WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

1
Несправність Причина Способи усунення
Реле або контактор не включається
Реле або контактор не відключається
Контакти перегріваються
Контакти оплавлені Механічне заїдання якоря
Обрив обмотки або виводів котушки Ослаблена пружина, що відключається
Зварилися контакти Малий провал або мала сила натискання контактів
Малий розчин контактів
Послаблена пружина, що відключається Відрегулювати вільний хід якоря
Замінити котушку новою, відремонтувати Відрегулювати натискання пружини Зачистити контакти Відрегулювати провал контактів, зачистити контакти
Зачистити контакти, відрегулювати розчин контактів
Відрегулювати натяг пружини
Несправності реле зворотного струму (РОТ) виявляються в тім, що воно працює в дзвінковому режимі, тобто те включається, те відключається. Дзвінковий режим роботи реле в результаті впливу електричної дуги приводить до сильного підгорання його силових контактів, до ушкодження (підгорання і деформації) пластинчастих пружин допоміжних контактів і, крім того, до частих динамічних перевантажень приводу внаслідок того, що генератор при зворотному струмі буде працювати в руховому гальмовому режимі.
Дзвінкова робота реле виникає при низькій напрузі чи включення відключення РОТ, тобто при підвищенні опору резистора чи відключення зниження опору резистора включення. Причиною дзвінкової роботи РОТ може бути також обрив ланцюга резистора відключення.
Іноді виникають несправності, унаслідок яких переключення РОТ чи запізнюється зовсім не відбувається. Реле зворотного струму РОТ може не включатися по наступним причинах: не замкнуті нижні допоміжні контакти, чи обривши міжвиткові замикання рівнобіжної котушки, обривши ланцюга резистора включення, неправильно відрегульовані чи мають значний знос силові контакти (в останньому випадку якір реле притягається).
Реле зворотного струму пізно включається при підвищених напругах включення і відключення реле. Це може привести до недозаряду акумуляторної батареї. РОТ не відключається в тому випадку, коли приварюються силові контакти. При цьому через якір генератора тече великий зворотний струм, що приведе до різкого розряду акумуляторної батареї і згорянню її запобіжника.
При виявлених у шляху проходження несправностях РОТ необхідно відключити генератор і перейти на харчування від сусіднього вагона. У шляху проходження роботи з ремонту і регулюванні, реле і контакторів робити не можна.
Усі види ремонту реле і контакторів виконують в електроцехах вагонних дільниць і депо.
Реле зворотнього струму
1 - ізоляційна панель;
2 - допоміжний контакт;
3 - рухливий контакт;
4 - регульовані болти;
5 - нерухливий контакт;
6 - гнучкий провід;
7-8 - резистори;
9 - станина стабілізатора;
10 - котушка;
11 - магнітопровід;
12 - котушка;
13 - задня панель;
14 - з'єднуюча пружина;
15 - стяжна стрічка;
16 - куліса;
17 - повертаючий якір;
18 - штифт;
19 - контакт.
Трубчатий запобіжник
ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І ОБСЛУГОВУВАННЮ ПАСАЖИРІВ
Залізничні пасажирські перевезення внаслідок свого широкого розвитку і універсальності, регулярності руху мають перевагу перед іншими видами транспорту. Залізниці надають широкі можливості для здійснення поїздок на відпочинок, для особистої та ділової мети, для туризма по нашій країні, і за її межами. Широко розвиваються перевезення пасажирів в міжнародному сполученні.
В даний час упроваджується швидкісний рух пасажирських поїздів, що дозволяє значно скоротити час знаходження в дорозі Пасажиру надаються послуги і зручності в придбанні квитка, отриманні довідок та інформації на вокзалах, а також відпочинок, харчування, користування камерами зберігання, надання медичної допомоги. В поїздах пасажир забезпечується необхідними зручностями і комфортом, надаються платні та безкоштовні послуги.
Встановлюють пасажирські сполучення по нових направленнях і з новими пунктами, вводяться нові пасажирські поїзда, безпересадочні вагони.
Головне завдання робітників залізничного транспорту - забезпечення руху пасажирських поїздів згідно розкладу, безпека пасажирів, висока культура їх обслуговування, надання максимального виду послуг.
В спілкуванні з пасажирами провідники повинні бути ввічливими, культурними, піклуватися про їх зручності при користуванні послугами залізничного транспорту.
Провідники пасажирських вагонів повинні вміло обслуговувати нові вагони обладнанні електропневматичними гальмами, механічним приводом генератора від вісі колісної пари, примусової вентиляції та інших пристроїв, необхідних для зручностей пасажирів.
ОХОРОНА ПРАЦІ
Провідник повинне чітко знати і виконувати правила техніки безпеки при обслуговуванні пасажирських вагонів. Провідник несе відповідальність не тільки за свою безпеку, а й за безпеку пасажирів.
Працівники, які зв'язані з рухом поїзда і обслуговуванням пасажирів, періодично проходять медичну перевірку.
Начальники вагонних депо, резервів провідників і контор обслуговуванняпасажирів несуть відповідальність за порушення правил охорони праці, техніки безпеки, промислової санітарії і гігієни.
Перед відправленням в рейс провідники вагонів зобов'язані получити інструктаж по техніці особистої безпеки і безпечного проїзду пасажирів. Інструктаж повинне проводити механік-бригадир, начальник поїзда чи інструктор.
Потрібно також додержуватися особливої обережності під час ходіння по коліях.
Перш ніж перейти колію, потрібно впевнитися чи не рухається по ній поїзд чи локомотив, подивившись при цьому вправо і вліво. Переходити колію потрібно тільки під прямим кутом, не ступаючи на головки рейсів. Між відчепленими вагонами дозволяється проходити тільки в тому випадку, якщо відстань між ними не менше 5 м.
Не дозволяється переходити колію в місцях де розміщені стрілочні переводи.
Не можна лізти під вагон. Можна переходити тільки через тамбур пасажирського вагона або гальмову площадку грузового вагона.
Під час одягання провідником приводного ременя генератора чи усунення яких-небудь несправностей пд. Вагоном, другий провідник повинне находитися біля вагона з сигналом зупинки.
Категорично забороняється підходити з відкритим вогнем до відкритого ящика акумуляторної батареї.
Знімати і вішати порядкові номери вагонів можна тільки на стоянці поїзда.
Для переноски кип'ятка на станціях потрібно користуватися відром з щільно закритою кришкою.
Перед прибиранням з допомогою пилотяга необхідно впевнитися в його справності.
Не можна проводити прибирання вагона пилотягом при проходженні поїзда по стрілочним переводам.
Застеляючи постільні засоби на верхніх полках на ходу поїзда, необхідно користуватися драбиною-стрім'янкою.
Під час прибирання в тамбурі двері повинні бути щільно закритими.
Під час приготування пасажирами чай потрібно додержуватися обережності. Розносити чай потрібно тільки на підносі.
Виявивши у вагоні несправності, загрожуючи небезпечному руху поїзда чи життю людей потрібно прийняти міри, щоб зупинити поїзд.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. В.П. Єгоров "Електрообладнання пасажирських вагонів".
2. В.І. Матвєєв "Посібник провіднику пасажирських вагонів".
3. В.П. Щербаков "Провідник пасажирської вагонів".

 
 

Цікаве

Загрузка...