WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування і виготовлення автоматичного пристрою для перевірки електромеханічних лічильників імпульсів - Курсова робота

Проектування і виготовлення автоматичного пристрою для перевірки електромеханічних лічильників імпульсів - Курсова робота


Курсова робота
проектування і виготовлення автоматичного пристрою для перевірки електромеханічних лічильників імпульсів
Розрахунок схеми живлення.
Розрахунок споживаної пристроєм потужності.
Проводимо розрахунок потужності споживаної мікросхемами пристроєм. Пристрій містить слідуючи мікросхеми з такими споживаними потужностями:
К155ИЕІ - 105 мВТ - 8 шт., К155ЛАЗ - 35 мВт - 10 шт., К155ИЕ2 - 58 мВт - 1 шт., К155ИДІ - 55 мВт - 1 шт., К155ИДЗ - 50 мВт - 1 шт.
Рмікр = 105 · 8 + 35 · 10 + 58 + 55 + 50 =
= 840 + 350 + 58 + 55 + 50 = 1353 м ВТ 1,5 Вт.
Потужність споживана світло індикаторами ИН-12Б в блоці індикації згідно паспорту номінальний струм через лампу при напрузі "анод - катод" рівний 200 В (+100В), (-100В) становить 1,45 А. В пристрої налічується 6 індикаторів, тоді споживання ними потужності становитиме:
Рінд = U · I = 200 · 0,0015 · 6 = 1,8 Вт.
Потужність споживана контрольованими лічильниками
Рл = N · Рл1 = 10 · 3 = 30 Вт де,
Рл1 - потужність споживана одним контрольованим лічильником.
Для забезпечення діапазонів регулювання стабілізаторів напруг "+5В", "+24В", "200В(+100В)(-100В)", потрібно забезпечити на їх регулюючих транзисторах необхідний діапазон напруг, що становить 6 8В на транзисторних стабілізаторах і 15 20В на стабілізаторі, що живить блок індикації. Ці напруги і приводять до додаткової споживчої потужності. Тоді споживана потужність по шині "+5В", що живить мікросхеми становитиме Рмікр = 2,95 Вт, шині "+200В(+100В, -100В)" - живлення блоку індикації Рінд = 2,5Вт, "+24Вт" - живлення контрольованих лічильників Рл = 53 Вт.
Загальна споживана пристроєм потужність становитиме:
Рст = Рмікр + Рінд +Рл = 2,95 + 2,5 + 53 = 58,45 Вт.
Для подальших розрахунків приймаємо Рст = 60 Вт.
Розрахунок схеми стабілізації живлення блоку
динамічної індикації пристрою.
В блоку динамічної індикації пристрою застосовуються цифрові світло індикатори типу ИН-12Б з номінальним струмом через лампу 1,5 А. для забезпечення надійного запалювання і горіння світло індикатора потрібно підтримувати стабільну різницю потенціалів в проміжку "анод - катод" рівну
Як відомо на вольт-амперній характеристиці кремнієвого стабілітрону, включеного в зворотному напрямку є дільниця на якій при зміні струму через стабілітрон напруга на ньому залишається постійною (дільниця зворотнього пробою). В зв'язку з цим при зміні вхідної напруги або опору навантаження в деякому діапазоні вихідна напруга буде стабільною, поскільки в схемі постійно перерозподіл вхідної напруги між обмежувальним опором і внутрішнім опором стабілітрону. В чкості стабілізуючих елементів вибираємо кремнієві стабілітрони типу Д817Г з такими параметрами:
напруга стабілізації Uст = 100 Вт;
Максимальний струм стабілізації Істаб. max = 50 мА;
Мінімальний струм стабілізації Істаб. min = 5 мА;
Розсіювана стабілітроном потужність Р = 5 Вт;
Диференціальний опір при Іст = 5 мА Rg = 800 ом
Температурний коефіцієнт напруги мВ/с.
Вихідними даними для розрахунку будуть:
Вихідна напруга Uвих = 200 В, допустиме відхилення вихідної напруги, які допускають світло індикатори в сторону збільшення авих і зменшення ввих рівні 5%; номінальний струм навантаження Ін = N · Іл = 6 · 1,5 = 9 мА. Допустимі відхилення вхідної напруги, що допускається ГОСТом для випробувальної апаратури від номінальної в сторону збільшення авих = 10%, в сторону зменшення ввих = 15%, допустимі відхилення струму навантаження в сторону збільшення С = 5%, в сторону зменшення d = 5%.
Визначаємо необхідне значення коефіцієнту стабілізації
Розраховуємо максимальне значення коефіцієнту стабілізації:
Приймаємо номінальний струм через стабілітрон Іном = 0,015А.
Необхідне значення вхідної напруги, яка зможе забезпечити задані параметри стабілізації буде:
Розраховуємо величину обмежувального резистора:
З стандартного ряду резисторів вибираємо резистор номіналом 3,3 к. Максимальний струм, який буде протікати через стабілізатор з врахуванням відхилень вхідної напруги і відхилень струму навантаження буде:
Для подальших розрахунків випрямляча і силового трансформатора струм споживання по шині +200 В приймаємо І = 50 мА.
Знайдене максимальне значення струму не перевищує максимально допустиме значення струму через стабілітрон.
Іст.max ? Іст.max.допуст. , так як Іст.max = 36 мА ? Іст.max.допуст = 50 мА.
Розраховуємо росіювану обмежувальним резистором потужність.
В якості обмежувального резистора використовуємо резистор типу ПЄВ. Згідно ГОСТу 65-13-75 вибираємо стандартний резистор ПЄВ - 1,5-3,3к 10% з потужністю розсіювання 7,5 Вт.
По визначених розрахунками даними проводимо розрахунок випрямляча для живлення схеми стабілізації блоку динамічної індикації пристрою. Вихідними даними для подальших розрахунків будуть: вхідна напруга на вході стабілізатора - вихідна напруга випрямляча - U, для подальших розрахунків приймаємо U0 = 330 В, струм навантаження І0 = 50 мА.
Для випрямляча вибираємо однофазну мостову схему. При таких схемах випрямляння коефіцієнт використання силового трансформатора досягає 0,9. Зворотна напруга, що діє на кожний діод моста і напруга вторинної обмотки силового трансформатора приблизно в два рази менша, ніж в двохнапівперіодних випрямлячах з середньою точкою. Амплітуда і частота першої гармоніки пульсації також як і в схемах з середньою точкою.
Розраховуємо значення активного опору обмоток трансформатора приведених до вторинної обмотки.
де Вm - магнітна індукція в магнітопроводі для трансформаторів до 1000 Вт, приймається 1,2-1,6 Тл, приймаємо Вm = 1,3 Тл;
S - число струменів трансформатора на яких розміщені обмотки S = 1 для магнітопроводів типу ШЛ.
kчс - коефіцієнт, який залежить від схеми випрамляння, визначається по табл. 3.2 [ЛІ]; kчс = 3,5 103;
Розраховуємо параметр А, який залежить від кута відсічки діода в мості випрямлення.
де
Р - число імпульсів випрямленої напруги;
Р = 2, для однофазної мостової схеми випрямлення.
По визначеному значенню коефіцієнта А визначаємо додаткові параметри B, D, F, H по графіках на рис. 3-7, 3-9 [Л1]. Вони становлять:
B =0,9; D = 2,5; F = 8; H = 100;
Розраховуємо необхідні параметри для вибору діодного моста і подальшого конструктивного розрахунку силового трансформатора.
Необхідне значення діючої напруги вторинної обмотки трансформатора:
Діюче значення струму вторинної обмотки трансформатора:
Зворотна напруга на діоді моста:
Середнє значення випрямленого струму через діод:
Діюче значення струму через діод:
Амплітудне

 
 

Цікаве

Загрузка...