WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної комори. ЦРАП-72 - Курсова робота

Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної комори. ЦРАП-72 - Курсова робота

рядів. При цьому пакети кожного ряду відділяють одне від одного.
8.2.Транспортування стосів у цеху і в камері
Для внутрішньо цехових перевезень сформованих сушильних штабелів переважно використовують райкову колію шириною 1 м і траверсні візки. Стан рейкової колії систематично контролюється, не допускається непрямолінійність рейок, нестабільна ширина рейок, які впираються у траверсний коридор. Для камер з поздовжнім завантаженням випускають дві модифікації електрифікованих траверсних візків ЭТ-4,5; ЭТ-6,5;
Механізація переміщення штабелів здійснюється за допомогою трособлокової системи і тягової лебідки, яка встановлена на траверсних візках. Можливе використання й інших методів внутрішньо цехового транспортування п/м.
Використання тельферів, монорейкових підвісних доріг, електронавантажувачів для транспортування пакетів п/м або заготовок в середині сушильного цеху можливе за невеликої потужності цеху.
Для механізації роботи на складі сирих п/м великих сушильних цехів раціонально використовувати мостові крани, які мають можливість скоротити площу складу за рахунок зберігання п/м у штабелях більшої висоти, їх формують на спеціальних під штабельних брусах.
Висушені штабеля розбираються автонавантажувачами і пакети укладаються на ділянках зберігання сухих п/м. По мірі необхідності п/м одного розміру подаються автопогрузчиком на завершальну обробку і формування транспортного пакета.
8.3.Опис конструкції та принципу дії сушильної камери
В деревообробній (д/о) промисловості для сушіння п/м невеликих об'ємів застосовують камериперіодичної дії з аеродинамічним підігрівом АС. В даних камерах тепло для нагрівання матеріалу і сушіння утворюється за рахунок аеродинамічних втрат в циркуляційній системі камери, де циркулює з великою швидкістю потік АС, утворений центробіжними вентиляторами, ротор якого установлений в камері. Номера УРАЛ-72 з аеродинамічним підігрівом АС призначена для сушіння по ІІ і ІV категорії якості п/м, які йдуть на виготовлення столярних, будівельних матеріалів. Принцип дії полягає в тому, що центр обіжні вентилятори спеціальної конструкції перекидує повітря в циркуляційний контур, де за рахунок аеродинамічних втрат в роторі вентилятора і втрат гідравлічного опору кінетичної енергії АС перетворюється в теплову. В камері УРАЛ-72 покращені аеродинамічні і технікоекономінчі показники, і покращено розподіл АС по об'єму штабеля шляхом установки спеціальних екранів, забезпечений реверс АС при допомозі спеціальних шиберів в циркуляційному каналі, задовольняє потреби в якості сушіння, якщо в процесі нагрівання і сушіння подається пар спеціальним зволожуючим пристроєм, так як на підприємствах, де вони застосовуються може не бути технологічного пару. Камеру УРАЛ-72 рекомендовано застосовувати на підприємствах з невеликим об'ємом д/о.
8.4.Пуск і завантаження камери.
В камері завантажують штабелі, укладені в відповідності з правилами формування. Не допускається завантажування в камеру неповно габаритних штабелів.
Першою технологічною операцією після завантажування є початкова обробка матеріалу - прогрів. В камеру завантажують п/м однієї порази, початкової вологості.
8.5.Технологічні етапи сушіння матеріалу
Першою технологічною операцією після завантаження камери є початкове прогрівання деревини. Для інтенсивного початкового прогріву деревини перед сушінням в камері створюється висока відносна вологість АС при підвищеній температурі t середовища при прогріванні м'яких листяних порід підтримують залежно від їх товщини і категорії режиму сушіння.
При прогріванні п/м інших порід, t в камері більша ніж на І ступені режиму сушіння. В даному випадку для липи t в камері підтримують на 8оС вищу, але не більше 100оС психометричну різницю при початковоvу прогріванні підтримують в межах t =0,5...1,5оС. Деревину прогрівають до того часу, доки різниця між t середовища і t в центры дошки або заготовки буде становити 3оС. Параметри початкового прогріву розрахункового матеріалу (липи): tn.n.-60оС; st.n.n. - 1оС, n.n для літніх умов 1 годх кожен см. Товщини 60 м - 7,5 год. Після прогрівання деревини її висушують.
Залежно від породи та товщини п/м проводять проміжкові тепловологообробку. Її проводять при переході на послідню ступінь режиму сушіння, при цьому t встановлюють на 8оС вищу чим на ІІ ступені режимк сушіння, тобто:
tn.n.=55+8=63оС;
st.n.n. - 1.5оС,
n.n = 4,6 год. (з табл. 16, Расв)
кінцеву тепловологообробу проводять з метою зняття або зменшення залишкових внутрішніх напружень, її проводять для п/м, які висушуються за І і ІІ категоріями якості сушіння.
При сушінні високотемпературними режимами і при сушінні п/м твердих листяних порід і липи незалежно від призначення деревини, проведення кінцевої тепловологообробки обов'язкове з метою запобігання появи внутрішніх тріщин.
Після кінцевої обробки t АС підвищують на 8оС порівняно з температурою останнього ступеня режиму сушіння, але не вище 100оС, в даному випадку
tк.т.=70+8=78оС;
st.n.n. - 1оС,
stк.т = 1оС; к.т. = 9,4 год.
Після кінцевої тепловологообробки п/м витримують в камері при психрометричній різниці останнього степеня режиму. Охолодження п/м в камері до 30 м 40оС проходить при відкритих припливновитяжних каналах і непрацюючих вентиляторах.
Тривалість охолодження становить 1 год. х кожен см. товщини.
Вивантаження зі камери недостигших стосів не допускається.
8.6. Контроль регулювання параметрі АС
За станом АС в камері спостерігають по показникам психрометра і записують в журнал. Контроль бажано покласти дистанційний. Завданням регулювання АС є підтримка їх на заданому рівні t регулюється впуском к-сті пари, яка надходить до калорифера. Регулювання вологості здійснюється шляхом відкривання або закривання припливно-витяжних каналів, а також пуском пари безпосередньо до камери.
Регулювання параметрів АС може бути ручним або автоматичним.
Автоматичне регулювання процесу сушіння - необхідна умова покращення технології сушіння і якості висушування деревини.
Дистанційний контроль і автоматичне регулювання параметрів АС має здійснюватися за t сухого термомента і психрометричної різниці або безпосередньо за t сухого і мокрого тер моментів. Для контролю за параметрами АС використовують показуючи або соматичні електронні мости. В камерах періодичної дії з резервом

 
 

Цікаве

Загрузка...