WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Віконні блоки - Курсова робота

Віконні блоки - Курсова робота

будівельних організацій.
Вивчивши креслення, складають специфікацію деталей, указуючи проектні розміри і розміри заготівель (ДСТ 24454-80, 8486-86). Потім по розмірах, приведеним у кресленнях, випилюють заготівлі для деталей стулок і коробка з урахуванням припусків на обробку (ДСТ 7307-75). Після розпилювання бруски стругають рубанком, чи фуганком фрезерують электрорубанком, на фугувальних, рейсмусових чи комбінованих верстатах. Потім перевіряють прямоугольність і якість обробки брусків і приступають до їхньої розмітки.
Розмітка. Розмічають бруски за допомогою метра, рейсмуса, ярунка, малки, косинця на розмічальному столі, що має кришку розміром 2200X1600 мм (на 100...150 мм більше найбільшої довжини бруска коробки).
Порядок розмітки вертикального і горизонтального брусків внутрішньої коробки віконного блоку ОР 15-15 показаний на мал. 80. Відповідно до креслення вертикальний брусок повинний мати довжину 1460, горизонтальний - 1470 мм.
На торцюванні деталей із двох сторін при ширині і довжині до 1500 мм дається припуск 15 мм при одержанні деталей із заготівель і 35 мм - з
матеріалів, розмічають так: два вертикальних чи горизонтальних бруски кладуть на стіл лицьовими сторонами назовні, після чого від торця бруска відкладають 18 мм, тобто припуск на торцівку, а від нього розмір бруска по довжині (у чистоті), що складе для вертикальних брусків 1460, а для горизонтальних - 1470 мм.
За допомогою косинця наносять на брусок чи ризики олівцеві лінії. Від останньої олівцевої лінії наносять наступний припуск на торцівку 17 мм (сумарний припуск на обидва кінці 35 мм). Потім від лінії торцовки відкладають розмір, дорівнює товщині шипів (у даному випадку 50 мм), і проводять ризики.
Для вибірки чверті розміром 9...12X28 мм розмітку роблять у такий спосіб: від ребра 8 бруска по пласти 7 кожного бруска наносять ризику, що відстоїть на 28 мм, а по крайці 5 - ризику, що відстоїть від ребра на 9 і 12 мм. Спочатку вибирають чверть розміром 9X28 мм, а потім додатково знімають скіс і доводять розмір чверті до необхідного.
Вибирають чверть ручними чи інструментами на фрезерному верстаті. Після вибірки чверті бруски торцюють на потрібний розмір, заріжуть шипи і вушка.
Зборка віконних блоків. Роботи зі зборки віконних блоків складаються з припасування і навішення кватирки в стулку , припасування з прифальцівкою стулок між собою і до коробки з установкою нащельников (штапиков) , установки напівпетель на стулках і коробці, установки відливу, навішення стулки в коробці. Після цього прирізають прилади (завертки, ручки-скоби). Прилади встановлюють звичайно після монтажу блоків у проріз. До установки в проріз віконний і балконний блоки оліфят і офарблюють.
Елементи віконних блоків збирають на робочому місці. Після зборки елементи блоку витримують протягом 1...3 год для схоплювання клеячи, а потім установлюють петлі, відливши, нащельник і ін. Гнізда під петлі розмічають за допомогою шаблона Павлихи. Для утворення гнізд під урізні петлі можна використовувати набір із трьох стамесок. Одну карту урізної петлі забивають у брусок коробки, а іншу - у брусок обв'язки внутрішнього плетіння. На відміну від звичайних у різні петлі кріплять шпильками.
Навішують стулки в коробку на спеціальних столах.
Прифальцівка стулок полягає в тім, щоб у місці створу відібрати фальци, що утворять притвор. Прифальцівка може бути виконана механізованим чи ручним інструментом. Для прострожки притворів у вікнах без знімання їх з петель використовують добірний рубанок (мал. 133). При припасуванні стулок ретельно перевіряють правильність притвору, тобто щільність прилягання їх до чвертей коробки. В усіх притворах між стулками і коробкою залишають зазор 2 мм для наступного покриття стулок шаром фарби.
Потім стулки навішують на петлі, стежачи за тим, щоб вони вільно і плавно відкривалися, не пружинили і були нерухомі в будь-якім положенні після відкривання.
Місця постановки приладу розмічають за допомогою шаблонів. Найпростіший шаблон - тонка чи дошка фанера з вирізаними контурами приладів, по яких роблять розмітку олівцем. Розмічати місця для постановки приладів можна, окреслюючи по контурі олівцем самі прилади. Гнізда під прилади вибирають чи долотом стамескою так, щоб глибина їхній по всьому контурі приладу була однаковою. Прилади врізають заподліцо з поверхнею деревини. Відхилення, що допускається, повинне бути не більш 0,5 мм. Віконні і дверні прилади кріплять до виробів шурупами з потайною голівкою. Розміри шурупів повинні відповідати розмірам отворів у приладах. Для запирання вікон зі спареними плетіннями застосовують віконну завертку-стяжку урізну ЗР1, завертку урізну ЗР2. Звичайно на кожну стулку ставлять по двох завертки на відстані, що забезпечує рівномірне примикання стулки до коробки
Для стулок вікон висотою до 1100 мм зі спареними чи роздільними плетіннями використовують накладний шпінгалет ШН2 (ДСТ 5090-86), а для стулок вікон висотою більш 1100 мм і балконних двер зі спареними чи роздільними чи плетіннями полотнинами - накладний шпінгалет ШН1.
Засувку накладну ЗТ (ДСТ 5090-86) застосовують для запирання стулок вікон житлових і суспільних будинків.
У вікнах з роздільними плетіннями для житлових і суспільних будинків для відкривання стулок застосовують ручки-скоби типу PC. Цієї ж ручки можна використовувати й у балконних дверях. Стулки вікон фіксують фіксаторами.
Для запирання одного з половин двопільних балконних дверей з роздільними полотнинами застосовують шпінгалети типу ШВ. Рухливі частини їх повинні відкриватися плавно, без великих зусиль. Дверні (верхні) шпінгалети встановлюють на висоті 1,8...1,9 м, щоб їхній можна було відкривати з підлоги. Для обмеження відкривання стулок і запобігання їхнього удару об стіну з внутрішньої сторони зовнішньої стулки блоку з роздільними плетіннями установлюють віконний упор типу УО (ДСТ 5091-78). Для фрамуг суспільних будинків зі спареними і роздільними плетіннями шириною до 1300 мм використовують фрамужний прилад ПФ1, а для фрамуг шириною до 830 мм - прилад ПФ2 (ДСТ 5090-86).
У виробах з деревини, що викликає корозію (дуб і ін.), варто застосовувати шурупи з антикорозійним покриттям. Латунні, нікельовані прилади необхідно прирізати до остаточної обробки, а кріпити після її. Прилади з пластмасовими покриттями кріплять шурупами, що мають нікельовані чи хромовані голівки.
МОНТАЖ ВІКОННИХ І ДВЕРНИХ БЛОКІВ
При зведенні великоблочних, цегельних і дерев'яних брущатих і каркасних будинків віконні і дверні блоки, встановлюють в основному в процесі зведення стін. Блоки подають до місця установки піднімальними механізмами.
До установки в проріз поверхні віконних і зовнішніх дверних блоків, що примикають до кам'яних стін, антисептірують і захищають рулонними гідроізоляційними матеріалами (толем, руберойдом).
При антисептуванні віконних і дверних коробок по периметрі на будівництві їх обробляють антисептичними пастами за допомогою гідрочи фарбопультів. Пасту варто наносити рівномірним

 
 

Цікаве

Загрузка...