WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Телевізійні антени: види, установка, підсилювачі, розгалужувачі - Курсова робота

Телевізійні антени: види, установка, підсилювачі, розгалужувачі - Курсова робота

спрямованості є ширина (кут розчину) головного пелюстка в горизонтальній і вертикальній площинах.
Важливим параметром є коефіцієнт захисної дії антени. Часто коефіцієнт захисної дії виражають у логарифмічних одиницях - децибелах:
де Еmax - э.д.с., що наводиться в антені, коли на передавач спрямований головний пелюсток діаграми, а Еобр- э.д.с., що наводиться в антені, коли на передавач спрямований задній пелюсток.
Спрямовані властивості антени характеризуються також коефіцієнтом спрямованої дії (КНД) - числом, що показує, у скількох разів потужність сигналу, що надходить на вхід телевізора при прийомі на дану спрямовану антену, більше потужності, яку можна було б одержати при прийомі на ненаправлену чи спрямовану .еталонну антену. У якості
еталонної антени найчастіше використовують напівхвильовий вібратор (диполь), коефіцієнт спрямованої дії якого стосовно гіпотетичної ненаправленої антени дорівнює 1,64 (чи 2,15 дб). КНД позначається буквою В, і КНД характеризує гранично можливий виграш по потужності, що може дати антена завдяки своїм спрямованим властивостям у припущенні, що в ній цілком відсутні втрати. У дійсності будь-яка антена має втрати і виграш, що дається нею, по потужності завжди менше гранично можливого. Реальний виграш антени по потужності щодо гіпотетичного ізотропного чи випромінювача напівхвильового вібратора характеризується коефіцієнтом підсилення по потужності Кр, що зв'язаний із КНД співвідношенням:
де ) - коефіцієнт корисної дії (КПД) антени.
КПД антени характеризує втрати потужності в антені і являє собою відношення потужності випромінювання до суми потужностей випромінювання і втрат, тобто до повної потужності, що підводиться до антени від передавача:
де Рu - потужність випромінювання, Рn - потужність утрат, Ru - опір випромінювання, Rn - опір утрат.
Ширина смуги пропущення - це смуга частот, у межах якої нерівномірність частотної характеристики не перевищує заданої. Ширина смуги пропущення тим більше, чим менше залежать від частоти коефіцієнт підсилення і вхідний опір антени.
У крапку прийому крім прямої хвилі можуть приходити і відбиті від різних перешкод електромагнітні хвилі. Для виключення впливу таких хвиль на якість зображення прийомні телевізійні антени повинні володіти не тільки визначеними підсилювальними властивостями, але і мати досить низький рівень заднього і бічного пелюстків (високий коефіцієнт захисної дії). Вимоги до коефіцієнта захисної дії можуть бути знижені при прийомі телевізійних сигналів до сільській місцевості, де звичайно відсутні інтенсивні відбиті хвилі і якість зображення в основному визначається величиною посилення антенно-фідерного пристрою.
У містах, де в місці прийому завжди мається безліч відбитих хвиль, вибір антени визначається не тільки величиною КНД, але і коефіцієнтом захисної дії. Наприклад, поблизу телецентру, з погляду необхідної потужності сигналу на вході телевізора, можна було б застосовувати найпростіші антени, однак для виключення відбитих хвиль приходиться використовувати більш складні спрямовані антени (найчастіше типу "хвильовий канал").
1.2. Симетруючі і пристрої, що погодять
Прийомна телевізійна антена з'єднується з входом телевізора за допомогою кабелю зниження, що передає прийняті антеною сигнали на вхід телевізора. Для цієї мети звичайно використовується несиметричний коаксіальний кабель.
Для перетворення вхідного опору антени в опір близьке чи рівне хвильовому опору коаксіального кабелю служить пристрій, що погодить.
Симетрування антени здійснюється в тих випадках, коли до симетричної антени підключається несиметричний коаксіальний кабель. . Симетруючі пристрій усуває високочастотні струми на зовнішній поверхні оплетки коаксіального кабелю і викликані ними перекручування діаграми спрямованості антени. Звичайно симетрування й узгодження виконуються одним симетруючи-погоджувальним пристроєм (ССУ).
Для петлевого вібратора найчастіше використовується ССУ типу "напівхвильове U-колено" (мал. 1.7) з коаксіального кабелю з хвильовим опором 75 Ом, що може бути використане для прийому як метрових, так і дециметрових хвиль.
Як видно з малюнка, затиски 1 петлевого вібратора з'єднані між собою напівхвильовим відрізком коаксіального кабелю 2, а несиметричний кабель 3 приєднаний до одному з затисків вібратора. Унаслідок того, що електрична довжина петлі 2 дорівнює напівхвилі, струм правої половини вібратора в крапці 1 змінить свій напрямок на протилежне і, отже, струми обох половин вібратора в крапці приєднання центральної жили кабелю мають однакову фазу і складаються. Симетрія струмів у кожнім плечі вібратора збережеться. Для метрових каналів = 50...80 мм, 13 = =50...80 мм, а (I = 10...20 мм. Довжина U-коліна визначається співвідношенням:
Рис. 1.7. Симетруючи погоджувальне, "напівхвильове U-колено".
де X - середня довжина хвилі, л - коефіцієнт укорочення, що для кабелів типу РК-75-4 дорівнює 1,52. Робоча смуга ССУ типу "напівхвильове U-колено" складає ±20% від середньої Частоти. Розміри U-колена для метрових каналів
виготовленого з кабелю із суцільною поліетиленовою ізоляцією (РК-75) приведені в таблиці 1.2.
Таблиця 1.2. Довжина кабелю ССУ типу "напівхвильове U-коліно".
Схеми малогабаритних широкодіапазонних ССУ метрового діапазону хвиль показані на мал. 1.8 і 1.9. Це найбільш ефективні пристрої, що застосовуються в широкополосних антенах усіх типів, включаючи і кімнатні.
Пристрій на мал. 1.8 складається з двох високочастотних трансформаторів. Котушки трансформаторів намотуються на кільця з
Номер каналу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Довжина мм.
1880
1600
1240
1120
1030
560
530
510
490
470
455
440
Рис. 1.9. ССУ на основі повітряних трансформаторів.
термостабільних нікель-цинкових феритів марки м50 ВН-14 ДО7 х 4 х 2. Намотування згодна рядова в два проводи ПЭТВ-2 діаметром 0,21 мм. Кожна котушка містить по восьми витків. Початку обмоток позначені на малюнку крапками.
У пристрої на мал. 1.9 котушки трансформаторів намотуються згідно в два проводи на діелектричних каркасах проводом ПЭТВ-2 діаметром 0,33 мм. Число витків кожної котушки 10x2, діаметр намотування 6 мм.
1.3. Прості дипольні антени (слабоналаштовані антени)
До числа найпростіших дипольних антен, називаних також слабоналаштованими, відносяться напівхвильових лінійний розрізний вібратор полуволновый лінійний нерозрізний вібратор і напівхвилоьвий петлевий вібратор (мал. 1.15). Вони широко застосовуються для прийому телевізійних програм на невеликих відстанях у зоні упевненого прийому при відсутності перешкод і відбитих сигналів. Вібратори можуть також використовуватися для виготовленнябагатоелементних спрямованих антен.
Діаграма спрямованості в горизонтальній площині, що проходить через подовжню вісь вібратора, - "вісімка", а в площині, перпендикулярної вібратору, - окружність. Робоча смуга частот ±20% від середньої частоти антени. Довжина вібратора визначається по формулі:
де - середня довжина хвилі

 
 

Цікаве

Загрузка...