WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету в ямку без фризу на мастиці - Реферат

Настилка штучного паркету в ямку без фризу на мастиці - Реферат

двом суміжним сторонам приміщення на відміну від прямої ялинки, де всі планки укладають під кутом 45о до осі приміщення.
Для укладки паркету в приміщеннях на довгих сторонах відкладають довжину короткої сторони приміщення. Діагональ квадрати являється віссю маячної лінійки. Маячний шнур натягують по діагоналі квадрата - із висоти діагонального кута приміщення до точки, відміченій на протилежній довшій стіні.
Перші кутові планки маячної лінійки повинні відступати від стіни на 10-15 см. Їх розклинюють або приклеюють на гарячу мастику. Наступні планки маячної лінійки, як і весь інший паркет, укладають аналогічно описаному при укладці покриття прямої лінійки.
Необхідно врахувати, що під час опорядження паркетного покриття, укладеного рисунком коса лінійка, при шліфуванні, шліфувальна машина може вирвати окремі планки, які лежать волокнами в поверх руху машини. Тому при настилці слід дещо збільшити шар мастики.
Переваги косої лінійки полягають у можливості використання для прилягання до стін планки різної довжини і обрізи, які мають одинакову ширину з основними планками всього покриття в даному приміщенні. Коса ялинка простіша в укладці, так як не потрібно попередньо складати план настилки паркетного покриття, розкладки змійки. Крім того, при укладці непотрібно обрізувати планки для заповнення доборів під кутом 45о, їх достатньо перерізати в поперек.
2.10. Організація робіт.
В роботі по настилці паркету беруть участь двоє робітників - паркетників. Один паркетник наносить мастику на основу, розрівнює її приносить паркет на робоче місце і розкладає окремо праві і окремо ліві планки. Другий паркетник, більш високого розряду, укладає планки паркету.
Для виконання певного об'єму робіт паркетника забезпечують технічними нормативами з розрахунком чисельно-кваліфікаційного складу робітників. Нормокомплект - оптимальний набір ручних машин, інструментів і інвентарю для виконування визначеного виду робіт.
2.11. Вимоги до якості покриття.
У відповідності з СН, П ІІІ-В 14-72 "Підлога. Правила виробництва і приймання робіт" готові покриття підлоги із штучного паркету повинні відповідати наступним основним вимогам:
ў рисунок підлоги, його колір повинні відповідати проекту;
ў перевірка поверхності контрольною рейкою, не повинна перевищувати 2 мм;
ў виступ між кромкою не допускається.
На ділянці, де при простукуванні відмічається глухий стук, його необхідно замінити, а також необхідно замінити паркет, який має тріщини.
3. Заходи по охороні праці.
При укладці підлоги із паркету і лінолеуму необхідно дотримуватись вимог безпеки парці і пожежної безпеки у відповідності з СН, П ІІІ-4-80 "Техніка безпеки у будівництві". На основі цього документу, в технологічних картах, картах трудового процесу в довідниках приводяться вимоги безпеки виконання робіт при укладці підлоги з покриттям із паркету і лінолеуму при роботі з інструментом, електричними та іншими машинами, машинами при застосуванні клеїв і мастик для приклеювання паркету і лінолеуму, при приготуванні, транспортуванні і нанесенню гарячих мастик.
Робочі місця повинні бути організовані так, щоб була забезпечена повна безпека робіт.
Робота з інструментами, ручними машинами, на верстатах вимагає спеціальних знань по їх експлуатації і безпечним методом праці. При цьому для роботи ними допускається тільки робітники, які вивчили конструкцію інструментів, ручних машин і верстатів, пройшли навчання роботи з ними і інструкцію по техніці безпеки. Після вивчення і проходження виробничої практики під керівництвом висококваліфікованих робітників, учні які вчаться, здають екзамени перед кваліфікаційною комісією. Робочі, які не пройшли здачу екзамену перед комісією, до роботи не допускаються. Знання по техніці безпеки час від часу перевіряються комісією, яка призначена керівником будівельної організації. Результати перевірки записуються у журнал реєстрації. Коли робітники приступають до роботи на кожному новому об'єкті їх інструктують по техніці безпеки, при цьому кожний працівник розписується, що пройшов слухання по техніці безпеки.
Приміщення де працюють з використанням клею і мастик на основі полімерів, які виділяють вибухово-небезпечні і шкідливі для здоров'я людей, встановлюють приточно-витяжну вентиляцію.
До приготування мастик допускають робітників, яким виповнилося 18 років, і які пройшли інструктаж по техніці безпеки на даному об'єкті.
Робітники, які зайняті приготуванням сухих сумішей, розчинів мастик повинні бути в спеціальному одязі і брезентових рукавицях. При попаданні на шкіру рідкого скла, кислоти ці місця добре промивають водою.
Електрообладнання повинні бути заземлені. При загоранні електроприладів або кабелю, швидко відключають від електромережі і вогонь засипають піском або гасять за допомогою вогнегасника, використовувати воду забороняється - вона є провідником струму.
Котли для приготування мастик на будівельній площадці розміщують з врахуванням протипожежних вимог ближче 50 м від дерев'яних будівель і складів. Площадку де установлюють котли, огороджують. Біля кожного котла повинен бути комплекс для пожежегасіння (вогнегасник, сухий пісок, лопати). Над котлами встановлюють під навіс, який не загорається. Не допускається заповнювати котел більш ніж на ? його об'єму. Наповнювач (цемент, азбест) повинен бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край котла і його загорання. Мастику в котлі перемішують веслом, а переливають в бачок тільки черпаком з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру розігрівної мастики вище 220 Со. При перегріві необхідно зменшити вогонь в топці котла і помірно помішувати розігріту гарячу мастику. Приготовлену мастику доставляють доробочого місця в спеціальних бочках, закритих щільно кришкою і заповнених на ? об'єму.
При попаданні на шкіру гарячої мастик змивають теплою водою з милом або ланоліновою пастою. На обпечене місце прикладають примочку із водного розчину марганцевокислого калію, потім змащують вазеліном або спеціальною маззю від ожогів.
Всі мастики містять легкозаймаючі засоби, що потребують зберігання правил пожежної безпеки. Випаровування легкозаймаючих розчинів і концентрація їх пари в приміщенні, де проводяться роботи, роблять підвищену пожежну небезпеку. В таких приміщеннях не можна користуватися відкритим вогнем, курити, включати електронагрівальні прилади також забороняється очищати тару від мастики стальними предметами.
На основу мастику наносять гумовими, пластмасовими, дерев'яними шпателями, які не викликають виникнення іскри. В приміщеннях де працюють із мастикою повинна бути табличка із написом "Не курити", "Вогненебезпечно", "Вибухонебезпечно" кількість мастики на робочому місці не повинна перевищувати денної витрати. Підігрівати загустівшу мастику на відкритому вогні, електроплитках із-за вогне- і вибухонебезпеки забороняється. Їх розбавляють розчинниками, які вказані в інструкції або підігрівають у посуді із гарячою водою.
Основу починають ґрунтувати в приміщеннях найбільш віддалених від входу в приміщення. Не допускається працювати з мастикою одночасно в основному приміщенні і коридорі. Розчинники, які використовуються з мастики можуть викликати головокружіння в робітників. Тому приміщення де наносять мастику час від часу провітрюють, але так щоб не було протягів.
Використана література.
1. В.Н. Дамье-Вульорсон, Н.Н. Завражин. Устройство полов из паркета и линолеума. М., Высшая школа, 86г.
2. П.Н. Крейдлин. Столярные, плотничные и паркетные работы. М., Высшая школа, 89г.

 
 

Цікаве

Загрузка...