WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

4
БК 21 Ф.481 Опора 4
БК 22 Ф.212 Шкант 36
БК 23 Ф.236 Шайба 43
?
2. РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ
2.1. Опис технологічного процесу
2.1. Загальні відомості про опорядження.
Під опорядженням деревини розуміють створення на її поверхні захисного декоративного покриття з метою поліпшення зовнішнього вигляду і захисту від дії навколишнього середовища (повітря, вологи, світла, тепла, забруднень і механічних пошкоджень). Захисний шар має бути достатньо твердим, але еластичним, рівним і гладеньким (блискучимабо матовим).
Всі лакофарбові матеріали, що утворюють захисний шар, мають міцно зчіплюватись з поверхнею деревини.
Види опорядження. Існують такі види опорядження меблевих виробів: прозоре, непрозоре, імітаційне та спеціальне.
При прозорому опорядженні на деревину наносять захисну декоративну прозору плівку; при текстура деревини зберігається і часто стає ще виразнішою. Прозоре опорядження здійснюється прозорими лаками, синтетичними плівками, політурами, інколи восковими мастиками та маслами на деревині цінних і твердих листяних порід.
При непрозорому опорядженні захисна плівка непрозора і повністю закриває текстуру і колір деревини. Непрозоре опорядження здійснюється пігментованими фарбами (олійними, емалевими та ін.) по деревині малоцінних і хвойних порід.
Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у виглядів цінних порід деревини. Імітацію здійснюють нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок та декоративних пластиків на деталі з малоцінних порід.
До спеціального опорядження (декоративне оздоблення) належать металізація, позолота, бронзування, декор (набірний, орнаментальний, тематичний і рельєфний), а також накладки і вставки. Спеціальні види опоряджень застосовуються в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.
Мал. 1. Структура лакофарбових покриттів:
а - непрозорого, б - прозорого; / - деревина, 2 - шар ґрунтовки, 3 - місцеве шпак-уіювання, 4 - шар суцільної шпаклівки, 5 - шар-фарби, 6 - забарвлений шар деревини, 7 - порозаповнювач, 8 - шар лаку
наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.
2.1.2. Способи нанесення лакофарбових матеріалів на деревину
Лакофарбові матеріали на підготовлену поверхню наносять вручну пензлями і механізовано - розпилення, наливом, занурення так і на вальцевих верстатах, і полі електричного струму високої напруги.
2.1.3. Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини способом наливу
Нанесення лаку наливом на щитові деталі - найбільш поширений спосіб завдяки високій продуктивності й економічності. Наливом лак можна наносити на площини і кромки будь-яких деталей, застосовуючи при цьому лаконаливні машини різних конструкцій, з однією, двома і трьома розливними головками.
Схему будови лаконаливної машини з щільною розливною головкою показано на мал. 2. основною частиною лаконаливнлї машини є розливна головка, що формує товщину і якість плівки.
Мал. 2. Схема будови лаконаливної машини з щілинною розливною головкою:
1 - щілинна розливна головка; 2 - стрічковий конвейєр, 3 - насос, 4 - відстійний бак. 5 - лоток, 6 - деталі.
Лак, витікаючи з розливної головки, створює лакову завісу 1 і лотком 5. З лотка лак зливається у відстійний бак 4 і насосом 3 перекачується знову в розливну головку. Таким чином створюється замкнена система циркуляції. Деталі 6 подаються стрічковими конвеєрами 2, що знаходяться перед і за лаковою завісою.
Мал. 3. Типи розливних головок та схеми утворення лакових завіс:
а - лоткова, б - щілинна, в - зливна гребля, г - зливна гребля з екраном: / -" деталь, 2 - екран, 3 - колектор, 4 - покриття, 5 - конвейєр, 6 - лоток, 7 - коробка з щілиною, 8 - зливна гребля, 9 - перегородка, 10 - фільтр
Розливні головки можуть бути кількох конструкцій.
Лоткова головка (мал. 3, а) - це похила площа, на яку лак подається по розливній трубці через сопло.
Недоліком лоткової головки є велика площа відкритої лакової поверхні. Це спричинює швидке випаровування розчинника і зміни в'язкості лаку, що циркулює в системі машини.
Кращим є головки щілинного типу (мал. 3, б), подача лаку в яких регулюється шириною щілини, а також типу зливної греблі (мал. 2, в), де витрати лаку регулюються при подачі лаку в розливну головку. Основним недоліком усіх цих розливних головок є те, що лак не встигає встоятися після перекачування до того, як попадає на поверхню. Бульбашки, що утворились в процесі перекачування, роблять поверхню "рябою".
Для усунення цього та інших недоліків у лаконаливних машинах застосовують розливні головки, виконані за типом зливної греблі з екраном (мал. 2, г). Лак насосом подається з посудини в колектор 3, звідки крізь отвори надходить у жолобок головки, що розділений змінною перегородкою 9, в нижній частині якої встановлено капроновий фільтр 10. Лак з лівого відсіка головки зливається у правий через фільтр. Внаслідок цього повітряні бульбашки, а також домішки не потрапляють у правий живильний відсік головки. Звідси лак зливається через греблі легко знімний екран 2, там він розтікається і рівномірно розподіляється по його ширині.
На головці є спеціальні напрямні дротини, що забезпечують розтягування лакової завіси по ширині. Закривається головка відкидною кришкою. Лаконаливна машина моделі ЛМ-3 з такою розливною головкою показана на мал. 4.
Для нанесення лакофарбових матеріалів на кромки щитів застосовують лаконаливні машини ЛМК-1 мал. 5.
Мал. 4. Лаконаливна машина ЛМ-3:
1 - конвейєр, 2 - фільтр, 3 - насосна установка, 4 - трубопровід, б - розливна головка, б - механізм установлення головок в горизонтальне положення. 7 - механізм піднімання головок, 8 - зливний лоток. 9 - бачок для лаку.
Мал. 5 Схема лаконаливної машини для лакування кромок щитів ЛМК-1:
1 - ролики, 2 - щит, 3 - клиновидний пас для подачі щитів, 4 - розливна головка" Б - проміжкова ванна для зливання лишків лаку, 6 - бак для лаку, 7 - насос, 8 -' електродвигун
Для нанесення лаку на кромки, щит 2 ставлять на ребро і подають на роликах 1 за допомогою клиновидних пасів 3 в машину. Щит бічною площиною натискує на еластичну пластину

 
 

Цікаве

Загрузка...