WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Столярні перегородки, панелі, тамбури - Реферат

Столярні перегородки, панелі, тамбури - Реферат


Реферат на тему:
СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ
Для поділу приміщень великої площі на приміщення меншої площі влаштовують столярні перегородки. Столярні перегородки не несуть ніяких навантажень, крім власної маси, тому їх роблять більш легенями, чим інші перегородки.
Перегородки бувають на усю висоту приміщення, тобто до стелі, і не доходять до стелі. Завдяки малій масі столярні перегородки легко переносяться і монтуються. Істотний недолік перегородок - недостатня звукоізоляція.
Столярні перегородки роблять глухими, частково заскленими (мал. 96, а) і заскленими на 3 їхні висоти (мал. 96, б). Глухі перегородки призначені для поділу добре освітленого приміщення на двох частин. Засклені перегородки роблять при пристрої стінок між неосвітленим коридором і
Потовк
прилягаючими приміщеннями, а також при поділі в установах кімнат на двох частин.
У залежності від породи деревини перегородки офарблюють олійною чи фарбою покривають лаком. Для унікальних будинків роблять перегородки з деревини коштовних порід і покривають їх світлим лаком. Іноді каркасні перегородки облицьовують чи фанерою твердими деревноволокнистими плитами, обробленими текстурним папером з імітацією під деревину твердих порід.
По конструкції столярні перегородки бувають з оброблених дощок, рамкові (філенчаті), каркасні. Для виготовлення перегородок з .дощок застосовують в основному фрезеровані дошки в паз і чи гребінь у чверть товщиною 36 і 46 мм із деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, липи, осики і тополі. Вологість дощок повинна бути 12...15%.
Дошки необхідних розмірів відповідно до робочих креслень випилюють з необрізних чи обрізних пиломатеріалів на круглопильних верстатах для поперечного і подовжнього розкрою, після чого фрезерують з чотирьох сторін на чотирибічних повздошно-фрезерних верстатах. Відхилення, що допускаються, від номінальних розмірів по довжині неприрізаних дощок повинні бути не більш ±5 мм, а для прирізаних - по довжині ±3, по товщині ±1, а по ширині ±2 мм.
Рамкові (філенчаті) перегородки збирають із щитів шириною 0,8...1 м, що складаються з обов'язок, середників і фільонок. Щити виготовляють за технологією, аналогічній технології виготовлення рамкових двер.
Вертикальні бруски щита (рами) виготовляють на усю висоту перегородки. У них вибирають гнізда для шипів горизонтальних брусків. Бруски щита (рами) з'єднують на шипах і клею. Фільонки кріплять до рами розкладками, установлюваними по обидва боки.
Щити обробляють по периметрі для того, щоб при установці їх не потрібно було пристругувати. У деяких щитах замість фільонок ставлять плетіння, що кріплять до брусків рами у чверть шурупами.
Каркасні перегородки (мал. 97) роблять із брусків перетином 25...32X50...80 мм. Бруски поставляють на будівництво в прирізаному чи неприрізаному виді (погонажем). При постачанні в прирізаному виді бруски комплектно на перегородку зв'язують у пачку. Вони повинні бути оброблені і мати розміри відповідно до робочих креслень.
Каркас перегородки виготовляють з деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, тополі, липи й осики. Вологість брусків каркаса повинна бути не більш 15%. Відхилення брусків, що допускаються, повинні бути на більш: по довжині ±5, по товщині ± 1, по ширині ±2 мм. Для заповнення каркаса перегородок використовують м'які дереволокнитсті чи мінераловатні плити.
Облицьовують дерев'яні перегородки прямокутними гіпсокартонними аркушами (ДСТ 6266-81), що бувають двох типів: з утоненными з лицьової сторони крайками КК і прямими подовжніми крайками ПК.
Аркуші випуска довжиною 2500...4500 мм, шириною 600 і 1200 і товщиною 8...25 мм. Вони не повинні мати забруднень, масляних плям, волнистості, відбитих кутів і ушкодження подовжніх крайок.
Облицьовувати перегородки гіпсокартонними аркушами допускається в приміщеннях з експлуатаційною вологістю повітря не більш 60%. Вологість дерев'яних елементів перегородок не повинна перевищувати 23%.
До облицювання перевіряють схилом вертикальність поверхні перегородки. Розмічають перегородки під облицювання так, щоб по вертикалі розташовувалися цілі аркуші.
Гіпсокартонні аркуші кріплять до перегородок оцинкованими чи прооліфленими тонкими цвяхами довжиною 40 мм із широким капелюшком. Цвяхи забивають по всьому периметрі кожного листа з кроком 200 мм на відстані не більш 20 мм від крайки листа, а також у середині по всій площі листа з кроком 350...400 мм.
Лицювальні роботи починають з добірки аркушів, що розкроюють на потрібний розмір на робочому столі, користаючись металевою лінійкою, потім по периметрі кожного листа розмічають олівцем, отступя від краю на 20 мм, лінії забивання цвяхів. Облицьовувати перегородку починають з кута, приставляючи гіпсокартонний лист, перевіряють вертикальність крайок і наживляють його в декількох місцях цвяхами, потім молотком по розмітці забивають по всьому периметрі цвяхи. Другий лист установлюють до першого впритул так, щоб крайки їхній примикали друг до друга, перевіряють його вертикальність і також кріплять цвяхами. Стики між гипсокартонними аркушами зашпаровують шпаклівкою заподліцо з поверхнею аркушів.
Стики аркушів у приміщеннях, що обробляються клейовою чи олійною фарбою, заповнюють на всю глибину пластичним шпатльовочним складом і розшивають з утворенням профілю шва. Капелюшка цвяхів повинні бути утоплені без порушення лицьового шару картону.
Панелі призначені для обробки стін і додання приміщенню кращого архітектурного виду, крім того, вони закривають минаючі в приміщеннях комунікації. Панелі бувають щитової, рамкової чи рейкової конструкції.
Щитові панелі (мал. 98, а) виготовляють із дерев'яностружечних плит, облицьованих шпоною коштовних порід, паперово-шаруватою пластиком, чи з щитів, по конструкції аналогічних щитовим двер, облицьованим під деревину коштовних порід.
Конструкція рамкових панелей аналогічнаі конструкції рамкових двер. Обв'язку виготовляють з деревини хвойних порід, а фільонки - з фанери, твердих дерев'новолокнистих чи деревостружних плит. При установці панелі 2 зверху закривають карнизом 1, а знизу плінтусом 4. Установлюють панелі на підлогу 5.
Щитові і рамкові панелі виготовляють шириною 500...800, висотою 2000...2500 мм.
Крім цих застосовують рейкові панелі з рейок деревини хвойних чи листяних порід товщиною 13...19, шириною 50...80 мм. При зборці рейки збирають у паз і гребінь, у чи чверть на гладку фугу. Іноді їх склеюють у щити, що ста-
ВИГОТОВЛЕННЯ УБУДОВАНИХ МЕБЛІВ
Убудовані шафи, антресолі складаються з дверних і антресольних блоків, бічних і проміжних стінок, плінтуса, лиштви, монтажного бруса.
Дверні й антресольні блоки (щитові) виготовляють по технологічному процесі, аналогічному виготовленню двер щитової конструкції.
Полотнина дверей шафи, антресолі обкладають у паз і гребінь дерев'яними обкладками, поливінілхлоридним чи профілем облицьовують кромочним пластиком. Кріплятьобкладки на клеї.
При виготовленні двер шаф із деревостругальної плити останню розкроюють на круглопильніх верстатах, після чого на крайках на фрезерному верстаті вибирають паз для кріплення обкладок. Обкладки кріплять у складальних чи верстатах хомутах. Після витримки, необхідної для схоплювання клеячи, площини щитів двер шліфують на трициліндровому шліфувальному верстаті. Двері можуть бути покриті шпоною з деревини коштовних чи порід обклеєні поливинилхлоридной плівкою, бічну щит-стінку роблять із деревостругальної плити й облицьовують шпоною з деревини коштовних порід або покривають полівінілхлоридною плівкою.
Проміжну стінку виготовляють із двох твердих дереволокнистих плит, склеєних між собою сітчастими сторонами усередину. Після склеювання необхідно витримати плити протягом доби покладеними в стопи в цеху при температурі 18...20 °С и відносної вологості повітря 60 %, після чого їх обпилюють по периметрі, а потім крайки щоб уникнути зволоження покривають (до фарбування) оліфою. Переставні полки довжиною до 800 мм роблять з фанери, а довжиною більш 800 мм - із деревостругальної плити, зовнішню крайку якої облицьовують дерев'яною обкладкою.
Розкроюють плити, фанеру для полиць на

 
 

Цікаве

Загрузка...