WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

розщеплювачів.
Від теплового розщеплювача автоматичний вимикач спрацьовує з визначеною витримкою часу при виникненні перевантаження, а від електромагнітного - миттєво при короткому замиканні в ланцюзі.
Автоматичні вимикачі виробництва ПНР включаються і виключаються за допомогою кнопок, виробництва ГДР і СРСР - за допомогою рукоятки, причому перші мають два положення включене - і виключене - 0, а другі - три положення: Вкл - 0 - откл.
У випадку автоматичного спрацьовування вимикача типу А63-МГ його рукоятка стає в середнє положення 0. При відключенні вручну рукоятка стає в нижнє положення Откл.
Для відновлення вимикача після автоматичного відключення необхідно рукоятку із середнього положення спочатку перевести в нижнє, забезпечивши фіксацію засувки, а потім - у верхнє положення Вкл.
При включеному вимикачі струм проходить через біметалічну пластину, токову котушку, дві пари замкнутих контактів нерухомих і рухливих.
При токовому перевантаженні в ланцюзі, що захищається, біметалічна пластина, нагріваючи, випрямляється і давить своїм верхнім кінцем на штифт, що переміщає рухливі контакти вправо і розмикає електричний ланцюг.
При виникненні в ланцюзі короткого замикання сердечник, миттєво втягуючись усередину котушки, своєю підставою переміщає вправо рухливі контакти, виключаючи автоматичний вимикач.
Реле максимальної напруги (РМН) відіграє роль захисту мережі від перевищення напруги, що може виникнути через несправність регулятора напруги генератора, обриву ланцюга акумуляторної батареї й в інших аварійних випадках. У залежності від типу вагона і року його будівлі реле максимальної напруги мають різне конструктивне виконання. Однак усі типи реле при спрацьовуванні у випадку перевищення напруги в мережі діють на ланцюг порушення генератора і відключають його.
На вітчизняних вагонах у якості реле максимальної напруги з 1958 р. використовувалося електромагнітне реле типу Р-106. Досвід експлуатації цього реле показав, що в деяких випадках спостерігався "дзвінковий" режим його роботи. Тому з 1966 р. замість одного реле установлюють вимірювальне і виконавче електромагнітне реле. Причому з 1975 р. для підвищення ефективності захисту замість вимірювального електромагнітного реле застосовують електронний напівпровідниковий блок, що має два вимірювальних канали з витримкою часу (підставка на 15-20% перевищує номінальну напругу) і без витримки часу (підставка перевищує напругу на 30-40%).
На вагонах будівлі ПНР вимірювальна частина захисту від перевищення напруги - напівпровідникова без витримки часу, а виконавча - електромагнітне реле.
На вагонах будівлі ГДР захист виконується за допомогою електромагнітного поляризованого реле, що відновлюється тільки при непрацюючому генераторі.
Вагони експлуатаційного парку, що раніше не мали захисту від перевищення напруги при планових видах ремонту, обладнаються таким захистом. Причому на вагонах без кондиціонування повітря встановлюють напівпровідникове РМН із двома вимірювальними каналами, а на вагонах з кондиціонуванням повітря - реле максимальної напруги, виготовлені в ГДР.
Реле зниженого (мінімального) напруги (РПН) спрацьовує при зниженні напруги акумуляторної батареї до найменшого припустимого значення, відключаючи споживачі, крім аварійного висвітлення і сигналізації (на деяких вагонах будівлі до 1969 р. відключається тільки установка кондиціонування повітря).
Реле зниженої напруги так само, як і реле максимальної напруги, мають різні конструктивні виконання.
На вагонах будівлі СРСР і ВНР захист від зниження напруги здійснюється електромагнітним реле, що відновлюється вручну, коли акумуляторна батарея одержить визначений заряд і її напругу підвищиться до номінального значення.
На вагонах будівлі ГДР і -ПНР захист здійснюється спеціальним блоком контролю зниження напруги акумуляторної батареї, що складається з електромагнітного реле і напівпровідникового блоку керування, що забезпечує витримку часу (до 5-8 с) при включенні могутніх споживачів і автоматичне відновлення захисту при досягненні напруги акумуляторної батареї номінального значення.
Експлуатація комутаційної і захисної апаратури
Комутаційна і захисна апаратура в основному розміщена в розподільних пристроях. У процесі виконання технічного обслуговування ТО-1 очищають від пилу, бруду і протирають щити розподільних шаф, пультів керування з лицьової сторони, а також у доступних місцях з монтажної сторони, перевіряють стан проводів і контактних з'єднань, надійність їхнього кріплення, чіткість і легкість роботи вимикачів і пакетних перемикачів. Нещільний контакт, неправильний чи неповний набір елементів його кріплення приводять до збільшення перехідного опору і перегріву проводу, що може привести до загоряння.
Перевіряють стан плавких запобіжників. Запобіжники з нарізними сполученнями повинні бути загорнені до відмовлення і перевірені на нагрівання, а запобіжники з ножовими контактами - щільно вставлені у свої затиски. Заміняти перегорілі чи запобіжники відновлювати автоматичні вимикачі дозволяється тільки після виявлення й усунення причини їхнього перегоряння (спрацьовування). Забороняється заміняти запобіжники, що знаходяться під навантаженням. Запобіжники, установлені замість перегорілих, повинні відповідати їм по номінальному струмі. Запобіжники встановлюють тільки заводського виготовлення які мають чітке маркірування виробничої ділянки, що робить його відновлення. При ремонті трубчастих запобіжників дозволяється використовувати тільки калібровані пластинчасті плавкі вставки. При нагріванні корпуса запобіжника необхідно відключити навантаження, знятизапобіжник і виявити причину нагрівання, який найчастіше є результат ослаблення затягування різьбового ковпачка. Виключене положення автоматичного вимикача вказує на несправність ланцюга, що захищається їм.
Запобіжники генератора й акумуляторної батареї дозволяється знімати тільки після відключення навантаження на стоянці потяга (за винятком аварійних ситуацій).
Знімати запобіжники генератора й акумуляторної батареї з ножовими контактами необхідно за допомогою спеціальної ізолюючої ручки. При знеструмленні розподільного пристрою під час роботи генератора спочатку відключають споживачі, потім знімають запобіжник генератора і запобіжник акумуляторної батареї. Знімати запобіжник акумуляторної батареї при роботі генератора категорично забороняється, тому що при цьому виникає різке підвищення напруги в мережі, що іноді приводить до пробою ізоляції проводів, вибуху колб ламп накалювання. Крім того, підвищене напруга може вивести з ладу напівпровідникові пристрої.
При єдиній технічній ревізії силові і допоміжні контакти реле, контакторів шліфують шкуркою марки 00, а що мають сліди підгоряння зачищають надфілем, не допускаючи перекручування профілю контактів. Посріблені контакти протирають серветкою, змоченої в бензині. Напруги спрацьовування РМН і РПН вносять у книгу форми ВУ-94.
Основними несправностями комутаційної апаратури є ушкодження силових контактів, допоміжних контактів, пружин, механічне заїдання якоря, а також ушкодження чи ізоляції обривши котушки апарата.
Котушку з ушкодженої, обвугленої внаслідок перегріву ізоляцією можна відрізнити від справної по виступившому назовні липкому просочувальному лаку і специфічному запаху гару. Деякі причини несправностей реле і контакторів і способи їхнього усунення.
Таблиця

 
 

Цікаве

Загрузка...