WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

параметрів , що характеризують режим пастеризації консервованої продукції. Автоматичне регулювання можна назвати автоматичним керуванням із замкнутим циклом контролю технологічного параметру.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
Для контролю технологічних параметрів під час процесу пастеризації , їх відхилення від заданих значень вибираємо для структурної схеми автоматизації процесу пастеризації пристрої автоматичного захисту.
Вибір вище наведених функціональних частин (автоматичних пристроїв) для можливості забезпечити безперервне підтримання всіх технологічних параметрів і автоматичну зміну їх під час технологічного процесу пастеризації консервної продукції. Технологічний режим пастеризації автоматично змінюється за допомогою схеми автоматичного курування .
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
5. Охорона праці
5.1. Аналіз виробничого травматизму
Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення реа-лізації конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності , регулює за участю відповідних державних органів відносини між власником підприємства, установи і організацій або уповноваженим органом і працівником з питань з безпеки та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації праці в Україні.
Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організацій
но-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та
засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.
Шкідливими і небезпечними виробничими факторами є хімічні речовини,, що впливають на організм людини (сода кальцинована і каустична, формалін, антифермін, хлорне вапно, азотна і сірчана кислоти та інші миючі і дезинфікуючі препарати).
На робочому місці не дозволяється палити, вживати спиртні напої та інші речовини, що справляють наркотичну дію на організм людини. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
Щоб запобігти травмуванню і виникненню травмонебезпечних ситуацій дотримуватись таких вимог:
" не залишати працююче устаткування без нагляду, не допускати до роботи на ньому осіб, які не пройшли навчання;
" працювати на справному устаткуванні, справжніми пристроями та інструментами;
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
" не наступати на переносні електричні провода, що лежать на підлозі, не торкатися ізольованих або пошкоджених проводів, не відкривати електрошаф;
" не виконувати роботи , які не входять в ваші обов'язки;
" дбайливо ставитись до устаткування, інструменту, пристроїв, матеріалів, спецодягів та інших засобів індивідуального захисту;
" утримувати в чистоті робоче місце та територію підприємства;
" при виявленні несправностей повідомляти змінного майстра.
Додержуватись вимог особистої гігієни:
" верхній одяг, головний убір, вуличне взуття, особисті речі залишити в з гардеробі;
" роботу виконувати в чистому спецодязі;
" приймати їжу в кімнаті для приймання їжі.
На території пересуватися по пішохідних доріжках, проїзну частину переходити в установленому місці, не перебігати дорогу, бути уважним, до сигналів, які подають водії рухомого транспорту. Транспорт , який стоїть обходити тільки спереду. Категорично забороняється кататися на підніжках машин. Ходити по цеху не поспішаючи, підлога може бути слизькою.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
5.2. Заходи техніки безпеки
В процесі виробництва люди стикаються із шкідливими , вибухонебезпечними та вогненебезпечними речовинами , часто несправними машинами та обладнанням . Для захисту людини від згубної дії чиї чинників на кожному підприємстві та робочому місці розроблено конкретні заходи.
Технікою безпеки називають систему організаційних , технічних , санітарно-гігієнічних , навчально-просвітницьких і правових заходів , які проводяться з метою створення безпечних умов праці на відповідному підприємстві.
До організаційних заходів належать раціональне поєднання цехів, дільниць ; зручне розміщення обладнання та робочих місць ; вибір безпечних способів ведення технологічних процесів із використанням найновішого механізованого і автоматизованого обладнання тощо.
До технічних заходів захисту належать попереджувальні знаки, загородження , сигналізація (звукова та світлова) та інші. Усі вони застерігають працівників від небезпеки. Важливе у технічних засобах захисту посідають запобіжні пристрої (вимикачі, клапани тощо) , призначені для попереджування про небезпеку , наприклад пожежу, вибух , перегрівань обладнання , вихід шкідливих речовин.
До санітарно-гігієнічних заходів належить чистота приміщень, місце праці , наявність відповідного освітлення , вентилів та засобів індивідуального захисту (спеціальний одяг, взуття, рукавиці, окуляри тощо). Ці засоби спрямовані на захист працівників від отруєнь , опіків , травм (механічних і електричних) тощо.
Навчально просвітницькі заходи з техніки безпеки та охорони праці на виробництві полягають у навчанні працівників : вивченні ними інструкцій і правил техніки безпеки безпосередньо на місцях праці, проведення інструктажів (вступне на місцях праці та повторних) тощо.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
На кожному підприємстві є відділ техніки безпеки , основне завдання якого - нагляд за створенням і дотриманням безпечних умов праці: забезпечення працівників індивідуальними засобами захисту відповідно до кожного місця праці; встановлення на обладнання попереджувальних знаків , сигналізації та запобіжних пристроїв.
Працівник зобов'язаний:
" знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці;
" особисто вживати посильних заходів щодо усунення небезпечної виробничої ситуації ;
" виконувати вимоги інструкції підприємства.
Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилась виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують і навколишньогосередовища. До роботи по обслуговував автоклавів допускаються особи , що досягай 18-річного віку, пройшли медичний огляд, вивчили улаштування і правила експлуатації обладнання , положення інструкції по техніці безпеки і здали техмінімум по охороні праці.
Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях. При виникненні пожежі:
" вимкнути устаткування, припливно-витяжну вентиляцію;
" сповістити пожежну охорону і адміністрацію.
При загоранні електропроводів вимкнути рубильник. Електропроводи, які знаходяться під напругою, гасити вуглекислотним вогнегасником та піском. Не можна гасити їх водою або пінним вогнегасником. При проливанні кислоти або лугу на підлогу, щоб рідина не розтікалася, засипати її піском, потім нейтралізувати (кислоту - негашеним вапном або кальцинованою содою, луг-розчином оцтової кислоти).
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
Пісок прибрати за допомогою совка і щітки, Підлогу замити водою і витерти насухо. 1.10В разі попадання кислоти на шкіру або в очі - негайно змити її сильним струменем води протягом

 
 

Цікаве

Загрузка...