WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація у деревообробці - Курсова робота

Автоматизація у деревообробці - Курсова робота

розвантаження ліфта здійснюється підйомом його платформи гідроциліндром .
Поворот ліфта у вертикальне неробоче положення виробляється гідроциліндром. Коли ліфт знаходиться в цьому положенні і його платформа опущена, завантажується черговий штабель заготівлі приводом на землі - рольгангом.
Живильник з земельним транспортером ПА-3 (ВНИИДМаш) призначений для завантаження брусків, планок на повздошно-обробні прохідні верстати.
Пакет заготівель автонавантажувачем чи іншим транспортним засобом укладається на ланцюговий земельний транспортер. Коли транспортер включений, пакет заготівель переміщається в напрямку стрілки , при цьому його передній край розвалюється і заготівлі скидаються в ємність, утворену похилою площиною і ланцюгами похилого елеватора. Захоплення ланцюгів цього елеватора захоплюють заготівлі і транспортують їх у напрямку стрілки зі швидкістю до горизонтального столу з ремінними прискорювачами транспортерами. Ці транспортери подають заготівлі по стрілці зі швидкістю до направляючого лінійці, паралельно який зі швидкістю переміщаються ланцюги подовжні завантажувальні транспортери. Коли черговий упор цього транспортера підійде до торця заготівлі, вона почне завантажуватися у верстат у напрямку стрілки Г и далі буде проходити через верстат зі швидкістю подачі верстата Агрегати автоджерела приводяться в дію трьома окремими приводами: приводом наземного транспортера; приводом похилого елеватора і ремінного прискорювального транспортера і приводом ланцюгового завантажувального транспортера.
Живильник обладнаний ще одним фотоелементом, що контролює правильну орієнтацію заготівель на захопленнях елеватора. При неправильній орієнтації фотореле видає команду електромагнітному скидачу на видалення такої заготівлі.
Живильником можна завантажувати заготівлі довжиною від 400 до 2000 м, шириною від 30 до 150 мм, товщиною від 30 до 60 мм у верстат зі швидкістю подачі від 10 до 40 м/хв.
Магазинні живильники призматичних і циліндричних заготівель
Магазинні живильники в деревообробці одержали найбільш широке поширення. Їхній пристрій насамперед залежить від схеми видачі заготівлі з магазина. В автоматизованих
переміщуваним штовхальником хід якого трохи більше відстані від магазина до приводних валів живильника. У деяких живильників замість штовхальника застосовують безупинно рухається тяговий орган з упорами (ланцюг, ремені) чи навіть без упорів, наприклад рифлену гумову стрічку, чи орган, що діє на бічну крайку.
Перевага магазинів з нижнім розвантаженням полягає в можливості невпинної роботи автомата, оскільки магазин поповнюється зверху під час розвантаження.
Схема застосовується в живильниках, призначених для завантаження щитів у механізми верстатів, що подають, не перешкоджаючому горизонтальному завантаженню (вальцьові, гусеничні й ін.). Тому що рівень розвантаження повинний зберігатися постійним, ці живильники обладнаються піднімальним механізмом , піднімаючий пакет після вивантаження кожної заготівлі на її товщину.
Схеми, застосовуються в живильниках для завантаження заготівель (часто щитів) на ланцюгові органи, що подають, з упорами . Для захоплення листового матеріалу використовуються вакуум-присоси, а для щитів користаються також бічними захопленнями.
Крім схеми, на конструктивний пристрій живильника впливає вид його дії: короткочасна чи довгострокове, форма і розміри матеріалу, що завантажується, і напрямок його видачі - подовжнє чи поперечне. По цих ознаках магазинні живильники можна класифікувати відповідно до схеми.
До деталей призматичної форми відносяться дошки, бруски і планки. До циліндричних деталей можна віднести круглі ціпки, колоди, чураки й округлі деталі неправильної форми.
Магазинні живильники поперечної видачі деталей. Ці "магазини призначені для завантаження заготівель на поперечно-обробні прохідні верстати, наприклад пильні і шипорезно-рамні, а також на верстати позиційної обробки: свердлильні, фрезерні, токарські, лущильні, лентові й ін.
Живильник працює разом з механізмом, що подає, (конвеєром) того верстата, на якому він установлений.
Нижня з заготівель магазина спирається на направляючі , розташовані на невелику величину вище рівня ланок конвеєра . Завдяки цьому заготівля вивантажується з магазина тільки після захоплення її упорами ланок конвеєра. Регулювання магазина на висоту заготівлі виробляється переміщенням щитка ; при цьому розмір повинний бути на 3-5 мм більше . Крок між упорами повинний забезпечувати надійне укладання заготівель на напрямні.
Схема живильника з вивантаженням заготівель ніжок стільців з магазина за допомогою штовхальників. Штовхальники приводяться в зворотно-поступальний рух від пневмоцилиндру. Для регулювання товщини штовхальників по висоті пневмоцилиндр змонтований на кронштейні із гвинтовим механізмом настроювання. Магазин змонтований на колонках . Кріплення косинців магазина здійснено через серги і валики. Це дозволяє набудовувати магазин на розмір заготівель у широких межах і пристосовувати його для використання на різних верстатах.
Заготівлі утримуються в магазинах відсікачем, що діє від пневматичного циліндра. Коли шток циліндра переміщений у напрямку стрілки , чергова заготівля подається на лінію центрів і зажимаєтся бабкою . Наприкінці зворотного руху штока по стрілці чергова заготівля, рухаючи по стрілці, западає в відсічник і виявляється підготовленої до завантаження. Завантаження почнеться після того, як оброблена деталь скотиться по вузлах у напрямку стрілки в тару. Для настроювання магазина маються направляючі і болти .
Пристрій для завантаження чураків у лущильний верстат. Чураки накопичуються на ланцюгових транспортерах рухаються по стрілках . При повороті за допомогою пневматичного циліндра відсічника на осі по стрілці в його западає черговий чурак . Для передачі чурака з відсічника у верстаті мається захоплення. При повороті його пневмоцилиндром щодо осі по стрілці і повороті відсічника по стрілці чурак перевалюється в захоплення. Поворотом захоплення по стрілці і включенням пневмоцилиндра чурак уводять на лінію центрів верстата. Центрування чурака виробляєтьсясистемою клинів , захоплення, керованих пневмоциліндром.
2. Розрахунково-технічна частина.
2.1. Опис об'єкту автоматизації
Магазинні живильники подовжньої видачі деталей. Ці живильники призначені для харчування повздошно-обробних верстатів короткими брусковими деталями, звичайно довжиною від 300 до 1000 мм. Вони знайшли широке поширення в якості вбудованих і автономних пристроїв чотирибічних повздошно-фрезерних верстатів.
Мал.. 2.1. Схеми конвеєрних магазинних живильників.
а.- з ланцюговим транспортером, б- з стрічковим конвеєром
Найбільше поширення одержали конвеєрні магазини, зі штовхальниками і дискові.
Принципові схеми конвеєрних магазинних живильників приведені на мал. 2.1.
На мал..2.1, а показана схема пристрою для подовжньої видачі заготівель ланцюговим транспортером 1, постаченим упорами 2, за допомогою яких нижня заготівля 5 вивантажується з магазина 4 і подається до приводних валами 3 чи пристрої машини.
Число упорів на транспортері залишається незмінним для заготівель усіх розмірів, тому кількість заготівель, подаваних в одиницю часу, регулюється в залежності від їхньої довжини шляхом зміни швидкості транспортера. Щоб заготівлі подавалися без межторцових розривів, швидкість

 
 

Цікаве

Загрузка...