WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технології гірництва - Реферат

Технології гірництва - Реферат

переробки торфу (термічна і суха переробка , екстрагування, гідроліз )
1. Горючий газ (газифікація торфу).
2. Активоване вугілля (сорбент).
3. Із 1т сухого торфу отримують : етилового спирту - до 10л, щавлевої к-ти до 30кг, рідкої вуглекислоти - до 35кг,
4. Бітуми ,віск , штучні волокна.
5. Кормові дріжджі (гідролізом).
6. Торфолужні реагенти.
5. Видобуток газу та нафти в Україні.
Нафтою і газом Україна не вельми багата, хоча за прогнозами фахівців, наприклад, нафтові запаси є у 4-5 разів більшими, ніж нафти видобуто в Україні за всю історію. Локально зосереджених запасів з великим енергетичним потенціалом, звичайно, в Україні не виявлено, але вже виявлені родовища мають певну господарську цінність. Сьогодні Україна видобуває власної нафти близько 5 млн. тонн, або десяту частину від господарських потреб. В Україні відомі такі нафтоносні райони: Східнокарпатський, Східноукраїнський та Причорноморське-Кримський. До першого належить найстаріше родовище нафти в Європі - Бориславське та наймолодше - Долинське, де в 1992 р. відкрили нову свердловину з потужним виходом нафти. Свердловини Долини дають досить дешеву нафту. Перспективним є і Битківське родовище нафти. Основні поклади нафти зосереджені в Черкаській, Полтавській та Сумській областях.
Родовища горючого газу розташовані територіальне близько від нафтових родовищ. У Дніпровсько-Донецькій западині розміщені Шебелинське, Кечигівське (Харківська обл.), Перещепинське (Дніпропетровська обл.), Малишівське, Диканьське (Полтавська обл.), Качанівське (Сумська обл.) та ін., на Прикарпатті - Дашавське, Калушське, Більче-Волицьке, Угерське, Опарське родовища. У 1992 р. відкрито нові родовища газу у Львівській і Полтавській областях, свердловини яких почали вже експлуатувати.
Нафта . У межах України відомо такі нафтоносні райони: Східно-Карпатський, Східноукраїнський, Приазовський, Дріпровсько-Донецький і Причорноморсько-Кримський. Найдавніші спроби добувати нафту в Україні були зроблені до початку ХУІІ ст., коли на Прикарпатті почали витягувати "ропу" (як тоді називали нафту) відрами з глибин 4-6 м. Нафту використовували в натуральному вигляді :як мастило, для освітлення, а також як лікувальний засіб. Нафтова промисловість в Україні почала розвиватися на базіБориславського родовища наприкінці ХІХ ст., коли почали застосовувати глибоке свердління. Найбільша глибина свердловини - 4928 м. З такої глибини добувають нафту в Чернігівській області.
Добування нафти. Розробка родовищ нафти починається з утворення свердловини, які зміцнюють стальними трубами. Із свердловини нафти виходить на поверхню. Вихід нафти із свердловини і встановленням режимів роботи.
Сукупність умов, за яких проходить розробка родовища і визначає систему розробки.
Системи розробки класифікують за такими ознаками: розміщення свердловин, способом дії на пласт та ін.
За розміщенням свердловин системи можуть бути з рівномірним і нерівномірним розміщенням свердловин.
За способом дії на пласт є системи без підтримування пластового тиску та системи, в яких підтримується пластовий тиск.
За допомогою дії на пласт, є системи без підтримування пластового тиску та системи, в яких підтримується пластовий тиск.
За допомогою раціональної системи розробки нафтового родовища видобувають заплановану кількість нафти при мінімальних затратах.
У разі використання розробки нафтового родовища без підтримування пластового тиску нафта виходить на поверхню у вигляді фонтана. Її збирають у спеціальні цистерни (резервуари).
З часом тиск нафти в пласті знижується до атмосферного або стає ще нижчим, і свердловину переводять на механічні способи добування: компресорний і помповий.
Уразі використання компресорного способу нафта з пласта виходить на поверхню за рахунок енергії стисненого повітря або природного газу. Для цього роблять спеціальні свердловини і за допомогою компресора нагнітають у них повітря, чи природний газ.
У разі використання помпового способу нафту викачують з надр землі за допомогою потужних помп.
Добуту нафту подають на очищення та переробку.
Газ. Ще донедавна Україна мала багатющі родовища природного газу: Дашава (у Прикарпатті) та Шебелинка (Полтавська область). Перше родовище природного газу в Україні було відкрите в 1910р. у районі м. Калуша (тепер Івано-Франківської області), але через малу продуктивність його не розробляли. Промислове добування газу почалось у 1924р. у місті Дашава. Газ добувають з глибини 5734 м. (Котелевське родовище на Полтавщині). Існують перспективи в Азовському морі та Приазов'я.
Добування газу. із свердловин газ виходить з дуже великою швидкістю, що може спричинити пожежу та руйнування оснащення. Щоб запобігти цьому, газовий фонтан перекривають стальними засувками і з їх допомогою регулюють тиск газу. Потім газ спрямовують по трубах до споживачів, віддалених на 10 і 1000 кілометрів від місця їх добування.
6. Висновки
В Україні на кожного жителя спалюється палива в 2,5 раза більше ніж є США, а енергії не хватає. Причина - відсталі технології.
Екологічна шкода від спалювання звичайних відів палива (нафтопродуктів, вугілля, газу…) фантастично небезпечна.
Тому XXI століття - це початок енергетично-екологічної екологіка. Вартий уваги досвід Німеччини та інших розвинутих країн.
На симпозіумі "Нова енергія" (Стокюсьм, 1994р), в науковому журналі "New Energy News"-№8-1946 та інших публікаціях розглядалась серйозна інформація про паливні матеріали та скергатичні технології майбутнього. Про найважливіше:
1. Запатентовано паливний елемент для гідролізу води методом "холодного синтезу" для отримання водню (як палива)
2. Запатентовано двигун Стенлі Майера, що в ньому пальним є звичайна вода (точніше водень), а викиди теж вод.
Ці два винаходи в поєднанні можуть в перспективі стати початком паливно-енергетичної і екологічної революції.
Література:
1. О. М. Збожна. Технологія.- К., 2000. - Розділ 2.4, 2.5, 2.6.
2. Економіка України. За редакцією Заболотного. Б. Ф., - Львів, 1992, глава 12
3. В.А.Никифоров. Разроботка торфяных месторождений и механическая переработка торфа. Минск, 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...