WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Читання і деталювання складальних креслень - Реферат

Читання і деталювання складальних креслень - Реферат

обумовлені. У цих випадках деталі слід показувати в тому вигляді, в якому вони надходять на складання, тобто до виконання технологічних операцій (рис. 391).
3. Виконуючи робочі креслення деталей, слід уважно стежити за узгодженням розмірів спряжених частин окремих деталей. Без цього неможливо забезпечити складання виробу. Наприклад, на складальному кресленні узгодженими повинні бути номінальні розміри зовнішньої циліндричної поверхні клапана і внутрішньої циліндричної поверхні штуцера тощо.
4. На робочому кресленні деталі треба відобразити й ті елементи, які на складальному кресленні або зовсім не показані, або зображені спрощено, умовно чи схематично. Наприклад, на складальному кресленні клапана різьбовий отвір М12 показаний без фаски, а на робочому кресленні корпуса (р фаску зображено. До робочого креслення пружини додано діаграму механічної характеристики її, а також таблицю параметрів, чого, звичайно, немає на складальному кресленні, і т. п.
Пояснюється все це тим, що ГОСТ 2.305-68 рекомендує не викону-вати на складальному кресленні деякі дрібні конструктивні елементи, якщо це не позначається на читанні його і не впливає на проведення складальних операцій. До таких елементів слід віднести: а) ливарні і штампувальні заокруглення, уклони і конусності; б) проточки, канавки для виходу різьбонарізного інструмента; в) зовнішні і внутрішні фаски; г) пружини і деякі інші деталі, які показують спрощено або схематично, тощо. Відповідні розміри цих елементів слід брати із спеціальних стандартів.
5. Розміри деяких елементів деталей, наприклад шпонкових пазів, шліців, гнізд під головки гвинтів, глухих отворів для шпилькових з'єднань, центрових гнізд, різьбових проточок тощо, слід брати не з складального креслення, а з відповідних спеціальних стандартів.
6. Всі лінійні розміри на робочому кресленні мають бути узгоджені з ГОСТ 6636-69 ("Нормальні лінійні розміри"), а кутові - з ГОСТ 8908-58 ("Нормальні кути").
7. Деякі елементи деталей при зображенні на робочому кресленні слід показувати трохи в іншому вигляді, ніж на складальному. Наприклад, глухі різьбові отвори для шпильок та гвинтів на складальному кресленні показують спрощено - з різьбою, нарізаною до кінця отвору. На робочих кресленнях ці отвори слід показувати з урахуванням величини недорізу (ГОСТ 10549-63). На складальному кресленні не показують зазор між діаметром прохідного отвору {діаметром болта, гвинта чи шпильки. На робочому кресленні цей розмір показують з урахуванням складання (грубе чи точне) відповідно до ГОСТ 885-64 і деяке інше.
8. Щоб оцінити і проставити на робочому кресленні шорсткість поверхні деталі, слід виявити, яка поверхня - спряжена чи вільна. З'ясувати характер спряження, експлуатаційні та естетичні вимоги щодо поверхні тощо. Практика виробила деякі границі параметрів шорсткості для типових деталей: а) Rz 20 - 0,63 робочі поверхні зубів зубчастих коліс; б) Rz 80 - 1,25 привалкові поверхні корпусних деталей, пази, канавки, проточки; в) 0,32 - 0,16 робочі поверхні поршневих циліндрів; г) Rz 40 - 1,25 отвори під болти, гвинти, штифти тощо.
Приклад читання і деталювання складального креслення виробу
1. З основного напису бачимо, що на кресленні зображено подвійний зворотний клапан, який застосовується в гідравлічних системах. Принцип дії клапана: рідина під тиском надходить у верхній наконечник корпуса 1, стискає пружину З, проходить крізь зазор, який утворюється між клапаном 2 і корпусом 1, і надходить через відвідний штуцер до системи споживання.
Якщо треба підвести в систему ще й другу рідину, відкручують накидну гайку 5 і підключають клапан до іншого трубопроводу. Тоді суміш рідин проходить через клапан до споживача.
2. Із специфікації (рис. 393) бачимо, що клапан складається з семи деталей: корпуса і заглушки, двох однакових клапанів, пружини, штуцера, Накидної гайки і, нарешті, прокладки з технічного картону. Стандартних деталей цей виріб не має.
3. Креслення подвійного зворотного клапана виконано в п'яти зображеннях. На місці головного вигляду зроблено простий повний фронтальний розріз площиною, що проходить через вісь симетрії клапана. Цей розріз дає змогу виявити внутрішню будову всіх деталей. На місці вигляду зверху зроблено поєднання вигляду з половиною повного простого горизонтального розрізу. Розріз виконано площиною Б --Б, що проходить через відвідний наконечник корпуса. На вигляді зліва бачимо зовнішню будову майже всіх деталей клапана. На цьому вигляді зроблено місцевий розріз, що відкриває отвір з різьбою на фланці корпуса.
Крім цих трьох основних зображень, виконано два виносні: переріз горизонтальною площиною А - А, який розкриває отвори в шестигранній поверхні корпуса для пломбування клапана після встановлення його в системі живлення, і переріз площиною В - В, який дає уявлення про спряження деталей і пояснює отвори в клапані.
4. На кресленні показано габаритні розміри 101 і 200 мм, установлювальний 75 ± 0,16 та монтажні М12 і М36 X 2 - 6g. Діаметр 018 - експлуатаційний розмір.
5. Клапан має лише рознімні різьбові з'єднання. Корпус і накидну гайку з'єднують із штуцером за допомогою метричної різьби М36 X 2 - б?. Щоб забезпечити щільність з'єднання, у кільцеву канавку між корпусом і штуцером закладають технічний картон 7. Спряження зовнішньої поверхні клапана 2 з корпусом 1 і штуцером 4 виконано в системі отвору за другим класом точності з ковзною посадкою. З технічних умов бачимо, що клапани повинні бути притерті до корпуса і штуцера. Заглушку 6 притирають до штуцера. Зовнішні трубопроводи, що подають або відводять рідину, також приєднують до корпуса на різьбі М 36 X 2 - 6.
6. Послідовність складання клапана така: крізь нижній отвір вставляють у корпус верхній клапан 2, на якому встановлюють пружину 3, Ставлять другий клапан 2 і фіксують його за допомогою штуцера 4 з прокладкою 7. Потім у гайку 5 вставляють заглушку б і нагвинчують гайку на штуцер 4. Пружина 3 працює на стискання, і її кінцеві витки трохи підтиснуті та підшліфовані.
7. Переходять до вивчення форми кожної деталі. Розглянемо це на прикладі корпуса (рис. 394). На вигляді спереду корпус зображено в повному фронтальному розрізі, на вигляді зверху показано поєднання горизонтального розрізу з виглядом, а на вигляді зліва бачимо будову зовнішньої поверхні деталі. Основна частина корпуса - порожнистий циліндр, який зліва і зверху закінчується циліндричними наконечниками з різьбою. У верхній частині корпус має форму шестигранника з отворами для пломбування. У нижній частині корпуса є овалоподібний фланець з двома різьбовими отворами. Наконечники закінчуються конічними фасками. В нижній частині корпус має кільцеву виточку для прокладки. На корпусі монтують усі деталі клапана. Матеріал, з якого зроблено корпус,- бронза марки Бр. АМц 10-2.
Аналогічно вивчаємо й інші деталі виробу.

 
 

Цікаве

Загрузка...