WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади - Реферат

Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади - Реферат

розривається, електромагніт розмагнічується, й якірець під дією пружності мембрани відходить назад, унаслідок чого контакти знову змикаються, утворюючи замкнене електричне коло, якірець притягується, й процес повторюється. При цьому створюються часті коливання мембрани (до 100 коливань за секунду) і з'являється звук. Тон звука кожного сигналу регулюється гвинтом, розташованим на задній стінці корпусу сигналу. Обертанням гвинта за годинниковою стрілкою сила звука збільшується, а в протилежному напрямі - зменшується.
До контрольно-вимірювальних приладів належать:
ў амперметр (або контрольна лампа);
ў покажчик температури охолодної рідини;
ў покажчик тиску оливи;
ў покажчик рівня палива;
ў аварійні сигналізатори температури охолодної рідини та тиску оливи.
Амперметр на автомобілях "Москвич" і ГАЗ-24 ввімкнено послідовно в колоакумуляторної батареї та генератора. Він показує силу розрядного й зарядного струмів. Через амперметр проходить струм до всіх споживачів, крім стартера та звукового сигналу.
Амперметр складається з корпусу, постійного магніту, латунної шини, якоря зі стрілкою та шкали. Коли електричне коло розімкнене, якір зі стрілкою під дією магнітного поля постійного магніту утримується в середньому положенні на нульовій поділці. Під час проходження струму через латунну шину створюється магнітне поле, під дією якого намагнічений якір зі стрілкою повертається в той чи інший бік залежно від напряму струму, показуючи заряджання або розряджання акумуляторної батареї.
Рис. 2
Звукові сигнали автомобілів:
а - "Москвич"; б - ВАЗ; 1 - регулювальний гвинт; 2 - електромагніт;
3 - якірець; 4 - резонаторний диск; 5 - контакти; 6 - мембрана
Контрольну лампу заряджання акумуляторної батареї на автомобілях ВАЗ і ЗАЗ ввімкнено в коло через реле. Коли ввімкнено запалювання й двигун не працює або працює з малою частотою обертання колінчастого вала, контакти реле утримуються в замкненому стані; при цьому лампа на щитку приладів світиться червоним світлом, указуючи, що заряджання акумуляторної батареї не відбувається. В разі збільшення частоти обертання, коли напруга генератора на 0,2...1,5 В перевищить напругу батареї, контакти реле розмикаються, вимикаючи акумуляторну батарею від живлення споживачів, контрольна лампа гасне, а батарея вмикається на заряджання від генератора.
Покажчик температури холодної рідини складається з датчика, встановленого в головці циліндрів, і покажчика, розташованого на щитку приладів.
У корпусі датчика розміщено термістор - напівпровідниковий прилад, що змінює свій опір залежно від температури охолодної рідини, яка його обмиває.
Рис. 3
Схема покажчика температури охолодної рідини:
1, 2 - відповідно нерухомий І рухомий постійні магніти, 3, 4, 6 - котушки з обмотками, 5 - стрілка, 7 - резистор, 8 - запобіжник, 9 - вмикач запалювання, 10 - корпус датчика, 11 - термістор, 12 - пружина, 13 - головка циліндрів.
Електромагнітний покажчик докажчик складається з корпусу, всередині якого розміщуються нерухомий постійний магніт, три котушки, резистор і рухомий постійний магніт зі стрілкою. Коли ввімкнено запалювання, струм, що проходить обмотками котушок, створює результуюче магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем рухомого постійного магніту й установлює стрілку на відповідну поділку шкали. Сила взаємодії й положення стрілки визначаються опором термістора в датчику, оскільки від цього опору залежить сила струму в котушках, а отже, й результуюче магнітне поле. Нерухомий магніт слугує для встановлення стрілки на нульову поділку.
На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зоні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про несправності.
Рис. 4
Схема покажчика тиску оливи:
а - покажчик тиску; б - контрольна лампа аварійного тиску; 1, 14 - датчики; 2 - реостат; 3 - термокомпенсаційний резистор; 4, 5 - відповідно нерухомий і рухомий магніти; 6, 7, 9 - обмотки; 8 - стрілка; 10, 16 - запобіжники;
11 - акумуляторна батарея; 12, 17 - вмикач запалювання; 13 - амперметр; 15- контрольна лампа; 18 - діафрагма; І - лампа світиться - низький тиск оливи; ІІ - лампа не світиться - нормальний тиск оливи.
Покажчик тиску оливи двигунів "Москвич" і ГАЗ-24 також складається з датчика У (рис. 4), сполученого з головною оливною лінією, та покажчика, розташованого на щитку приладів. Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й побудований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за винятком того, що датчик має реостат.
Коли тиск оливи збільшується, діафрагма прогинається й пе-реміщує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток, і покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який, взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняє переміщення стрілки покажчика на відповідну поділку шкали.
Рис. 5
Схема покажчика рівня палива:
1 - реостат; 2, 3 - відповідно нерухомий і рухомий магніти;
4, 6, 7 - обмотки; 5 - стрілка; 8 - резистор; 9 - акумуляторна батарея;
10 - амперметр; 11 - вмикач запалювання; 12 - запобіжник;
13 - поплавець; 14- термокомпенсаційний резистор
На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвічується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045, 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.
Покажчик рівня палива складається з реостатного датчика, закріп-леного на верхній стінці паливного бака, та покажчика, встановленого на щитку приладів. Датчик має вигляд реостата (рис. 5), змонтованого всередині металевої коробки. Залежно від рівня палива змінюється положення поплавця, зв'язаного важелем із рухомим контактом реостата, змінюючи його опір і силу струму в колі обмоток та покажчика, а їхнє результуюче магнітне поле, взаємодіючи з магнітним полем рухомого магніту, переміщує стрілку на відповідну поділку шкали. Зі збільшенням рівня палива в баці опір реостата зростає, а зі зменшенням - спадає.

 
 

Цікаве

Загрузка...