WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

дуги і захищає контакти від загорання. Пакети вимикача збирають на спеціальних скобах зі стяжними шпильками. Пакетні вимикачі фіксують свої рухливі контакти в чотирьох положеннях, зрушених на 90°.
Кожен пакет вимикача утворить окремий електричний ланцюг і може бути включений у схему чи самостійно в комбінації з іншими пакетами. Пакетні вимикачі мають положення Включене і Виключено.
Пакетні перемикачі мають три робітники положення й одне виключене. Перемикачі звичайно використовують у різних ланцюгах керування і вимірів. Кількість пакетів у перемикачі може досягати 10-15 шт. Ці апарати зручні в роботі, тому що одним поворотом рукоятки можна здійснити складні переключення схеми.
Контактори. Керований на відстані вимикач, призначена для замикання і розмикання під навантаженням електричних ланцюгів, називається контактором. У залежності від роду струму розрізняють контактори постійний чи перемінний токи.
Контактори виконують однополюсними і багатополюсними, із замикаючими чи контактами, що розмикають, з головними і допоміжними. Конструкція електромагнітної системи контактора може бути з поворотним і з прямолінійно рухається якорем (прямоходовий).
Основними частинами контактора постійного струму поворотного типу є: ізоляційна плита, магнітопровід, що складається з Г-образного ярма і сердечника; котушка, що втягує, укріплена на сердечнику; дугогасильний пристрій, головні контакти - нерухомий, рухливий і допоміжні; поворотний якір.
Головні контакти контактора служать для переключення силових електричних ланцюгів (ланцюгів електродвигунів, перетворювачів, електропечей, електрокалориферів і ін.); допоміжні призначені для переключення ланцюгів керування і сигналізації. Натискання головних контактів регулюється пружиною. Набудовують контактор на спрацьовування за допомогою пружини, що відключає.
Зіткнення контактів один з одним і замикання ланцюга при включенні контактора відбудеться раніш, ніж якір електромагніта цілком притягнеться до полюса. В міру руху якоря рухомий контакт буде як би "провалюватися", упираючись у нерухомий контакт і стискаючи пружину. Провал контактів, тобто зсув рухливого контакту від рівня крапки його торкання з нерухомим, необхідним для забезпечення надійного включення. Практично провал контактів визначають по переміщенню контактного важеля (за рахунок стиску контактної пружини) від початку зіткнення контактів до закінчення процесу включення.
Після зіткнення контактів відбувається перекочування рухливого контакту по нерухомому з прослизанням. Пружина створює необхідне натискання в контактах, тому при перекочуванні відбувається взаємне зачищення контактних поверхонь від окісної плівки, нагару і забруднень. Усе це зменшує перехідний опір контактів і поліпшує умови їхньої роботи. Спільний процес перекочування контактів і їхнього взаємного ковзання називається притиранням.
Розчином контактів називається відстань між рухливим і нерухомим контактами у відключеному стані контактора. Розчин контактів звичайно складає 1-20 мм.
Контактори прямоходового типу розраховані переважно на менші номінальні струми і більш легкі умови роботи.
На середній сердечник Ш-видного магнітопровода насаджена котушка, що включає. Якір, жорстко скріплений із траверсою, постійно віджимається нагору пружинами. З траверсою з'єднані силові мостикові контакти. Допоміжні контакти переключаються кронштейном.
При подачі напруги на котушку якір, переборюючи дію пружини, притягається до сердечника і переміщає вниз траверсу із силовими мостиковими контактами з кронштейном. Контактне натискання створюють пружини кожного містка. Відключення контактора відбувається під дією пружин при знятті напруги з котушки. Пружини перемішають якір, і траверсу з мостиковими контактами нагору.
Основними параметрами контакторів є напруга включення (утягування якоря), напруга відключення, власний час включення, що для контакторів постійного струму дорівнює 0,05-0,3 з, а перемінного - 0,03-0,07 з, власний час відключення - для контакторів постійного струму 0,07-0,12 з, перемінного - 0,02-0,08 с.
Відношення напруги відключення до напруги включення називається коефіцієнтом повернення контактора:
Контактори постійний і перемінний токи розраховані на номінальні напруга 50; 110; 380 і 3000 В и на номінальні струми від 10 до 160 А.
Реле. Для переключення електричних ланцюгів керування, сигналізації й ін., по яких протікають малі струми, широко використовують різні електромагнітні реле. Звичайно реле передають команди (сигнали) іншим апаратам. Чисельне значення параметра, на яке набудовується реле і при який спрацьовує, називається підставкою реле. На пасажирських вагонах застосовуються різні по своєму призначенню реле.
Проміжні реле - керують включенням інших електричних апаратів з більш могутніми контактами.
Реле часу - це такі реле, у яких замикання і розмикання контактів відбувається з визначеною витримкою часу від моменту подачі сигналу на спрацьовування; вони використовуються в різних ланцюгах автоматизації для забезпечення визначених інтервалів при пуску і зупинці устаткування.
Реле напруги спрацьовує, коли напруга на його обмотці виявиться вище (реле максимальної напруги) чи нижче (реле мінімальної напруги) заданого.
Диференціальне реле реагує на різницю двох параметрів, наприклад, струмів, що надходять від двох контрольованих об'єктів.
Поляризовані реле відрізняються швидкодією, високою чутливістю і здатністю реагувати на напрямок струму в котушці, що досягається унаслідок включення в його магнітний ланцюг постійного (поляризуючого) магніту.
Токові реле у взаємодії з контакторами захищають (відключають) споживачі електроенергії (двигуни, трансформатори, нагрівачі і т.д.) від тривалих щодо невеликих перевантажень, а також від миттєвих кидків струму (коротких замикань). Захист від тривалих перевантажень досягається тепловими розщіплювачами, від миттєвих кидків струму - максимальними розщіплювачами. Останні можуть бути відсутні, а токове реле в цьому випадку називають тепловим реле.
Теплові реле по своїй конструкції можуть бути регульованими по струму навантаження і нерегульованими, а також із блокуванням від повторного включення і без її. Теплові реле можуть безпосередньо вбудовуватися в чи контактори в магнітні пускачі. Основним елементом теплового реле є біметалічна пластина, що нагрівається від надягнутої на неї спирали. Через цю спіраль проходить струм навантаження ланцюга, що захищається. При протіканні підвищеного струму пластинапрогинається вправо, переміщаючи своїм верхнім кінцем шток, що давить на важіль. Останній повертається по годинній стрілці, переборюючи силу пружини і розмикає контакти. Затиски служать для підключення реле до ланцюга, що захищається, а затиски - для включення контактів реле в ланцюг харчування котушки контактора.
Реле зворотного струму (РОТ) служить для автоматичного підключення генератора до системи електропостачання вагона і його відключення. Воно підключає генератор, коли його напруга стає вище напруги акумуляторної батареї. При цьому передбачається, що в момент включення РОТ генератор може віддати номінальну потужність.
Реле зворотного струму відключає генератор тоді, коли напруга генератора стає менше напруги акумуляторної батареї, тобто коли струм у його ланцюзі змінить напрямок і досягне визначеного значення.
Реле зворотного струму має П-видний магнітопровід прямокутного перетину,

 
 

Цікаве

Загрузка...