WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників сушильного агрегату на базі сушильної камери УЛ – 2 (розрахункова робота) - Реферат

Розрахунок показників сушильного агрегату на базі сушильної камери УЛ – 2 (розрахункова робота) - Реферат


Розрахункова робота
на тему: "Розрахунок показників сушильного агрегату на базі сушильної камери УЛ - 2 "
?
Зміст
Вступ.
1.Вибір режимів сушіння
1.1Розрахунок тепловологообробки
2. Розрахунок тривалості сушіння і обороту камер
3. Перерахунок об'єму фактичного пиломатеріалу в об'єм умовного матеріалу
4. Розрахунок річної продуктивності камери в умовному матеріалі
5. Розрахунок необхідної кількості сушильних камер.
6.Вибір розрахункового матеріалу.
7. Визначити параметри агента сушіння на вході і виході зі стосу.
8. Опис технологічного процесу сушіння
8.1 Транспортування сирих пиломатеріалів в сушильний цех
8.2 Формування штабелів для сушіння
8.3 Транспортування сушильних штабелів в середині цеху
8.4 Опис конструкції камери
8.5 Пуск і завантаження камери
8.6 Технологічні етапи сушіння пиломатеріалів.
8.7 Контроль і регулювання параметрів агента сушіння.
8.8 Контроль вологості деревини в процесі сушіння.
8.9 Показники якості сушіння.
8.10 Розформування висушених штабелів.
9.Техніко-економічні показники
?
Вступ.
Одним із факторів підвищення якості пиломатеріалів є їх сушіння (видалення вологи із різних шарів деревини шляхом випаровування ).Це обов'язковий етап технологічного процесу лісопильного і деревообробного виробництва. Воно являється енергомістким процесом, пов'язаним з значними витратами палива, пари, а також електроенергії.В результаті сушіння деревина із природнього матеріалу перетворюються в промисловий матеріал, який відповідає різноманітним вимогам, котрі вимагаються від нього в різних виробничих і побутових умовах.
При зменшенні вологості деревини покращуються її фізико механічні і експлуатаційні властивості. Деревина, яка містить велику кількість вологи легко уражається грибами , в результаті чого вона загниває. Суха ж деревина відрізняється великою стійкістю до різних уражень. Зменшення вологості деревини приводить до зменшення її маси і одночасному підвищенню міцності. Суха деревина на відміну від вологої легко піддається обробці. Таким чином, сушіння проводять з метою: попередження деформації деталей ; запобігання від псування ; збільшення міцності і підвищення якості обробки.
В галузі сушіння деревини за останні роки досягнуто певних успіхів: збільшилась потужність камерного сушіння за рахунок введення в експлуатацію нової вітчизняної і зарубіжної техніки; організовано серійне виробництво збірно-металевих камер періодичної діїї; на лісопильно-деревообробних підприємствах майже в два рази зменшилась кількість низькопродуктивних камер старих типів, збільшився рівень механізації навантажувально-розвантажувальних і транспортних робіт; запроваджені нові лінії сушіння з підвищеною висотою штабелів.
Одночасно із збільшенням потужностей камерного сушіння пиломатеріалів на лісопильних підприємствах значно підвищились вимоги до якості висушеного матеріалу, розробляються і вводяться нові оптимальні режими сушіння. Їх впровадження дало можливість більш чітко керувати процесом сушіння і забезпечити високу якість висушеного матеріалу. Також слід відмітити такий факт, що промислове сушіння деревини відноситься до галузі виробництва, технологічний процес якої практично не впливає на забруднення навколишнього середовища.
Поряд з досягнутими успіхами в галузі сушіння все ще є недоліки і не вирішені питання. Об'єм сушіння не в повній мірі задовільняє потреби в сухих пиломатеріалах. Якість сушіння пиломатеріалів на деяких підприємствах знаходиться на невисокому рівні, спостерігається покороблення деревини, перехід із високих в більш низькі сорти, нерівномірність просихання пиломатеріалів по об'єму штабеля. Це зумовлене не дотриманням всіх норм і параметрів процесу сушіння.
Але незважаючи на ці недоліки сушіння все одно є невід'ємною операцією в переважній більшості технологічних процесів деревообробки
1.Вибір режимів сушіння
Залежно від вимог, які ставлять до якості висушених пиломатеріалів, вони можуть висушуватися режимами різних категорій за температурним рівнем: м'якими (М), нормальними (Н), форсованими (Ф) і високотемепературними (ВТ).
При сушінні до транспортної вологості за 0 категорією якості сушіння використовують м'які режими сушіння. При сушінні до експлуаційної вологості за І категорією використовують нормальні режими, а у випадках, коли ставлять осбливо високі вимоги до якості деревини-м'які режими. При сушінні до експлуатаційної вологості за ІІ і ІІІ категоріями якості можуть використовуватися нормальні, форсовані і високотемпературні режими.
При низькотемпературному процесі сушіння агентом сушіння служить вологе повітря з температурою на початковій стадій менше 100 С. При високотемпературному процесі сушіння а/с є перегріта водяна пара яка має температуру більше 100 С.
В кожному конктерному випадку тієї чи іншої категорії вибирають з врахуванням їх впливу на властивості деревини.
М'які режими - забезпечують бездефектне сушіння п/м при повному збереженні природніх фізико - механічних властивостей та кольору. Вони рекомендуються для експортних матеріалів ( W - 19 %), а також для пиломатеріалів вищих сортів. Це 0 та 1 категорія якості сушіння.
Нормальні режими - забезпечують бездефектне сушіння п/м при повному збереженні міцності деревини та незначній зміні кольору. Це друга категорія якості сушіння, тобто меблеві заготовки , столярно - будівельні вироби, деталі вагоно та автобудування.
Форсовані режими - забезпечують бездефектне сушіння п/м з незначним зменшенням міцності деревини на статичний згин, розтяг та стиск, з можливим потемнінням. Це третя категорія якості сушіння.
Високотемпературні режими - забезпечують сушіння п/м при незначній зміні міцності на статичний згин, розтяг та стиск, але при значному зменшенні міцності до 35%
Режим сушіння вибирають за певною таблицею, а саме 3.3.1 ст.51( Г ) томущо задано п/м хвойний , категорія якості сушіння 2, режим сушіння Н, камера УЛ - 2 періодичної дії.
Режим сушіння для кедра
W п/м >35 % 64 3 0.86
W п/м 35 - 25 % 68 7 0.71
W п/м 35 % 69 4 0.84
W п/м 35 - 25 % 73 7 0.72
W п/м 35 % 69 6 0.76
W п/м 35 - 25 % 73 10 0.63
W п/м < 25% 91 28 0.30
1.1 Розрахунок тепловологообробки
В цілому камерне сушіння пиломатеріалів складається з ряду технологічних іконтрольних операцій, які виконують в певній послідовності.
До технологічних операцій процесу сушіння відносять початковий прогрів, саме сушіння по визначеному режимі, кінцева вологотеплообробка, додаткова, проміжна і кондеціонування.
Початковий прогрів деревини проводиться після завантаження в камеру матеріалу з метою швидкого нагрівання деревини.Для цього деревину визначений час витримують у повітрі підвищеної температури і високої степені насичення або в чистому, насиченому парою.
При прогріві пиломатеріалів шпилькових порід крім модрини температура вибирається по Табл.15 (ст.125 Расєв,90).При прогріві пиломатеріалів модрини температура повинна бути вища на 5?С ніж у першій ступені режиму сушіння.
Тривалість вибирають t<0?С-1,5…2 год. на кожен сантиметр товщини для шпилькових порід.
Проміжкова вологотеплообробка

 
 

Цікаве

Загрузка...