WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників сушильного агрегату на базі сушильної камери УЛ – 2 (розрахункова робота) - Реферат

Розрахунок показників сушильного агрегату на базі сушильної камери УЛ – 2 (розрахункова робота) - Реферат

штабеля.
8.6 Технологічні етапи сушіння пиломатеріалів.
Першою технологічною операцією після завантаження камери є початкове прогрівання деревини. Для інтенсивного початкового прогрівання перед сушінням в камері створюється висока відносна вологість а/с при підвищеній температурі. Температуру середовища при прогріванні п/м листяних порід підтримують на 8?С більше від першого ступеня режиму сушки. Для розрахункового матеріалу (табл.15 ст.125 Расєв 90) буде становити 85?С при психрометричній різниці від 0,5 до 1?С і степенню насичення 0,99. Орієнтовну тривалість початкового прогріву визначають для зимових умов з розрахунку 2 год. на кожний сантиметр товщини, тобто 9 год. Всі інші матеріали заданої специфікації див. Таблицю 2 К.П. В період прогрівання до камери подають пару через зволожуючі труби при ввімкнених калориферах, працюючих вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах.
Після висушування п/м до вологості 30% переходимо на ІІ ступінь режиму сушіння, на якій проводиться проміжкова термовологообробка для п/м підвищеної товщини, для якої температура підвищується на 8?С, психрометрична різниця підвищується від 1,5 до 2?С, а степінь насичення 0,96. Тривалість проміжної термовологообробки визначаємо за табл.16 ст.127 Расєв 90 - 1/3 від загальної тривалості. Для розрахункового матеріалу проміжкова термовологообробка не проводиться, для інших п/м, які піддаються проміжній термовологообробці див.Таблиця 2 К.П.
На ІІІ ступень режиму сушіння переходимо при досягненні п/м вологості 20%. При сушінні на ІІІ режимі, проводиться кінцева термовологообробка при досягненні матеріалом заданої кінцевої вологості. Температуру у камері підвищують на 8?С вищою, ніж на останньому ступені режиму, психрометрична різниця дорівнює від 0,5 до 1?С. Тривалість кінцевої термовологообробки визначаємо з табл.16 ст.127 Расєв 90 - 2/3 від загальної тривалості. Для розрахункового матеріалу параметри будуть такими: температура 100?С, психрометрична різниця 0,5?С, степінь насичення 0,99 і тривалість 6 год. Параметри сушіння для п/м заданої специфікації див.Таблицю 2 К.П.
Після закінчення кінцевої термовологообробки закривають зволожуючі труби, в камері створюють параметри а/с по останньому ступені режиму на протязі 2,5 год. проводять підсушування верхніх шарів. Потім із штабеля вибирають проби для визначення показників якості сушіння.
Якщо деревина відповідає заданим вимогам, подача пари в калорифери припиняється, камеру охолоджують до 30...40?С, спочатку при відкритих припливно-витяжних каналах, а потім при напіввідкритих дверях. Потім штабель викочують із камери. Тривалість охолодження розрахункового матеріалу 4,5год.
8.7 Контроль і регулювання параметрів агента сушіння.
За станом а/с в камері спостерігають щогодини, покази психрометра записують в журнал. Завданням регулювання параметрів а/с є підтримка їх на заданому рівні. Температура регулюється впуском кількості пари, яка надходить до калорифера. Регулювання вологості здійснюється шляхом відкривання або закривання припливно-витяжних каналів, а також пуском пари безпосередньо до камери. Регулювання параметрів а/с може бути ручним і автоматичним.
Для визначення температури застосовуємо ртутні склянні технічні термометри ТТ-3Б. Для визначення психрометричної різниці використовуємо стаціонарні недистанційні психрометри. Для визначення швидкості а/с служить крильчатий анемометр, а для визначення тиску - манометр з одновитковою трубчатою пружиною.
8.8 Контроль вологості деревини в процесі сушіння.
Для встановлення моменту переходу з одного ступеня режиму сушіння на другий і закінчення процесу сушіння, необхідно знати вологість висушуваних п/м. В даний час основним методом для визначення вологості п/м є ваговий. Він оснований на зважуванні і висушуванні зразків, які відбираються з партії деревних сортиментів, що контролюються. Від дошки або заготовки на відстані 300...500мм від торця випилюють поперечним зрізом пробу розміром вздовж волокон біля 10мм. Ця проба називається секцією вологості. Її старанно зачищують від завусин, після чого негайно зважують на технічній вазі з похибкою до 0,1г. Одержане значення початкової маси реєструють в спеціальному журналі.
Потім секцію розташовують в сушильній шафі і сушать. Періодично її виймають з шафи і зважують,відмічаючи кожен раз в журналі результати зважування. Перше зважування проводять через 6 год. а наступні через кожні 2 год. Секцію витримують в сушильній шафі до тих пір поки її маса не перестане змінюватись. Постійну масу приймають рівною її масі в абсолютно сухому стані. Вологість розраховують по відношенню:
W=[(mн-mсух)/mсух]·100
Для визначення вологості одної дошки або заготовки необхідно випилювати із неї не менше двох секцій. Число контрольних дошок залежить від величини контролюючої партії, а також потрібної точності і надійності контролю.
8.9 Показники якості сушіння.
Норми показників якості сушіння п/м і заготовок встановлені залежно від категорії якості сушіння. До них відносять:
відповідність середньої вологості висушених п/м у штабелі заданій кінцевій вологості -10%
відхилення вологості окремих дощок або заготовок від середньої вологості п/м у штабелі -+3%
перепад вологості за товщиною матеріалу -3,5%
залишкові напруження у висушених п/м - не більше 2%
8.10 Розформування висушених штабелів.
Розформування сушильних штабелів проводиться не відразу після вивантаження їх з камери, а після відповідної витримки в охолоджувальному приміщенні, тривалість витримки беруть приблизно 24год для тонкого п/м і 36...48год для товстого.
Для розформування суцільних штабелів, як і для формування застосовується ліфт Л-6,5-15.
Зберігання висушених пиломатеріалів
Пиломатеріали можуть бути висушені до транспортної і експлуатаційної вологості. В нашому випадку п/м висушені до експлуатаційної вологості. Вони повинні зберігатися в закритих опалювальних приміщеннях (складах) при плюсовій температурі повітря і відповідних значеннях відносної вологості, значення якої залежить від категорії якості сушіння, кінцевої вологості деревини і терміну зберігання.Допустиме зберігання п/м на відкритому складі. Якщо пакети захищені вологонепроникною упаковкою або в закритих неопалювальних складах протягом обмеженого терміну.
9.Техніко-економічні показники
Техніко-економічні показники Таблиця 5
№ п/п Показники Одиниці виміру Значення Примітка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15 Тип камери
Габаритні розміри штабеля
Довжина
Ширина
Висота
Число штабелів
Ємкість камери в умовному матеріалі
Ємкість камери в фактичному матеріалі
Річна продуктивність сушильної камери в умовному матеріалі
Внутрішні розміри сушильної камери
Довжина
Ширина
Висота
Агент сушіння
Кількість вентиляторів
Характеристика вентилятора
Продуктивність
Тиск
Характеристика електродвигуна для приводу вентилятора
Потужність
Число обертів
Кількість двигунів
Швидкість руху а/с через штабель
Характеристика теплового обладнання
Тип калорифера
Кількість калориферів
Поверхня нагріву
Максимальна витрата пари на сушіння
Кількість сушильних камер в цеху
м
м
м
шт
м3
м3
м3/рік
м
м
м
пароповітряна суміш
шт
м3/с
Па
кВт
об/хв
шт
м/с
пластинчастий
шт
м2
т/рік
шт УЛ-2
6,5
1,8
2,6
2
34132
15000
2705
13,8
3
4,4
6
У12 №10
12,082
945,724
4A200М2Y3
34,987
1720
6
2,5
КФБ-11
9
633
8283,45
13

 
 

Цікаве

Загрузка...