WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Малярні роботи - Курсова робота

Малярні роботи - Курсова робота

у нього швидко перемішуючи вливають оліфу. Цю суміш (емульсію) добавляють у фарбувальну суміш не пізніше, як за добу до її застосування.
Олійні суміші, навпаки, для механізованого фарбування повинні бути рідшими, ніж для роботи щітками. Тому до початку роботи їх розбавляють розчинниками. В'язкість олійної суміші за віскозиметром ВЗ-4 має бути 30-35с.
Фарборозпилювач утворює на поверхні рівномірно пофарбований відбиток. Тому під час роботи його пересувають не колоподібними рухами, а в горизонтальному або вертикальному напрямку. Для забезпечення рівномірного покриття поверхні фарбою потрібно, щоб кольорові смуги трохи перекривали одна одну. Фарборозпилювач тривають у правій руці перпендикулярно до поверхні на відстані 25-30 см. від неї.
Маляру категорично забороняється порушувати такі правила:
1) працювати без манометра або запобіжного клапана на компресорі і фарбонагнітальнорму бачку, а також при їх несправності;
2) працювати при тиску, більшому за нормативний для даного агрегату;
3) роз'єднувати шланги або інші деталі на агрегаті, коли він перебуває під тиском;
4) усуваючи несправності під час роботи агрегату;
5) працювати без спецодягу і захисних окулярів;
6) фарбувати приміщення легкозаймистими фарбами при наявності відкритих джерел вогню;
7) фарбувати отруйними і леткими фарбами без забезпечення належної вентиляції в приміщенні;
8) застосовувати бензол і етилований бензин для миття забруднених деталей агрегату або розведення фарб;
9) приступати до роботи з агрегатом без заземлення двигуна компресора;
10) збирати або ремонтувати електрообладнання агрегату;
Для виконання більшості будівельних робіт (малярних) потрібна узгоджена робота кількох робітників, оскільки кожний будівельний процес поділяється на окремі операції. Наприклад для фарбування приміщення треба підготувати поверхні, приготувати малярні суміші, подати їх на робочі місця, пофарбувати поверхні.
Ланки робітників об'єднуються в бригади, які бувають спеціалізованими і комплексними.
До складу спеціалізованої бригади входять робітники тільки однієї спеціальності. Так комплектують бригади мулярів, штукатурів, теслів, малярів, тощо. Проте організація таких бригад на сучасному рівні будівництва не завжди виправдовує себе. Тому останнім часом роботи виконують комплексні бригади, до складу яких входять робітники різних професій. До складу спеціалізованих бригад входять до 15 робітників, а комплексних - до 25-30. Очолює бригаду найбільш кваліфікований робітник - бригадир, якого призначає адміністрація управління або затверджує його після обрання членами бригади. Такий метод організації праці сприяє підвищенню відповідальності за якість виконання роботи, підвищує і продуктивність. Окремо виділяють робітників, що обслуговуватимуть компресор і фарбонагнітальні бачки.
Продуктивність праці робітника залежить і від правильної організації його робочого місця. Бригадир і кожний член бригади мають заздалегідь потурбуватися про підготовку робочого місця, кожен робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці, не заважаючи працювати іншим.
Механізм і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітника.
Робоче місце маляра повинно бути добре освітлене природнім світлом. Це дає змогу правильно підібрати кольори фарбувальних сумішей і якісно виконувати фарбувальні роботи. У приміщенні має бути кімнатна температура 18-20оС.
Дефекти неводних фарбувань:
Іржаві і темні плями - від різних смолистих речовин або мінеральних масел, що не висихають, можуть приступати з нижніх шарів штукатурки. Щоб усунути ці дефекти ділянки поверхні з іржавими плямами зачищають пемзою і промивають 3% розчином соляної кислоти.
Відшарування фарбової плівки - буває при фарбуванні забрудненої поверхні або поверхні, що раніше була пофарбована восковими олійними сумішами. Щоб усунути цей дефект, плівку зчищають пемзою, а поверхню промивають розчином соди або мильною водою, після чого її остаточно промивають чистою водою.
Груба фактура фарбової плівки утворюється при застосуванні погано проціджених фарбувальних сумішей. Щоб усунути цей дефект поверхню шліфують пемзою або шліфувальною шкуркою. Сітка щілин утворюється при фарбування поверхні, на якій ще не встиг висохнути шар ґрунтовки. Для усунення цього дефекту поверхню шліфують пемзою або шліфувальною шкуркою.
Сліди від щіткизалишаються на поверхні при фарбуванні її густою фарбою або при поганому розтушуванні фарбового шару. Щоб уникнути цього висохлу поверхню шліфують пемзою, або шліфувальною шкуркою.
Потьоки утворюються при застосуванні рідкої фарби і недостатнього розташування. Поверхню після висихання шліфують.
Зморшки утворюються при поганому розтушуванні фарбової плівки через нерівномірність її висихання. Щоб усунути цей дефект, поверхню шліфують і фарбують.
Стики виникають при швидкому висихання ділянок поверхні, фарбованих з деяким інтервалом у часі. Щоб уникнути цього поверхню фарбують повторно без перерв у роботі.
"Крокодиляча шкіра" виникає при фарбуванні поверхні фарбою, що швидко сохне, на якій не встиг висохнути шар грунтовки. Для усунення цього дефекту поверхню шліфують, шпаклюють і фарбують знову.
Пухирі утворюються при фарбуванні по вологій поверхні або товстому набілу. Щоб уникнути цього фарбову плівку у дефектних місцях зчищають скребачкою, додають висохнути, підготовляють і фарбують знову.
Погана покревність фарби спостерігається при фарбуванні світлими сумішами по темному гнуту, колір якого значно відрізняється від кольору фарбувальної суміші. Для усунення цього дефекту поверхню додатково фарбують.
Приймають і перевіряють якість робіт виконаних неводними сумішами, так само, як і при водних фарбуваннях. Якість малярних робіт повинна відповідати таким вимогам:
поверхні, пофарбовані олійними, емалевими і лаковими сумішами, повинні мати однотонну фактуру;
не допускаються просвічування розміщення нижче шарів фарби, а також плями, відлипніть, зморшки, потьоки, пропуски, куски плівки, помітні зернини фарби, дефекти шліфування і сліди від щіток;
опорядження під цінні породи дерева і каменю повинні відповідати імітованої породи матеріалу;
поверхні, покриті лаками повинні бути глянцеві, без відлипності; щілини і потовщення лакової плівки не допускається.
Фактично опоряджена площа стін і стель підраховується так само, як у водних фарбуваннях, площа підлоги - за фактичними розмірами її, за винятком площ, які займають колони, печі та інші конструкції, що вступають над рівнем підлоги. Щодо фарбування плінтусів дощатих підлог то норми на них зазначено в ОніР, тому їхню площу окремо не підраховують. Фарбування поверхні плінтусів паркетних і лінолеумових підлог беруть у розмірі 10% площі підлоги.
Будівельний майданчик -ц е територія, на якій розташовано споруджуваний будинок, підсобні приміщення, під'їзні дороги, а також місця для складання різних будівельних матеріалів.
Травматизм - це раптове пошкодження організму людини. Внаслідок травматизму робітник може тимчасово або назавжди втратити працездатність. Травматизм на будівництві можуть спричинити? Ненадійні захисні засоби, невміле користування механізмами; машинами, ураження електричним струмом, опіки, отруєння газами і парами отруйних речовин.
До роботи з машинами і механізмами допускають лише осіб, що пройшли спеціальну підготовку і одежали посвідчення на право керування (або обслуговування) даною машиною. До роботи з обслуговування будівельних машин і обладнання з електропроводом допускаються особи віком від 18 років. Вони проходять потвердній і періодичний медичні огляди у встановлені законодавством строки. Особливо небезпечна для людини дія електричного струму, яка можу призвести до різних видів травматизму: обпалення тіла, захворювання очей, розриву тканини тощо. Сила дії струму на організм людини залежить від напруги: чим більша напруга, тим більша можливість ураження струмом. Струм силою 0,1 А вважається смертельним для людини.

 
 

Цікаве

Загрузка...