WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технології гірництва - Реферат

Технології гірництва - Реферат


Реферат
з дисципліни "Системи технологій"
на тему:
"Технології гірництва"
План
1. Вступ
2. Технології видобутку, збагачення первинної переробки рудних, нерудних корисних копалин.
3. Видобуток вугілля, екологічні проблеми, пов'язані з видобутком вугілля.
4. Системи технологій видобутку та переробки торфу.
5. Видобуток газу та нафти в Україні.
6. Висновки
1. Вступ
Підземні комори України багаті на корисні копалини. Тут є майже все або більшість із того, що потрібно для розвитку промисловості та інших галузей народного господарства.
Корисними копалинами називаються речовини мінерального походження які добувають із надр Землі й використовують без переробки або після неї.
Поряд із корисними копалинами в земній корі залягають породи.
Породою називають речовину, яка не містить основного компонента корисної копалин, наприклад пісок і глина у залізній руді.
Підземні комори України багаті на корисні копалини. Тут є майже все або більшість із того, що потрібно для розвитку промисловості та інших галузей народного господарства.
2. Технології видобутку, збагачення, первинної переробки рудних, нерудних корисних копалин.
Україна багата на різноманітні рудні ресурси з різним вмістом цінних хімічних елементів, які мають важливе господарське значення. Практично вся територія України має локально розміщені природні ресурси якогось виду.
Залізні руди. Україна має значні поклади залізних руд, з яких виробляють чавун, а потім сталь. Це Криворізьке, Білозерське, Кременчуцьке, Керченське, Кимиш-Бурунське родовища залізних руд.
З відомих в Україні 83 родовищ - 60 розташовано у Криворізькому басейні, запаси якого становлять 19 млрд. т. Залізні руди виходять на поверхню та залягають на глибині понад 2,5 км. Високоякісні руди (з 50-60% вмістом заліза) видобувають шахтним способом: проводять також відкритий видобуток бідніших руд
(35-40% заліза).
Друге місце за запасами залізних руд в Україні посідає Кременчуцький басейн (4,5 млрд. т). Великі поклади сировини розташовані у Білозерському залізорудному районі, запаси родовищ якого оцінюють у 2,5 млрд. т, а високоякісні їх руди містять до 70% заліза.
Промислове значення має Керченське родовище, де на невеликих глибинах залягають руди, що мають вміст заліза 30-40%, а їх запаси становлять 1,5 млрд. т. Руди містять легувальні компоненти - ванадій та марганець, що підвищує їх якість. Додаткові прогнози щодо запасів залізистих кварцитів - понад 20 млрд. т - відкрито в центральній та східній частинах України.
Україна посідає одне з провідних місць у світі щодо запасів марганцевих руд, які широко використовують у чорній металургії. Ці руди залягають біля найбільших родовищ залізних руд та коксівного вугілля, що сприяє розвиткові малозатратноі чорної металургії. Одними з найбільших у світі є Велике-Токмацьке та Нікопольське родовища марганцевих руд. Загалом запаси їх становлять 2,2 млрд. т із вмістом марганцю 28% і товщиною покладів 1,5-4 м. Видобування ведеться шахтним і відкритим способами.
Марганцеві руди. В України є найбільше у світі і найвищої якості родовищ марганцевих руд, яке займає три великих рудних райони:Нікопольський, Великотокмацький. Марганець використовують для розкислення сталей, виробництва легованих сталей і спеціальних чавунів, виробництва сухих електричних батарей, скла, поливи, хромової шкіри тощо.
Родовища свинцевих і цинкових руд розташовані на території Винницької та Івано-Франківської областей, у Донбасі на Інгульному кряжі. Золото зустрічається в Карпатах, Передкарпатті та Придніпров`ї. Титан-метал майбутнього. Він легкий, міцний, в`язкий і пластичний. Його використовують у процесі будівництва підводних човнів, літаків, ракет, при виробництві білих, лаків, емалей, скла. Поклади титанових руд залягають неподалік відніпропетровська на волине, узбережжях Чорного та Азовського морів.
Із кольорових металів в Україні відомі свинець і цинк, поклади яких є в Прикарпатті та Донбасі. Розвідано відносно незначні запаси нікелевих руд на глибині 70-80 м
Є в Україні і золото. Двадцять п'ять років геологи шукали корінні поклади дорогоцінного металу в районі Мокро-Сурськоїмагнітної аномалії і нарешті знайшли його промислові поклади в корінних кристалічних породах тут та у Закарпатті, де вже йде промислова розробка золотоносної руди. У розсипаному вигляді поклади золота є в Карпатах і Прикарпатті. Навіть місцеві легенди розповідають, що турки в Карпатах золото видобували ще 400років тому. Досі збереглися давні гірничі виробки. Академік Федір Овчаренко зі своїми колегами розробив єдиний у світі метод вилучення розсипного золота з гірської розсипної маси (піску) за допомогою мікроорганізмів без негативного впливу на навколишнє середовище. Поклади розсипного золота є й в інших районах України - на Нагольному кряжі, у річищах багатьох річок.
В Україні вже відкрито десять родовищ золота і 236 рудовиявів, кожне з яких може бути родовищем. Українське золото відзначається високою якістю, його питома вага в руді значно перевищує норми рентабельності, що їх прийнято у світі. Одним з найбільш перспективних для видобутку цього дорогоцінного металу районів є Кіровоградська область. Тут знайдено декілька родовищ золота, два із них мають промислове значення. Це Клинцівське та Юріївське родовища, де є промисловий вміст золота, тобто його більше, ніж 1 грам в 1 тонні руди. За деякими оцінками, реальний вміст золота в цих родовищах сягає 13 грамів на 1 тонну руди, тоді як у Росії найбагатші руди мають 3 грами золота на 1 тонну.
Є в Україні значні поклади титану - чи не найважливішого конструкційного металу, легкого, міцного, в'язкого і пластичного. Титан - це метал майбутнього, і незабаром він стане основним металом техніки. Без нього неможливе виробництво підводних човнів, літаків, ракет, виготовлення високоякісних білил і лаків, емалей і тугоплавкого скла, штучних рубінів і сапфірів, синтетичного каучуку, штучного шовку. Титанові руди розміщені біля Дніпропетровська, на Волині, біля Чорного і Азовського морів, їх запаси майже невичерпні.
Графіт. Родовища графіту геологи знайшли на Побужжі, у Кошаро-Олександрійському родовищі на узбережжі

 
 

Цікаве

Загрузка...