WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

Розробка проекту автоматизації автоклавної дільниці на ВАТ „Консерваторія” на базі автоматичних пристроїв - Курсова робота

обробки сировини на підготовчій стадії та закупореної продукції потребують застосування автоматизованого контролю і керування технологічними процесом виготовлення консервованої продукції.
3. Основним процесом консервного виробництва є стерилізація і пастерилізація (тепловий процес нагрівання продукції до відповідної температури) , які суттєво впливають на якість готової консервної продукції.
4. Оперативний лабораторний контроль за якістю сировини , води , проходженням технологічного процесу пастерилізації або стерилізації та якісними показниками готової продукції.
5. Технологічний процес пастерилізації - це частина виробничого процесу , який характеризується сукупністю дій, технологічних і нетехнологічних процесів, в результаті яких сировина , допоміжні матеріали і напівфабрикати , які поступають на консервний завод перетворюються в готову консервну продукцію. Технологічний процес пастерилізації відноситься до основних процесів (основна стадія виробничого процесу) виробництва консервної продукції.
Технологічні операції , контроль якості продукції після її пастерилізації виконується на спеціальному лабораторному обладнанні , яке знаходиться в іншому приміщенні та має вибірковий характер контролю .
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
1.4. Актуальність і економічне обґрунтування теми проекту
Метою проектування є розробка текстових і графічних документів , підбір стандартних засобів автоматизації , розробка технологічної та структурної схеми автоматизації проекту, яка включає автоматичне керування , контроль та регулювання технологічних параметрів виробництва на Коломийському ВАТ "Консерваторія".
Тема проектування автоматизації процесу виробництва консервної продукції а підприємстві в умовах ринкової економіки є актуальної з таких причин :
1. Підприємство для ведення своїх господарської діяльності застосовує дешеву місцеву сировину, має просту і надійну технологічну схему виробництва , в якому застосовує сучасне високопродуктивне імпортне основне технологічне обладнання. Собівартість готової продукції низька, отже підприємство рентабельне і прибуткове. Вузьким місцем в господарській діяльності підприємства є його велика залежність від вартості енергоносіїв , яка суттєво впливає на заводську собівартість виготовленої консервної продукції. Впровадження автоматичних схем керування технологічним устаткуванням дає можливість підтримувати раціональний режим їх експлуатації , економію енергоносіїв та зменшує кількість експлуатаційного і ремонтного персоналу.
2. Впровадження автоматизованого контролю за технологічними параметрами покращує якісні показники виробництва , дає можливість зменшити кількість персоналу заводської лабораторії та втрати від браку, зменшення прямих витрат виробництва веде заводської собівартості виготовленої продукції .
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
3. Застосування недорогих і надійних стандартних засобів автоматизації для автоматичного регулювання технологічних параметрів та технологічним устаткуванням дає можливість раціонально , без технологічних витрат повністю використати вихідну сировину для виготовлення продукції.
Попередні розрахунки економічної ефективності впровадження на підприємстві дають можливість зробити висновок , що тема проекту є актуальною і економічно вигідною для діючого підприємства.
1.5. Огляд і аналіз відомих проекти рішень
Схема автоматизації процесу виробництва залежить від технології і технологічного обладнання , яке застосовується в даній технології.
При ринкових відносинах все, що відноситься до технології виробництва стає конфіденційною інформацією. Секрети технологій , що не підлягають розголошенню є запорукою конкурентноздатності любого підприємства. Тому при розробці даного проекту не виконуємо аналіз відомих проектних рішень , а проектуємо нову схему автоматизації технологічного процесу.
В даному проекті даємо рекомендації автоматизації технологічного устаткування виготовлення консервної продукції на базі вибраних стандартних засобів автоматизації . При виборі об'єкта для порівняння виконуємо аналіз вибору аналогічних
За функціональним призначенням засова автоматизації та співставляємо їх техніко-економічні показники між собою. При аналізі відомих проектних рішень технологічного устаткування слід враховувати такі фактори:
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
1. Схеми автоматизації окремих технологічних параметрів даного проекту є аналогічними із схемами автоматизації інших підприємств. Галузей харчової промисловості , де застосовується вітчизняне технологічне обладнання.
2. Схема автоматичного контролю , керування і регулювання окремих технологічних параметрів достатньо вивчені і при прийнятті проектних рішень застосовуються відомі методи проектування та вибираються засоби автоматизації , які мають сучасне технічне рішення , найкращі лані та високий показник ремонтовідновності.
3. При економічному аналізі даного проекту і відомих проектних рішень доцільно розглядати не ефект від зменшення , заводської собівартості продукції, а ефект , який отримуємо при порівнянні двох або більше варіантів технологічної собівартості.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
2. Розрахунково-технологічна частина
2.1. Характеристика технологічного процесу в технологічному устаткуванні.
На формування технологічних схем в переробних галузях харчової промисловості впливають такі фактори.
1. Спосіб одержання продукту . Харчові виробництва за цією ознакою поділяються на :
а) такі, що вилучають цінні речовини із сировини , що підвищують концентрацію цінних компонентів ;
б) такі, що підвищують концентрацію цінних компонентів в продукті ;
в) такі, що виготовляють продукцію із різник компонентів ;
г) такі, що виготовляють продукцію із напівфабрикатів первинного виробництва.
2. Склад сировини - однокомпонентна , багатокомпонентна.
3. Повнота використання сировини. Для переробних галузей характерними є три таі технологічні схеми :
- Перша схема характерна для виробництв , продукція яких одержують на основі обробки багато компонентних сумішей. Сировина і напівфабрикати повністю включаються в склад кінцевого продукту - хлібопекарні , кондитерські вироби. Структура ліній цієї групи підприємств характеризується великою кількістю паралельних потоків на стадії підготовки , які потім об'єднуються в один загальний потік на основній стадії. Паралельні потоки на основній стадії використовується лише для збільшення продуктивності або для випуску інших сортів чи видів продукції.
17ДП.5.090503.838.ПЗ Арк.
Вим. Арк. № докум. Підпис Дата
- Друга схема характерна для виробництв, продукція яких не відрізняється за складом від використовуваної сировини - консервування , сушіння , замочування , стерилізація . Структура цих ліній характеризується послідовним проведенням технологічних операцій від початкової до кінцевої стадії. Паралельні лінії тут застосовуються для підвищення продуктивності або випуску інших сортів продукції.
- Третя схема характерна для підприємств , в яких кінцевий продукт

 
 

Цікаве

Загрузка...