WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи Настилання підлоги керамічною плиткою з фризом - Контрольна робота

Розрахунок показників роботи Настилання підлоги керамічною плиткою з фризом - Контрольна робота

розчині.
Одночасно з фризовим рядом викладають поперечні маячні смуги через кожні 20-25 плиток.
Закінчивши викладання фриза й поперечних смуг, приступають до настилання головного фону. Роботу проводять окремими смугами-захватками.
При виборі направлення захваток враховують, що шви плиток, які викладені вздовж шнура, є більш рівними, ніж поперечні. Ширину захваток в 3-6 плиток намічають рейкою Болотіна.
При поперечному місцезнаходженні захваток, роботу починають від стіни, протилежної виходу з приміщення.
Така послідовність роботи на захватках виключає ходіння по свіже викладеній плитці, що підвищує якість покриття.
Розчин на місце викладення плитки подають лопатою і розрівнюють по поверхні основи граблями. Розрівнену розчинну суміш загладжують дерев'яним правилом до появлення цементного молока.
Перед викладанням плиткина розчин її сторону зволожують, забираючи пил і різні забруднення.
Плитку викладають до початку захвату розчину, тобто протягом 6-7 год. від початку його виготовлення.
Плитку розміщують впоперек підготовленої смуги розчину по 3-6 шт. Для контролю прямолінійності швів користуються кутником. Плитку вирівнюють за допомогою рівня і кладуть постукуванням ручки молотка або ударами молотка по дерев'яному бруку, укладеному на поверхні плитки. Плитку, що втопилася знімають, добавляють під неї розчин і викладають знову, вирівнюючи з поверхнею підлоги. Правильність викладання плитки систематично контролюють правилом. Ширина швів не повинна перевищувати, мм: 2 - при розмірі плитки до 200 мм і 3 - при розмірах більше 200 мм.
Повздовжні і поперечні шви повинні бути заповнені розчином тільки наполовину глибини. Через 24-48 год. їх заповнюють цементним розчином 1:1. Приготовлену суміш розрівнюють дерев'яним гребком по поверхні покриття, заповнюючи шви.
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ
Підлоги із керамічної плитки виконує бригада облицювальників-плиточників.
Поштучне настилання плитки в покритті підлоги виконує бригада із п'яти чоловік.
Двоє облицювальників-плиточників 2-го розряду зайняті на додаткових операціях. Один з них сортує, викладає її в контейнери і підносить до місця роботи. Другий приготовляє розчин в розчинозмішувачі, підвозить готову суміш до місця настилання.
Третій облицювальник 3-го розряду розрівнює розчинну суміш правилом по рівню маяків, очищає і зволожує основу, встановлює маячні рейки.
Інші члени бригади - двоє облицювальників-плиточників 4-го розряду - ведуть розбивку покриття підлоги, викладають плитку на підготовлений розчинний прошарок.
За півгодини до кінця зміни троє облицювальників-плиточників 2-го і 3-го розрядів закінчують підготовчі роботи і переходять на заготовку плитки для слідуючої зміни, очистку основи, прибирання робочого місця.
ПРИЙМАННЯ ТА ОБМІР ОПОРЯДЖУВАНИХ РОБІТ
Завершаючий період настилання підлоги із керамічної плитки - догляд за покриттям. Свіжо настелену підлогу закривають шаром стружки і встановлюють загорожу. Через 1-2 дні, коли по покриттю можна ходити, починають заповнення швів цементним розчином 1:1. Суміш наносять на поверхню підлоги і розрівнюють дерев'яним скребком, заповнюючи шви між плитками. Після застигання розчину в швах поверхню очищають, застосовуючи соляну кислоту 3% і промивають водою.
Бувають і дефекти плит очної підлоги через порушення технології. Глухий звук при простукуванні по покриттю говорить про наявність дефектної ділянки.
Плитки можуть відшаровуватись через слідуючі причини:
Ходіння по тільки що викладеній підлозі; використання для розчинного прошарку "жирних" цементних розчинів; перевищення товщини розчинного прошарку (більше 15 мм); укладання забруднених або запорошених плиток.
Поява суцільних тріщин в покритті плит очної підлоги визвано відсутністю деформаційних швів в покритті підлоги великих приміщень.
Відшарування викладеної плитки разом з розчином від основи може бути викликано деформацією грунтової основи і укладеній по ній бетонної підготовки.
Руйнування плитки, покриття виникає в наслідок: збільшеної товщини розчинного прошарку, настилання на не зволожену основу.
Для виправлення дефектів потрібен частковий або суцільний ремонт підлоги.
Пошкоджені ділянки виявляють оглядом і простукуванням по всій площі підлоги. Місця, які підлягають ремонту, розбирають. Спочатку молотком розбивають і забирають одну плитку, знімають за допомогою скальпеля і молотка.
На розібраній ділянці покриття за допомогою механізованого або ручного інструмента забирають розчинний прошарок, після чого поверхню основи очищають від сміття й вирівнюють стяжкою з бетону.
ЗАХОДИ ПО ОХОРОНІ ПРАЦІ
Строге дотримання правил техніки безпеки попереджує випадки травматизму при підготовці поверхні до облицювання.
Насічку поверхонь за допомогою ручних машин або немеханізованих інструменті виконують в захисних окулярах і в рукавицях. Ручки інструментів повинні бути надійно закріплені і без дефектів.
На точильному станку необхідно працювати тільки в захисних окулярах.
Для освітлення місця роботи використовують переносні світильники з напругою 42 В, а для роботи в сирих приміщеннях - не більше 12 В.
Електричні лампи з напругою 127-220 В підвішують на висоті не менше 2,5 м.
Приміщення. Де приготовляють розчин або мастики. Мають витяжну вентиляцію.
До приготування мастик допускають особи не молодші 18 років, які пройшли інструктаж на робочому місці про правила техніки безпеки.
Електрообладнання розчинозмішувачів повинна бути заземлене. Очищають, ремонтують розчинозмішувач тільки після зупинення і відключення його від електроструму.
Робочі, які приготовляють суху суміш, розчини, мастики повинні бути в спецодязі і в брезентових рукавицях.
Варочні котли для бітумних мастик розміщують не ближче 50 м від дерев'яних будівель і складів, їх також огороджують, біля кожного котла повинен бути вогнегасник, сухий пісок, лопати).
Кришки котлів для бітумних мастик повинні щільно закриватися.
Приготовлену мастику постачають на робоче місце об лицювальника в спеціальних бачках, закритих щільною кришкою.
До початку роботи облицювальник-плиточник проходить інструктаж з техніки безпеки. Облицювальник оглядає робоче місце, прибирає непотрібні матеріали, провіряє справність інструментів, пристосувань, одягає спецодяг.
Облицювальник, який викладає плитку повинен працювати в гумових рукавицях, щоб захистити шкіру рук від роз'їдання розчином. При роботі з кислотою необхідно одягати гумові рукавиці й захисні окуляри.
При закінченні роботи слід привести до порядку своє робоче місце, почистити інструменти, забрати сміття.

 
 

Цікаве

Загрузка...