішеними поперечними різами; 8 - комбінована з багатократно зміщеними поперечними і поздовжніми різами;
9 - із склеюванням відрізків по довжині та ширині.
Враховуючи значну масу плит та вимоги до умов праці, верстати з механізмом подачі мають переваги над верстатами без такого механізму.
Однопилкові верстати, у яких плити розташовані вертикально (нахилено) займають значно меншу площу цеху, прості за конструкцією, легкі в управлінні і їх можна рекомендувати для малих та середніх об'ємів розкрою.
Розкрій личкованих (ламінованих) плит є складнішим порівняно з неличкованими, оскільки необхідно враховувати напрям волокон, текстуру та колір личківки. Такі плити бажано розкроювати на верстатах, які, крім основної пилки, мають підрізаючу, що запобігає вирішу

 
 

Цікаве

Загрузка...