WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Будова та експлуатація автомобілів. Зварювальні роботи - Реферат

Будова та експлуатація автомобілів. Зварювальні роботи - Реферат

розрядного й зарядного струмів. Через амперметр проходить струм до всіх споживачів, крім стартера та звукового сигналу.
Амперметр складається з корпусу, постійного магніту, латунної шини, якоря зі стрілкою та шкали. Коли електричне коло розімкнене, якір зі стрілкою під дією магнітного поля постійного магніту утримується в середньому положенні на нульовій поділці. Під час проходження струму через латунну шину створюється магнітне поле, під дією якого намагнічений якір зі стрілкою повертається в той чи Інший бік залежно від напряму струму, показуючи заряджання акумуляторної батареї.
Контрольну лампу заряджання акумуляторної батареї на автомобілях ВАЗ та ЗАЗ ввімкнено в коло через реле. Коли ввімкнено запалювання і двигун працює з малою частотою обертання колінчастого вала, або не працює, контакти реле утримуються в замкнутому стані; при цьому контрольна лампа на щитку приладів світиться червоним кольором, указуючи, що заряджання акумуляторної батареї не відбувається.
В разі збільшення частоти обертання, коли напруга генератора на 0,2...1,5 В перевищить напругу батареї, контакти реле розмикаються, вимикаючи акумуляторну батарею від живлення споживачів, контрольна лампа гасне, а батарея вмикається на заряджання від генератора.
ПОКАЖЧИК ТЕМПЕРАТУРИ ОХОЛОДНОЇ РІДИНІ.
Складається з датчика, встановленого в головці циліндрів, і покажчика, розташованого на щитку приладів.
У корпусі датчика розміщено термістор - напівпровідниковий прилад, що змінює свій опір залежно від температури охолодної рідини, яка його обмиває.
Електромагнітний покажчик складається з корпусу, всередині якого розміщується нерухомий постійний магніт, три котушки та резистор і рухомий постійний магніт зі стрілкою.
Коли ввімкнено запалювання, струм, що щ проходить обмотками коту-шок, створює результуюче магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем рухомого постійного магніту й установлює стрілку на відповідну поділку шкали. Сили взаємодії й положення стрілки визначаються опором термістора в датчику, оскільки від цього опору залежить сила струму в котушках, а отже, й результуюче магнітне поле. Нерухомий магніт слугує для встановлення стрілки в нульову поділку.
На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зоні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про несправності.
Покажчик тиску оливи двигунів "Москвич" і ГАЗ-24 також складається з датчика, сполученого з головною оливою лінією, та покажчика, розташованого на щитку приладів.
Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й по-будований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за ви-нятком того, що датчик має реостат.
Коли тиск оливи збільшується, діафрагма прогинається й переміщує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток і покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняв переміщення стрілки покажчика на відповідну поділку шкали.
На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ, ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвідчується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045; 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.
Покажчик рівня палива складається з реостатного датчика, закріпленого на верхній стінці паливного бака, та покажчика, встановленого на щитку приладів.
Датчик має вигляд реостата змонтованого всередині металевої ко-робки, залежно від рівня палива змінюється положення поплавця, зв'язаного важелем із рухомим контактом реостата, змінюючи його опір і поле взаємодіючи з магнітним полем рухомого магніту, переміщує стрілку на відповідну поділку шкали. 3і збільшенням рівня палива в баці опір реостата зростає ,а зі зменшенням - спадає.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ РЕМОНТНИХ РОБІТ :
1. Всі роботи по автомобілю, повинні проводитися в спеціальних приміщеннях, обладнаними згідно закону "про охорону праці".
2. У кожному приміщенні повинна знаходитися медична аптечка, щоб в разі поранення чи ушкодження, нею скористатися.
3. В приміщеннях, яких проводяться ремонтні роботи мають бути вста-новленні вентиляційні люки для очищення повітря.
ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПРИ ВИКОНАННІ РЕМОНТНИХ РОБІТ:
Пожежа на автопідприємствах може виникнути з таких причин:
1. порушення правил використання відкритого вогню, електричної енергії;
2. виконання зварювальних робіт у приміщеннях і на територіях, захаращених пальними матеріалами;
3. використання непідготовленої техніки в пожежонебезпечних місцях;
4. порушення норм справних систем опалення, електродвигуні в, електронагрівальних приладів;
5. порушення норм зберігання пожежонебезпечних несумісних матеріалів, вибухонебезпечних речовин;
Правила застосування пожежного інструменту й вогнегасників вивча-ють на вступному та наступних інструктажах.
- Усі проходи, проїзди й територію не можна захаращувати.
- На території стоянки забороняється: виконувати будь-які роботи із застосуванням відкритого вогню;
- забороняється також заряджати акумуляторні батареї:,
- палити ;
- зберігати обтирний матеріал;
- розлите паливо або оливу треба негайно прибрати.
- водій повинен стежити за справністю електрообладнання й яре пересвідчуватись, що не підтікає паливо;
- у разі спалахування автомобіля треба негайно видалити його Із зони стоянки й вжити заходів для гасіння пожежі ;
- якщо виникла пожежа, слід викликати пожежну команду ;
ТЕХНОЛОГІЯ ЗВАРЮВАЛЬНИХ РОБІТ
Виконання вертикальних і горизонтальних швів
Вертикальні шви виконують в напрямку знизувверх.
Перед зварюванням підготовляються зваркою металічна горизонтальна площадка перерізом рівним перерізу наплавленого металу шва.
Ділянка створюється поперечними рухами електрода трикутником. Провар в корні шва забезпечується затримкою горіння дуги в цьому місці при русі електрода трикутником.
Найбільший провар корня шва досягають, коли електрод перпендику-лярний вертикальній вісі. Стікання розплавленого металу усувають нахилом електроду вниз.
Зварна вертикальних швів електродами великих діаметрів І при великій силі струму, заважка із-за стікання металу і незадовільного формування шва.
Тому приміняють електроди діаметром до 4 мм, рідко 5 мм, а зварювальний струм понижають порівняно зі зваркою в нижньому положенні.
Вертикальна зварна в напрямку зверху вниз можлива електродами, які дають шар шлаку. Метал в зварювальній ванні затвердіває швидше і сті-кання його майже не виявляється.
Для вертикальної зварки зверху вниз приміняють електроди з целю-лозним покриттям, також з пластмасовим покриттям органічного виду. Зони бувають марок: ОЗС-9,АНО-9,ВСЦ-3 і інші. Вертикальні шви також зручно виконувати електродами зі спиранням покриття на зварювальні кромки.
Горизонтальні і сталеві шви виконують складніше ніж вертикальні. При виконанні горизонтальних швів на верхньому місці часто утворюється підрізи, а при зварці в сталевому положенні можливий неповний провар корня шва. В обох випадках зварка повинна проводитися короткою з достатньою швидкістю коливальних рухів.
Метал товщиною більше 8 мм зварюють багатопрохідними швами. Перший валік в корт шва який розміщений горизонтально, наноситься елек-тродом 4 мм, а послідуючі - діаметром не більше 4 мм.
Валіки горизонтального і сталевого швів зручно виконувати електродами зі спиранням покриття. При виконанні сталевих швів, гази які виділяються при зварці покритими електродами, піднімаються вверх і мо-жуть залишитися в шві. Тому для зварки в стеленому положенні, слід користуватися добре просушеними електродами, які дають невеликій шлак.
ЛІТЕРАТУРА
1. В.Ф.Кисликов В.В.Лущик "Будова й експлуатація автомобілів" Київ "Либіть" 2000
2. Ю.И. Боровський, В. М. Кленников, А.А.Сабінин " Устройство автомобилей" Москва "Высшая школа" 1983
3. В. Л. Рибаков "Сварка й резка моталов" Москва "Высшая школа" 1979
4. О. Г. Александров, І.І. Заруба, І.В. Піньковський "Будова та експлуатація устаткування для зварювання плавленням" Київ "Техніка".

 
 

Цікаве

Загрузка...