WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету в ямку без фризу на мастиці - Реферат

Настилка штучного паркету в ямку без фризу на мастиці - Реферат

шириною більше 40 мм необхідно обрізати під кутом 45о. Змійку викладають із планок, які мають гребінь на лівому і правому боці так, щоб з однієї сторони кута, йшов тільки гребінь 2, а з другої тільки паз 1.
На будівельну площадку паркет доставляють в ящиках, в яких укладена рівна кількість лівих і правих планок. В одному ящику всі розміри планок одинакові. Якщо по ширині кімнати укладається ціла парна або непарна кількість планок то рисунок залишається таким як викладена рейка. При непарній кількість планок в змійці, якщо ширина планок до 40 мм, рекомендується зсунути змійку на половину довжини планки до одної із стін приміщення. В обидва крайні ряди укладають планку, розпилену на половину під кутом 45о. Це дає можливість розпилювати у два рази менше число планок і зменшувати витрати паркету. Якщо із даного паркету неможливо викласти в змійку ціле число планок, то для одного або двох крайніх рядів можна підібрати планки меншої довжини, але тієї ж ширини, що і основні планки змійки.
2.4. Маячна лінійка.
Паркетні планки починають укладати з маячної лінійки, яку називають два перші ряди настельного паркету. Маячну лінійку можна укладати по центральній осі приміщення, або парально одної із довгих сторін, краще віддаленої від дверей. При укладенні паркету в довгих і вузьких приміщеннях в таких як коридор, галереї та ін., маячну лінійку настилають вздовж центральної осі в обидві сторони приміщення. Якщо маячну лінійку укладають вздовж довгої сторони приміщення, то паркет настилають від віддаленого кута і тільки в одну сторону від маячної лінійки. Цей спосіб має свої переваги: матеріали підносять не по свіжо-укладеному паркету, а також перші планки можна закріпляти клином або розпорками до стін, або приклеювати їх до основи гарячої мастики.
Відповідальною операцією, що забезпечує якість покриття в одному приміщенні, являється прокладка шнура для маячної лінійки. Шнур натягують через усе приміщення, яке вибране для укладки маячної лінійки. Закріплюють шнур двома цвяхами, які забивають в нижче лежачий шар, або в наперед приклеєні планки паркету. Для зручної укладки маячної лінійки маячний шнур А5 натягують по лінії стику двох планок викладених змійкою так, щоб під шнуром проходив лівий ряд планок, а правий ряд тільки торкався шнура кутом.
У протилежних поперечних стінах цвяхи забивають на точно відміреній відстані. Це необхідно для того, щоб запобігти перекосу. Перекіс в долях міліметра може скривити цілий рисунок паркету і і призвести до утворення щілинок між планками.
Перші планки маячної лінійки укладають на гарячу мастику або на холодну. Перші є 8 планок щільно підводять під натягнутий шнур і приклеюють. Це викликає міцний упор для накладання наступних планок паркету.
2.5. Настилка паркету.
Перед укладкою планок паркету на основу наносять шар мастило. Мастику розливають за допомогою лійок полосою 5-10 см, що перевищує ширину маячної лінійки. По мірі укладки планок паркету мастику розрівнюють шпателем. Товщина шару мастики не повинна перевищувати 0,6-0,8 мм. Більш грубший шар довше остигає, а а менш тонкий не забезпечує щеплення планок паркету.
Шпателями, якими розрівнюють мастику бувають великими, шириною 400 мм, і малими - 120 мм. Робоча частина полотна - зубчаста тому при розрівнюванні мастика лягає рівним шаром з хвилястою поверхнею. Хвиляста поверхні мастики сприяє кращому щепленню планки паркету і видалення по хвилях повітря. Для укладки паркету використовують паркетний молоток, тому, що при використанні звичайного молотка, на паркет необхідно класти планку і тоді постукувати, щоб не пошкодити паркет, а паркетним молотком б'ють по кромці, не рухаючи і не пошкоджуючи планки. Коли укладені всі планки маячного ряду шнур знімають і приступають до укладки наступних рядів. Слід зауважити, що товщина шару мастики повинна бути 0,7-0,9 мм.
Після закінчення укладки всіх рядів в приміщенні необхідно закінчити підлогу біля стін. Ці місця заповнюють із розрізаного по діагоналі квадрата набраного насухо із планок паркету того ж розміру. При цьому майже повністю виключаються відходи планок паркету.
2.6. Різання паркетних планок.
Паркетні планки ріжуть на електричній пилі ИЄ-6902, яка вмонтована так, що можна безпечно різати планку під любим кутом. Крім того із-за невеликої маси розмірів, її можна переносити з місця на місце.
Технічна характеристика електричної пили ИЄ-6902
Діаметр пильного диску мм 200
Максимальна висота різу мм 60
Потужність електродвигуна кВт 0,9
Напруга В 220
Габаритні розміри мм 500х480х300
Маса кг 17
При роботі на пилі ИЄ-6902, як і на інших ручних машинах, необхідно виконувати усі вимоги техніки безпеки. Перед початком роботи необхідно перевірити справність захисного кожуха або козирка, надійність кріплення ріжучого інструменту, заземлення, цілісність кабелю. До роботи по пилі допускається паркетники, які пройшли спеціальний інструктаж. Робота на пилі без захисного огородження над ріжучим інструментом і без надійного заземлення не допускається. Видаляти стружку і сміття, міняти ріжучі інструменти з включеним двигуном забороняється.
2.7. Обробка зазорів у стін.
Коли вся підлога в приміщенні заповнена планками паркету утворюють єдине покриття з зазором у стін по периметру приміщення. Зазори не повинні перевищувати 10-15 см. Щоб уникнути розсунення планок при ходьбі по підлозі в зазори біля стін вкладають клини і розпорки з крайніми планками паркету. Після твердіння мастики, коли планки укладеного паркету міцно приклеїлись до основи, клини біля стін виймають і весь зазор заливають гарячою мастикою. При цьому необхідно прослідкувати, щоб між паркетними планками і стінами не залишилось клинів із сміттям. Після заливки зазору гарячою мастикою встановлюють плінтуси і галтелі.
2.8. Приміщення різної конфігурації.
В практиці часто зустрічаються приміщення, які мають в плані різні конфігурації; круглі, овальні, косокутні, з нерівними стінами. Не рівні стіни і непрямі кути бувають в приміщеннях із дзеркалами і при наявності западаючих ніш різного призначення. Настилка паркету в таких приміщеннях характеризується деякими особливостями. У випадку відсутності вказівок в проекті на цей раз необхідно дотримуватись наступних рекомендацій по укладці паркетного покриття:
ў скласти план настилки паркету;
ў розкластивпоперек приміщення змійку, по якій найти вершину центральної лінійки;
ў відміряти відстань від одної із найбільш правильних стін і відкласти його в той бік стіни вздовж другої поперечної стіни;
ў натягнути між цими двома сторонами маячний шнур, від якого точно відкласти відстань до вершини центральної лінійки і на цій відстані перетягають маячний шнур.
По натягнутому шнурі укладають маячну лінійку, після чого настилають ряди планок паркету в обидві сторони від маячної лінійки.
Якщо кути в приміщенні непрямі, то у повздовжніх стін планки послідовних рядів будуть різної довжини. В цьому випадку послідні ряди планок натирають на сухо і олівцем позначають лінії відрізу. Залишки відрізають електричною пилою, після чого планки укладають в покриття після нанесення мастики на основу. При укладці паркетного покриття в приміщенні з важкою конфігурацією стін з непрямими кутами кількість відходів паркетних планок збільшується.
2.9. Коса ялинка.
В будівництві находить місце ще один простий рисунок покриття із паркетних планок - коса ялинка. Цей рисунок відрізняється від прямої лінійки тим, що ряди паркету направлені не вздовж осі приміщення, а по його діагоналі. При цьому всі планки паркету паралельні, відповідно

 
 

Цікаве

Загрузка...