WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система живлення карбюраторних двигунів - Реферат

Система живлення карбюраторних двигунів - Реферат

підвищення швидкості повітря в малому дифузорі при порівняно невеликому загальному опорі потокові повітря.
Компенсація складу суміші в карбюраторі К-88А здійснюється пневматичнимгальмуванням палива.
Дросельні заслінки 30 обох змішувальних камер, жорстко закріплені на одній осі, відкриваються одночасно.
Під час пуску й прогрівання холодного двигуна закривають повітряну заслінку 16. Водночас за допомогою важелів і тяг, які з'єднують повітряну заслінку з валиком дросельних заслінок, трохи відкриваються дросельні заслінки 30. У змішувальних камерах створюється велике розрідження. В результаті подаватимуться велика кількість палива з кільцевих щілин малих дифузорів Юта емульсія з отворів 32 й 33 системи холостого ходу.
У разі несвоєчасного відкриття повітряної заслінки після перших спалахів робочої суміші в циліндрах двигуна повітря, що надходить крізь запобіжний клапан 17і отвір 75у повітряній заслінці, не допустить надмірного збагачення суміші.
На малій частоті обертання колінчастого вала (режим холостого ходу) дросельні заслінки 30 прикриті, тому швидкість повітря й розрідження в дифузорах 10 невеликі, й паливо не
Рис. 4
Схема карбюратора К-88А:
1 - головний жиклер; 2 - поплавець; 3 - корпус поплавцевої камери; 4 - голчастий клапан; 5 - сітчастий фільтр; 6 - канал балансування поплавцевої камери; 7 - жиклер холостого ходу; 8 - повітряний жиклер головної дозувальної системи; 9 - розпилювач головної дозувальної системи; 10 - малий дифузор; 11 - великий дифузор; 12 - нагнітальний клапан; 13 - порожнистий гвинт; 14 - отвір розпилювача прискорювального насоса; 15 - отвір у повітряній заслінці; 16 - повітряна заслінка; 17 - запобіжний клапан; 18 - корпус поплавцевої камери; 19 - кульковий клапан економайзера; 20 - штовхач клапана економайзера; 21 - шток клапана економайзера; 22 - планка; 23 - шток поршня прискорювального насоса; 24 - тяга; 25 - поршень; 26 - зворотний клапан; 27 - серга; 28 важіль дросельних заслінок; 29 - жиклер повної потужності; 30 - дросельні заслінки; 31 - гвинти регулювання холостого ходу; 32, 33 - відповідно регульований круглий і нерегульовании прямокутний отвори системи холостого ходу; 34 - корпус змішувальних камер
витікатиме з їхніх кільцевих щілин. За дросельними заслінками створюється велике розрідження, що передається крізь отвори 32 в емульсійні канали, а з них до жиклерів 7 системи холостого ходу. При цьому паливо з поплавцевої камери надходить крізь головні жиклери 1 до жиклерів холостого ходу.
Повітря, що надходить крізь верхні отвори жиклерів системи хо-лостого ходу, перемішується з паливом. Утворена емульсія рухається емульсійними каналами й крізь отвори 32 виходить у задросельний простір обох змішувальних камер. Коли дросельні заслінки відкриті, крізь отвори 33 підсмоктуватиметься повітря, що поліпшить емульгування палива. В міру відкривання дросельних заслінок зростатиме розрідження біля отворів 33, і з них також надходитиме емульсія, що забезпечить плавний перехід від роботи двигуна з малою частотою обертання колінчастого вала до роботи під навантаженням.
Перехід від холостого ходу до малих і середніх навантажень здійснюється збільшенням відкриття дросельних заслінок. Система холостого ходу плавно зменшує подачу емульсії. В цей час зростають швидкість руху повітря й розрідження в дифузорах, а отже, починає працювати головний дозувальний пристрій. Паливо з поплавцевої камери надходить крізь головні жиклери 1 і жиклери 29 повної потужності, змішується з повітрям, що потрапляє крізь повітряні жиклери 8, і у вигляді емульсії виходить крізь кільцеві щілини малих дифузорів. Повітря, що надходить у розпилювачі 9 крізь повітряні жиклери 8 і жиклери 7 системи холостого ходу, сповільнює підвищення розрідження біля головних жиклерів 1 і жиклерів 29 повної потужності. Завдяки цьому гальмується витікання палива з головних жиклерів, і пальна суміш збіднюватиметься до потрібного складу.
У разі повного навантаження двигуна збагачення суміші забезпечується економайзером. Як тільки дросельні заслінки 30 майже повністю відкриються, шток 21 натисне на штовхач 20 і відкриє кульковий клапан економайзера 19. Завдяки цьому збільшиться приплив палива до жиклерів 29 повної потужності, суміш збагатиться, й двигун розвине повну потужність.
У разі різкого відкриття дросельних заслінок короткочасне збагачення суміші, потрібне для швидкого розганяння автомобіля, забезпечується прискорювальним насосом. Різке відкривання Дросельних заслінок супроводжується швидким переміщенням униз важеля 28, серги 27 і тяги 24, а заразом і планки 22, яка через пружину швидко відпускає шток 23 з поршнем 25. Тиск під поршнем зростає, зворотний клапан 26 закривається, й відкривається нагнітальний клапан 12. Паливо під тиском проходить крізь отвір порожнистого гвинта 13, а потім у вигляді тонких струменів впорскується крізь отвори 14 у змішувальні камери. Нагнітальний клапан 12 не дає повітрю надходити в колодязь прискорювального насоса під час швидкого піднімання поршня 25 насоса, а паливу - підсмоктуватися з ко-лодязя прискорювального насоса в змішувальні камери при великій частоті обертання колінчастого вала й постійному положенні дросельних заслінок.
Передача зусилля від планки 22 на поршень 25 прискорювального насоса через пружину потрібна для затяжного впорскування палива й захисту деталей під час різкого відкривання дросельних заслінок.
На двигуні автомобіля ГАЗ-53А встановлюють двокамерний карбюратор К-126Б з пневматичним гальмуванням палива. За будовою й принципом дії він подібний до карбюратора К-88А.
Схема відцентрово-вакуумного обмежувача максимальної частоти обертання колінчастого вала:
1 - сідло клапана датчика; 2 - клапан датчика; 3 - отвір; 4 - корпус датчика; 5 - ротор; 6 - регулювальний гвинт; 7, 14 - пружини; 8 - трубопроводи; 9 - корпус обмежувача; 10, 12 - порожнини; 11 - діафрагма; 13 - шток; 15, 18 - повітряні жиклери; 16 - двоплечій важіль; /7 - валик дросельних заслінок; 19 - дросельні заслінки; 20 - пластинчастий важіль; 21 - вилка; 22 - важіль керування дросельними заслінками
Обмежувач максимальної частоти обертання колінчастого вала, що встановлюється на двигуні вантажного автомобіля, запобігає підвищеному спрацьовуванню деталей двигуна.
Такий обмежувач відцентрово-вакуумного типу (рис. 5) складається з відцентрового датчика та виконавчого діафрагмового механізму. Датчик кріпиться до кришки розподільних шестерень і складається з ротора 5, в якому встановлено сідло 1 та клапан 2 на пружині 7. Натяг останньої регулюється гвинтом 6. Ротор 5 датчика приводиться в обертання від розподільного вала двигуна. Трубопроводами 8 датчик сполучено з виконавчим механізмом та вхідним патрубком карбюратора.
Виконавчий діафрагмовий механізм кріпиться до карбюратора, діє на його дросельні заслінки 19 і складається з діафрагми 11 зі штоком 13 та двоплечого важеля

 
 

Цікаве

Загрузка...