WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

вилучають екстракцією , фільтруванням , сортуванням та ін. - цукрове , крохмальне, борошномельне, круп'яне та інші виробництва. Ліній цих підприємств складаються у послідовно виконуваних технологічних операцій на основній стадії із великою кількістю зворотних потоків. Це пов'язано з тим , що перетворення продукту проходить в результаті багаторазового повторювання дій , які доцільно здійснювати в допоміжних машинах і апаратах. Основна стадія має складну структуру.
Для консервного виробництва найбільш характерною є друга технологічна схема виробництва.
При розробці технологічної схеми консервного виробництва необхідно врахувати наступні особливості технологічного процесу виготовлення консервної продукції.
1. Підготовча стадія: підготовка сировини, тари, розчинів, соусів, сиропів тощо . Перед укладанням в банки овочі і фрукти звільняють від забруднень , домішок, сортують за величиною і кольором , миють , подрібнюють , піддають попередній тепловій обробці. Підготовча стадія може включати декілька технологічних операцій , які проходять в відповідній послідовності одна за одною згідно технологічного процесу виготовлення продукції.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
Залежно від виду і технології виготовлення продукції застосовують один із різновидів попередньої теплової обробки розсортованої сировини:
а) Бланшування - обробка гарячою водою або парою. Бланшування овочів і фруктів проводять для зменшення активності ферментів, збільшення клітинної проникності, видалення повітря, підвищення калорійності, покращення смакових якостей.
б) Обжарювання - обробка гарячим рослинним маслом. Застосовують при виготовленні деяких видів овочевих і м'ясних консервів. Зменшення сировини при обжаренні повинно бути більше 30 % , якщо маса зменшиться менше ніж на 30 % , тоді таку теплову обробку називають пасеруванням.
в) Випарування - теплова обробка при якій здійснюють видалення вологи із продукту. При такій обробці підвищується харчова цінність продукту, створюються умови для тривалого зберігання , спрощується перевезення готової продукції.
Підготовлену сировину фасують в попередньо помиту і висушену тару. При фасуванні потрібно витримати відповідну масу продуктів залежно від їх видів і місткості тари. При використанні багатокомпонентних сумішей потрібно витримати відповідне співвідношення складових частин. Для фасування в тару вихідних продуктів застосовують спеціальні машини - наповнювачі та контроль ваговий продукту. Фасовану продукцію закупорюють герметично в скляну тару на закупорочних машинах.
2. Основна стадія виробництва є постерилізація. Це процес
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
Зниження всіх без виключення мікроорганізмів і їх спор в продукті.
Це тепловий процес. Так більшість мікроорганізмів гинуть при температурі 65 … 80 0С . Одержані після пастеризації консерви є досить стійкими при зберіганні , мають добрий смак і високу харчову цінність. Процес пастеризації виконують в технологічному обладнанні , яке називається пастеризатором або автоклавале безперервної дії.
Режим пастеризації визначається температурою , до якої нагрівають консерви , тривалістю температури пастеризації і часом поступового охолодження продукту. Другим технологічним параметром режиму пастеризації є тиск , який створює водяне середовище на продукт в пастеризаторі або автоклаві. Режим пастеризації задають відповідною формулою пастеризації на консервний вид продукції.
3. Заключна стадія виробництва - обполіскування водою, транспортування у сушильну камеру моєчно-сушильної машини та висушування підігрітим повітрям. Після сушіння на банки наклеюються паперові етикетки з написами. Вибірковий лабораторний контроль готової продукції . Готова продукція зберігається в прохолодному приміщенні або відправляється до місця реалізації.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
2.2. Розробка технологічної схеми автоматизованого устаткування
Технологічна схема автоматизованого процесу визначає основні функціональні частини проектуємого виробу, їх призначення і взаємозв'язки між ними. Всі функціональні частини розробляються як самостійні , автономні структурні одиниці, які призначені для автоматичного контролю технологічними параметрами (температура, тиск) та керування основною стадією технологічного процесу - пастеризацією та стерилізацією консервованої продукції .
Технологічна схема автоматизованих установ повинна мати такі функціональні частини :
1. Пристрій автоматизованого контролю температури водяного середовища в автоклаві.
2. Пристрій автоматизованого контроль тиску водяного середовища в автоклаві.
3. Пристрій автоматизованого керування робочим циклом технологічного процесу згідно заданої програмної формули пастеризації для конкретного виду консервованої продукції.
4. Пристрій автоматизованого регулювання технологічних параметрів , який забезпечує підтримання протягом певного часу з заданою точністю сталих параметрі процесу , що регулюється.
5. Пристрій автоматичного захисту для автоматичного запобігання аваріям і відхиленням від нормального ходу процесу.
Контроль якості продукції після виконання технологічного процесу пастеризації (стерилізації) виконується вибірково на спеціальному обладнанні в заводській лабораторії , яка знаходиться за межами виробничого приміщення. Тому контроль якості продукції, як функціональну частину структурної схеми автоматизації, при розробці самого проекту не
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
аналізується і не включається в структурну схему автоматизації.
В подальшому під терміном "автоматизований" (процес , пристрій, контроль і т.п.) буде розумітись - процеси , які здійснюються без безпосередньої участі працівника ; під терміном "автоматичний" (регулювання, захист, керування тощо) - процеси , які здійснюються без безпосередньої участі та контролю працівника , тобто в автоматичному режимі.
Незалежно від функціонального призначення автоматизовані та автоматичні пристрої складаються із таких основних вузлів : давач (перетворювач технологічного параметру із одного виду в інший) , вимірювальний прилад для вторинної обробки інформації , яка поступає від давача , виконавчий орган для переведення в дію керованого об'єкта згідно зміни керуючого технологічногопараметра.
Системи автоматизованого контролю забезпечують контроль технологічних параметрів автоклава за допомогою пристроїв первинної обробки інформації (давачів) та вторинних вимірювальних приладів (регістраторів, самозаписувачів, показуючи і т.д.) або систем звукової та світлової сигналізації.
Системи автоматизованого керування технологічним процесом забезпечують керування за допомогою комплексу приладів і механізмів початкової дії , послідовністю і припиненням окремих операцій робочого процесу без безпосередньої участі працівника. Вибираємо пневматичну систему керування технологічним процесом, як найбільш ефективну і екологічно безпечну для харчової промисловості.
Системи автоматизованого регулювання підтримують без втручання працівника потрібні значення технологічних

 
 

Цікаве

Загрузка...