WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

нерухомо закріплений на задній панелі, що гвинтами кріпиться до станини стабілізатора. На сердечнику магнітопровода надіта котушка, включена паралельно генератору і намотана тонким проводом на двох каркасах з електроізоляційного картону. Зовні одного з каркасів надіта котушка, включена послідовно в ланцюг якоря генератора. Між полюсами магнітопровода розташований поворотний якір, що має спеціальний виріз, у який уставляється штифт стяжної лепти. До якоря жорстко прикріплений рухомий силовий мідний контакт, яким може замикатися з нерухомими силовими контактами. До контакту приварений ізольований керамічними втулками в гнучкий провід. Контакт з'єднаний із плюсом акумуляторної батареї, контакт - із плюсом генератора і контакт - із плюсом мережі (споживачів). З якорем через стяжну стрічку з'єднана пружина, під дією якої рухомий контакт замикається з нерухомим контактом. Під силовими контактами на ізоляційній панелі змонтовані два допоміжних контакти. Ці контакти можуть замикатися і розмикатися за допомогою куліси, що переміщається разом з контактом. Регулювальні гвинти створюють необхідний тиск нерухомих контактів на рухомий. За допомогою резисторів регулюють відповідно напруга включення і відключення реле.
На якір реле зворотного струму діють дві сили - що намагнічує, створюваним струмом, що протікає по рівнобіжній котушці, і сила пружності пружини. При зростанні частоти обертання генератора збільшується його напруга і росте струм у котушці. Коли напруга генератора досягне значення, на яке відрегульоване РОТ, якір його під дією сили, що намагнічує, переборюючи силу пружності пружини, притягається до сердечника. Силовий контакт замикається, підключаючи генератор до акумуляторної батареї АБ і навантаженню H. Одночасно якір реле пересуває кулісу, що розмикає допоміжний контакт, і в ланцюг рівнобіжної котушки послідовно резистору R1 уводиться резистор R2. Унаслідок цей струм у котушці зменшується, підготовляючи переключення реле при зниженні частоти обертання генератора. При включенні РОТ послідовна котушка діє згідно з рівнобіжною котушкою, утримуючи якір реле в притягнутому положенні, незважаючи на зменшення струму і магнітного потоку рівнобіжної котушки.
Якщо частота обертання якоря генератора зменшується, то його напруга починає падати. Коли напруга генератора стане менше напруги акумуляторної батареї, через послідовну котушку почне протікати струм у зворотному напрямку від акумуляторної батареї до генератора, а її магнітний потік буде спрямований назустріч магнітному потоку рівнобіжної котушки. У випадку зростання зворотного струму результуючий потік зменшується настільки, що контакти під дією пружини переключаються у вихідне положення. У такий спосіб генератор відключається від акумуляторної батареї і навантаження, а резистор R2 - з ланцюга котушки.
Захисна апаратура
Плавкі запобіжники складаються з корпуса (патрона), металевої плавкої вставки і контактного пристрою.
Плавку вставку виготовляють з легкоплавкого металу (частіше з чи цинку лудженої міді) у виді каліброваного чи дроту пластини. Вона включається послідовно в електричний ланцюг, що захищається, і розраховується на визначений струм. При перевантаженнях і коротких замиканнях температура нагрівання перевищує температуру плавлення, вставка плавиться і розриває (знеструмлює) ланцюг. У вагонах застосовують запобіжники різних конструкцій.
Найбільше поширення одержали запобіжники трубчастого типу, а для захисту електричних ланцюгів з невеликими струмами (до 5 А) - запобіжники типу ПД із власниками ДПК-1 чи ДПК-2.
Запобіжники трубчастого типу встановлюють найчастіше вертикально. Контактні ніжки запобіжника вставляються в пружні затиски (пінцети) контактних стійок, установлених на ізоляційній плиті. Фігурну плавку вставку з декількома вузькими перешийками, зміцнюють до ножів гвинтами, поміщають у порцеляновий чи фібровий корпус у більшості запобіжників з наповнювачами, що складається з кварцового чи піску мармурової крихти, що поліпшують гасіння дуги. Контактні ножі кріплять в обоймах 5, що навертають на торці корпуса запобіжника.
У запобіжників типу ПР, розрахованих на струм до 60 А, обойма одночасно служить і контактною частиною, що затискається в губках контактних стійок. При цьому плавка вставка вставляється у фібровий корпус латунними ніпелями, що мають прорізу для пропуску плавкої вставки. На ніпелі навертають латунні обойми, що притискають загнуті кінці плавких вставок і в такий спосіб забезпечує надійний електричний контакт.
Запобіжники типу ПР мають різні габаритні розміри і виготовляються на номінальну напругу постійного струму 250 В и перемінного струму 500 В. Патрони запобіжників розраховують на струми від 15 до 1000 А, а плавкі від 6 до-7000А. На вагонах запобіжники звичайно застосовуються на струми не вище 250 А. У патрон запобіжника можуть установлюватися плавкі вставки тільки визначеного поминала. Значення струмів патронів і плавких уставок приведені нижче.
Номінальний струм Номінальним струм плавкому
патрона, А вставки, А
15 6, 10, 15
60 15, 20 ,25, 35, 45, 60
100 60. 80, 100
200 100, 125, 160, 200
350 200, 225, 260, 300, 350
Встановлювати в патрон вставки з завищеним значенням неприпустимо, тому що ланцюг, що захищається, може вийти з ладу.
Запобіжник типу ПК складається зі скляної трубки, металевих ковпачків і плавкої вставки у вид-прямій дротовій нитці, розташованої по осі трубки і припаяної до ковпачків. Запобіжник вставляють у корпус власники ДПК, у якому він утримується голівкою, що загвинчується. До виводів припаюють проводу ланцюга, що захищається. Власника встановлюють на панелі горизонтально і зміцнюють за допомогою гайок, навернених на різьбову частину корпуси.
Плавкі вставки запобіжників характеризуються номінальним струмом, тобто струмом, що плавка вставка може витримувати довгостроково. Час перегоряння плавкої вставки залежить від значення, що протікає по ній струму (чим струм більше, тим час менше). Залежність часу перегоряння плавкої вставки від струму, що протікає по ній, називається захисної (ампер-секундної) характеристикою запобіжника.
Однією з основних умов вибору запобіжників є забезпечення селективності чи вибірковості їхньої дії. Це означає, що при короткому замиканні на якій-небудь ділянці ланцюга повинний перегоріти тільки найближчий запобіжник цього ланцюга, а інші не повинні спрацьовувати. Для цієї мети запобіжники, установлені ближче до джерела струму, повинні мати більший номінальний струм.
Автоматичні вимикачі складаються з контактної системи, механізму вільного розчіплювання, комбінованого розщеплювача (теплового і електромагнітного) і дугогасильного пристрою.
При автоматичному відключенні важелі механізму вільного розчіплювання "ламаються" під впливом комбінованого розщеплювача, і автоматичні вимикачі відключаються. Механізм вільного розчіплювання сприяє моментальному замиканню і розмиканню контактів, що не залежать від швидкості повороту рукоятки, і миттєвому їхньому розмиканню під дією

 
 

Цікаве

Загрузка...