WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота

Електрообладнання пасажирських вагонів - Курсова робота


Курсова робота
Електрообладнання пасажирських вагонів
План
І. Вступ
ІІ. Основна частина
1. Комутаційна апаратура
2. Пакетні виключателі і переключатель.
3. Контактори.
4. Реле.
5. Захисна апаратура.
а) Плавки запобіжник.
б) Запобіжники трубчастого типу
в) Автоматичні виключателі.
г) Реле максимальної напруги
6. Експлуатація комутаційної і захисної апаратури.
ІІІ. Заключна частина
Охорона праці
ІV. Використана література
Комутаційна апаратура
Комутаційна апаратура - це електричні пристрої, за допомогою яких здійснюють включення, вимикання і переключення електричних ланцюгів. По призначенню комутаційна апаратура поділяється на двох груп:
апаратура, що служить для безпосереднього включення, чи вимикання переключення електричних ланцюгів (вимикачі, перемикачі, кнопки, рубильники). Цю апаратуру пускає в хід безпосередньо обслуговуючий персонал. Розміщено апаратуру в службових приміщеннях на розподільних щитах і панелях;
апаратура, що служить для дистанційного включення, чи вимикання переключення електричних ланцюгів (контактори і реле); апарати цієї групи приводяться в дію за допомогою кнопок, вимикачів, чи датчиків захисної апаратури і можуть бути встановлені на значній відстані від службових приміщень, там де це зручно, з умов монтажу відповідних електричних ланцюгів.
Основними вузлами апаратів є контактні з'єднання, дугогасильні пристрої, електромагнітна система. Від конструктивного виконання і стану контактних з'єднань в основному залежить надійність роботи апарата.
Опір електричного контакту в місці зіткнення контактних поверхонь називають перехідним. Перехідний опір значно більше опору суцільного провідника і залежить від матеріалу, температури і сили натискання контактів, форми і стани контактної поверхні.
Для зменшення перехідного опору і підвищення зносостійкості контакти найбільш відповідальних з'єднань виготовляють зі срібла і сплавів срібла з вольфрамом, нікелем, кадмієм і ін. Дугогасильні пристрою електричних апаратів призначені для захисту контактних з'єднань від дії електричної дуги, що виникає між контактами при їхньому розмиканні.
Існують кілька способів гасіння електричної дуги. Спосіб магнітного дуття полягає в розтягуванні дуги під дією сильного магнітного полючи, створюваного спеціальною котушкою, що складається з декількох витків дроту великого перетину, розташованої поблизу контактів. При протікань по котушці робочого струму між полюсами магнітопроводу створюється магнітний потік Ф, напрямок якого залежить від напрямку струму в котушці. Контакти розташовані між полюсами усередині дугогасильної камери, виконаної з асбоцемента, що володіє високою теплостійкістю й ізолюючими властивостями. При розмиканні контактів між ними виникає дуга, на яку, як і на будь-який провідник зі струмом, що знаходиться в магнітному полі, діє сила, що виштовхує F. Під дією цієї сили і потоків нагрітого повітря усередині дугогасильної камери дуга подовжується, прохолоджується і гасне.
У деяких контакторах застосоване так називане деіонне гасіння дуги. Гасіння дуги відбувається в камерах з деіонними ґратами. Дуга, що виникає між робочими контактами, під дією нагрітого повітря піднімається догори і, стикаючись із пластинами, розбивається на ряд дуг. При цьому пластини, закріплені в стінках дугогасильної камери, відіграють роль радіаторів, інтенсивно відводячи тепло дуги і сприяючи її гасінню.
У багатьох апаратах (контакторах, реле) для гасіння електричної дуги застосовують дугогасильні пристрою, що сполучать магнітне гасіння з розбиванням дуги в деіонних ґратах.
Гасять дугу також шляхом подвійного розриву ланцюга контактами мостикового типу. Система складається з рухливого контакту, що під дією сили F піднімається і замикає електричний ланцюг контактами. При цьому ізоляційна пластина, стискаючи пружину, забезпечує необхідний контактний тиск. При розмиканні електричний ланцюг розривається в двох місцях - між рухливим контактом і нерухомими контактами. У цьому випадку дута гасне значно швидше. У трубчастих запобіжниках з фібровим корпусом і в пакетних вимикачах деіонізація дуги відбувається за рахунок розкладання частини матеріалу (фібри). Фібра під дією високої температури дуги переходить у газоподібний стан і швидко збільшує тиск усередині трубчастого корпуса. Наявність газів, що володіють високими дугогасильні властивостями, сприяє енергійної деіонізаційної дуги і швидкому її гасінню.
В апаратах, у яких при розмиканні контактів виникають порівняно невеликі дугові розряди, контакти шунтирують конденсаторами, що відбирають частину енергії дугового розряду на заряд.
Електромагнітні системи апаратів виконують основні функції чи замикання розмикання контактів. До складу електромагнітної системи входять котушка, ярмо і якір, що механічно зв'язаний з контактною системою. При подачі напруги на котушку якір притягається до сердечника, що супроводжується чи замиканням розмиканням контактів. Після відключення котушки іноді спостерігається "приліпання" якоря до сердечника під дією залишкової магнітної індукції. Для запобігання цього явища в апаратах постійного струму використовують немагнітні прокладки товщиною 0,1-0,2 мм, що утворять зазор між сердечником і якорем. В апаратах перемінного струму між рухливою і нерухомою частинами магнітопровода також створюють повітряний зазор 0,15-0,2 мм.
В апаратах перемінного струму виникає вібрація якоря в положенні, коли він притягнуть до сердечника. Це порозумівається дією перемінного магнітного полючи. Вібрація якоря супроводжується гудінням і створює додаткові зусилля в механічній системі апарата.
Для згладжування вібрації на сердечнику електромагніта поміщають мідний чи латунний короткозамкнутий виток, у якому під дією перемінного магнітного потоку котушки, що втягує, індукується е.р.с. і з'являється струм, що наводить у якорі магнітний потік, зрушений на 90° стосовно основного магнітного потоку. Унаслідок цього проходження двох магнітних потоків через нульове значення збігатися не може і якір буде постійно щільно притягнуть до сердечника.
Іноді виконання окремих операцій по керуванню електродвигунами вимагає створення деякої витримки часу, що при відключенні досягається за допомогою електромагнітного заспокоювача, виконаного у виді мідного кільця (трубки) і встановленого на магнітопривід. Затримка відпадіння якоря після відключення котушки відбувається внаслідок того, що спадаючий у сердечнику магнітний потік наводить у цьому кільці (трубці) струм, що перешкоджає зникненню магнітного потоку.
Пакетні вимикачі і перемикачі. Ці апарати призначені для переключення в ланцюгах постійний і перемінний токи при номінальних струмах до 100 А.
Пакетні вимикачі і перемикачі складаються з окремих пакетів, кожний з який є самостійним полюсом. Пакети вимикачів зібрані з дисків (шайб), виконаних з теплостійкого ізолюючого матеріалу, нерухомих ножових контактів із гвинтами дляприєднання наконечників проводів, що підводять, рухливих контактів, укріплених на поворотній чотиригранній осі. Для швидкого гасіння дуги в камері пакета маються спеціальні фіброві шайби. У кришці вимикача знаходиться перемикаючий механізм із пружиною, що забезпечує миттєвий розрив контактів і точну фіксацію положення рухливих контактів щодо нерухомих. Розмикання ланцюга пакетними вимикачами відбувається відразу в двох місцях, що сприяє більш швидкому гасінню

 
 

Цікаве

Загрузка...