WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат

Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат

накладку з листової сталі товщиною 1,5 мм для посилення стійки і просвердлити в ній отвору діаметром 6-8 мм, витримуючи розміри, зазначені на мал. 17.
Зачистити поверхня стійки і приварити накладку електродуговим зварюванням по периметрі й отворам. Потім приварити кронштейн буфера, витримуючи зазначені вище розміри, і офарбити стійку і кронштейн.
Ремонт передніх крил. У випадку легкого ушкодження (невеликі вм'ятини, подряпини і т.д.) досить зробити звичайний обсяг рихтовочних і фарбувальних робіт, не знімаючи крила. Після рихтування обов'язково перевірити стан внутрішнього антикорозійного покриття крила, при необхідності - відновити.
Якщо крило сильне деформовано, має розриви, то його варто замінити, діючи в наступному порядку.
Зняти з крила освітлювальні прилади, антену, дзеркало заднього виду, буфер, капот, передні двері і нижнюлицювальну накладку.
Тонким острозаточенним зубилом зрубати по крилу з'єднання крила з панеллю передка кістяка на 280 мм від фари вниз, відступивши 2-3 мм від лінії з'єднання. Зрубати по крилу з'єднання крила з передньою стійкою
Рис. 15. Завмер деформації кронштейна буфера ходу стиску передньої підвіски
Рис. 16. Вибивач для виправлення деформації стійки передка
Рис. 17. Установка накладки на стійці передка
боковини кістяка довжиною 580 мм, відступивши 5 мм від лінії вигину вертикального підсилювача. Зрубати по крилу з'єднання крила з нижньою частиною боковини кузова по вертикалі 120 мм і по горизонталі 180 мм, відступивши від крайки крила 25 мм.
Засвердлити на горизонтальному підсилювачі крила крапки контактного зварювання підсилювача з елементами передньої частини кузова на відстані 900 мм і отсоединить крило від кузова плоским тонким зубилом з відігнутим кінцем. Тонким острозаточенним зубилом видалити смужки крила, що залишилися, у з'єднаннях з кузовом і зачистити шліфувальною машинкою посадкові місця елементів кузова і нового крила.
Підігнати нове крило по місцеві посадки і прихопити струбцинами, а потім приварити крило газовим зварюванням по кінцях горизонтального підсилювача крила й у місцях з'єднання крила з кожухом фари і нижньою накладкою боковини.
Перевіривши посадку крила, приварити його контактним зварюванням із кроком 40-50 мм (мал. 18, а).
Ремонт задніх крил. Загальні правила ремонту задніх крил ті ж, що і для передніх. Щоб зняти крило, необхідно зняти лицювальні накладки кузова з боку крила, підмета заміні, задній буфер, ліхтар і катафот.
Звільнити багажник, отсоединить проводку, демонтувати паливний бак із щитком, зняти гумовий ущільнювач кришки багажника, заднє скло, заднє сидіння зі спинкою, оббивку задньої стійки кузова і пола багажника.
Зрубати тонким острозаточенним чи зубилом зрізати шліфувальним колом по крилу з'єднання заднього крила: з нижньою частиною боковини на довжині 100 мм зверху вниз, відступивши від крайки крила 30-35 мм; з аркою заднього колеса на довжині 1000 мм по вигині,
Рис. 18. Лінії зварювання, позначені крапками (Місця попередньої приварки газовим зварюванням зазначені стрільцями) :
а - переднього крила; б - заднього крила; у - дахи; м - панелі передка; д - панелі задка
відступивши від крайки крила 20 мм; з підлогою запасного колеса (чи паливного бака) на довжині 440 мм по вигині, відступивши від крайки крила 12-15 мм; з панеллю задка кузова на довжині 500 мм, відступивши від лінії з'єднання на 2 мм.
Зрубати косинець з'єднання крила з панеллю задка у верхній частині по горизонтальній лінії, відступивши від крайки куточка 15 мм.
Зрубати по крилу з'єднання: з панеллю поперечки заднього вікна на довжині 220 мм, відступивши від крайки вигину крила 2 мм; із задньою частиною боковини на довжині 750 мм по вигині, відступивши від крайки крила 15-20 мм.
Засвердлити на з'єднанні крила з задньою бічною панеллю кришки крапки контактного зварювання й отсоединить крило від кістяка. Видалити смужки крила, що залишилися, у з'єднаннях з кузовом і зачистити шліфувальною машинкою посадкові місця елементів кузова і нового крила.
Підігнати нове крило по місцеві посадки і прихопити струбцинами. Приварити крило газовим зварюванням до елементів кузова в шести крапках контакту крила: з нижньою і задньою частинами боковини, з панеллю поперечки заднього вікна, з бічною панеллю кришки, з косинцем з'єднання панелі задка кузова, з підлогою запасного колеса (чи паливного бака).
Перевірити посадку крила щодо поверхонь кістяка, що сполучаються, і приварити його до елементів кістяка контактним зварюванням із кроком 40-50 мм (мал. 18, б).
Заміна даху. У більшості аварійних випадків з ушкодженням даху потрібно її заміна, що виробляється в такий спосіб.
Зняти накладки крил і стічних желобков, двері, вітрового і заднього скла, приналежності й оббивку даху.
Зрубати по даху з'єднання даху з панелями рами вітрового і заднього вікон кузова: у передній частині по довжині 1280 мм; у задній частині по довжині 1220 мм; у з'єднаннях із задніми бічними панелями даху по довжині 900 мм. Рубання вести по вигині, відступивши від краю панелі даху 8 мм. Зрубати по даху з'єднання даху з верхньою і задньою частинами боковини і задніми бічними поверхнями кузова по довжині 1800 мм із кожної сторони. Рубання вести по вигині, відступивши від краю панелі даху 8 мм.
Засвердлити крапки контактного зварювання в місцях з'єднання задніх бічних панелей даху з задніми крилами, отсоединить панель даху від елементів кузова, видалити смужки даху, що залишилися, і зачистити посадкові місця елементів кузова і нової панелі даху.
Отрихтовать елементи кузова в місцях з'єднання з панеллю даху, підігнати по місцеві нову панель, використовуючи калібри для прорізів вітрового і заднього вікон. Прихопити газовим зварюванням панель даху до елементів кузова в крайніх крапках з'єднання: до панелі рами вітрового скла по стійках, до задніх крил по крайніх крапках з'єднання з бічними панелями даху (мал. 18,в)
Перевірити посадку даху і приварити до елементів кузова контактним зварюванням із кроком 40-50 мм.
Заміна панелей передка і задка кузова. Заміна виробляється за загальними правилами й особливими труднощями не представляє (мал. 18,г и д).
Примітка. При відсутності контактносварочной машини приварку можна робити газовим зварюванням, попередньо просвердливши по периметрі посадкових місць нового крила отвору діаметром 3-4 мм через 40-50 мм, Зварювання вести по місцях отворів, застосовуючи в якості присадочного матеріалу відпалений м'який дріт СВ-08 діаметром 1,5-3 мм.
Перевірка кузова на запалі- і водонепроникність. По закінченні ремонту кузова необхідно ретельно оглянути всі місця, через які може проникати чи вода пил. Такі місця необхідно загерметизировать мастикою.

 
 

Цікаве

Загрузка...