WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Теплові електростанції та їх роль в системі - Реферат

Теплові електростанції та їх роль в системі - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Теплові електростанції
та їх роль в системі"
Електроенергетика впливає не тільки на розвиток господарства, а й на територіальну організацію продуктивних сил. Будівництво потужних ліній електропередач дає змогу освоювати паливні ресурси незалежно від віддаленості районів споживання Розвиток електронного транспорту розширює територіальні межі цієї галузі промисловості. Достатня кількість електроенергії притягує до себе виробництво електросталі. алюмінію та інших кольорових металів, в яких частка паливно-енергетичних витрат у собівартості готової продукції значно більша порівняно з традиційними галузями промисловості. У ряді районів України (Донбас, Придніпров'я) електроенергетика визначає виробничу спеціалізацію їх, є основою формування територіально-виробничих комплексів.
Розміщення теплових електростанцій залежить переважно від наявності паливно-енергетичних ресурсів і споживачів електроенергії. Нині майже третина електроенергії виробляється у районах споживання і понад 2/3 -у районах її виробництва. Поки що місце для будівництва ДРЕС вибирають, враховуючи зручність транспортування палива й електроенергії та екологічну обстановку. Якщо вчені розробляють високоефективні методи транспортування електроенергії на великі відстані, то ДРЕС будуватимуться переважно в східних районах України.
В Україні є чотири види електростанцій, які розрізняють за вико-ристовуваним ресурсом:
теплові - працюють на твердому, рідкому й газоподібному паливі; серед них вирізняють конденсаційні й теплоелектроцентралі;
атомні - в якості палива використовують збагачений уран або інші, радіоактивні елементи;
гідравлічні - використовують відповідні гідроресурси й поділяються на гідроелектростанції, гідростимуляційні й припливні;
електростанції, що використовують нетрадиційні джерела енергії. Серед них найперспективнішими є вітрові, сонячні та ін.
Найпоширеніші в Україні теплові електростанції, які за характе-' ром обслуговування споживачів є районними (ДРЕС). Вони виробляють майже 2/3 усієї електричної енергії в державі. За останні ЗО років потужність цих станцій зросла у 5 разів. Частка вугілля в структурі палива, яке використовують ТЕС, велика. Перевагою ТЕС є відносно вільне розміщення, вдвоє менший обсяг капіталовкладень у них порівняно з ГЕС. Найбільшими ДРЕС в Україні є Вуглегірська, Старобешівська, Курахів-ська, Слов'янська (Донецька область), Криворізька-!, Придніпровська (Дніпропетровська область), Бурштннська (Івано-Франківська область), Запорізька, Ладижинська (Вінницька область), Трипільська (Київська-область) та ін.
Дедалі більшого значення набувають теплоелектроцентралі, спо-! руджені поблизу споживача, оскільки радіус транспортування від них тепла невеликий (10-12 км), а коефіцієнт корисного використання тепла становить майже 70%, тоді як на ТЕС - тільки 30-35%. Теплоелектроцентралі обігрівають понад 25 міст України. Найбільші з них - Київська ТЕЦ-5, Дарницька (Київ), Київська ТЕЦ-6, Харківська ТЕЦ-5, Одеська, Калуська, Краматорська та ін.
Головна тенденція розвитку електроенергетики України - об'єднання електростанцій в енергосистеми, які здійснюють виробництво, транспортування і розподіл електроенергії між споживачами. Це зумовлено потребою ритмічного забезпечення споживачів електроенергією, для виробництва і споживання якої характерні не тільки сезонні, а й добові коливання. Енергосистеми дають змогу маневрувати у виробництві елек-троенергії як у часі, так і в просторі. Незбіг пікових навантажень в окремих ланках енергосистем уможливлює в разі потреби перекидання електроенергії в зустрічних напрямах із заходу на схід і з півночі на південь. У процесі транспортування електроенергії на значну відстань її втрати неминучі, вони збільшуються із зростанням відстаней, проте можуть зменшуватися при підвищенні напруги передачі. Тому будівництво високовольтних ліній є досить актуальним.
Останнім часом в енергосистемі України сталися значні зміни. Ство-рено Об'єднану енергетичну систему України (ОЕС). 4 державні акціонерні енергогенеруючі компанії' (ДАЕК), до яких увійшли всі ТЕС потужністю, понад 500 МВт кожна ("Донбасенерго", "Дніпроенерго", "Центроенер-го", "Західенерго") і дві Іідрогенеруючі компанії ("Дніпрогідроенерго" і "Дністрогідроенерго"). Діють 24 обласні енергопостачальні компанії тар дві міські (Київська, Севастопольська), а також "Крименерго". Всі 5 АЕС входять в об'єднання "Енергоатом". Об'єднана енергосистема України пов'язана з енергосистемами сусідніх з нею держав.
Підтриманню належної частоти струму в ОЕС сприятиме добудова Дністровської і Ташлицької ГАЕС.
Енергетичний потенціал України в даний час є чималим. В електроенергетиці він представлений 44 тепловими електростанціями (ТЕС)
Частка електроенергії виробленої на різних типах електростанцій становить:
" ТЕС - 36,4 млн. кВт
" АЕС - 12,8 млн. кВт
" ГЕС - 4,7 млн. кВт
ТЕС (найбільша частка у виробництві електроенергії). Використання низькоякісного (непроектного) палива на багатьох блочних електростанціях спричиняє інтенсивне старіння обладнання ТЕС. Використовуване паливо:
" Кам'яне вугілля - частка у виробництві електроенергії та тепла у 2000 - 25,5%
" Природний газ - частка у виробництві електроенергії та тепла - 23,1%
" Мазут - 1,4%.
Але, не зважаючи ні на що, галузь потребує коштів, інакше вона стане просто небезпечною. Достатньо сказати, що вже цілком вичерпали свій ресурс 98% енергоблоків теплових електростанцій. Зношеність енергомереж країни, за даними

 
 

Цікаве

Загрузка...