WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Мікропроцесорний блок захисту електродвигуна - Курсова робота

Мікропроцесорний блок захисту електродвигуна - Курсова робота

Таблиця 1.16- Технічні дані електролітичного конденсатора К50-35

Позиція на схемі

Номінал

Габаритні розміри

Маса

L, мм

D, мм

A, мм

d, мм

С2

470 х 160 В

19

12

5

0,8

4,5

С4-С6

10 х 160 В

12

6,3

2,5

0,6

0,8

Конденсатори типу К10-17 – це конденсатори з неорганічним діелектриком, керамічні монолітні. Призначені для роботи в ланцюгах постійного, змінного і імпульсного струму. Конструктивно виконані ізольованими з однонаправленими виводами.

Малюнок 1.16 - Конструктивні параметри конденсатора К10-17

Таблиця 1.17-Технічні дані конденсатора К10-17

Параметри

Значення

1

Номінальна ємкість, нФ

22

2

Допустиме відхилення ємкості від номінальної %

+50 - 20

3

Номінальна напруга при температурі до +85°С, В

25

4

Допустима реактивна потужність, ВА

0,5

5

Допустимий діапазон температур, °С

- 60.+125

Таблиця 1.18 -Технические дані конденсатора К10-17

Позиція на схемі

Габаритні розміри

Маса

L,мм

B,мм

H,мм

A, мм

d,мм

С1

12

8,4

5,5

7,5

0,7

2,0

Проаналізувавши технічні дані елементної бази, можна зробити наступні виводи:

 • блок захисту електродвигунів засновано як на вітчизняній елементній базі так і закордонній з використанням мікроконтролера;

 • навісні елементи встановлюються однаково, тому спеціальних мір по формуванню виводів проводити не передбачається;

 • інтегральні схеми знаходяться в прямокутних корпусах, що дозволяє автоматизувати процес установки мікросхем на друкарську плату;

 • симістор ВТ 134 і резистор R5 необхідно розташовувати на максимально можливому видаленні від теплочутливих елементів, оскільки можливо відбуватися розсіювання великої кількості теплової енергії;

 • для полегшення трасування друкарської плати, мікросхеми необхідно мати в своєму розпорядженні групу (максимальна завантаженість друкарської плати провідниками буде усередині функціонального блоку);

 • вибрані елементи мають достатньо високу надійність, що дозволяє спроектувати пристрій, що має великий ресурс роботи;

 • елементна база комплектувалася по ознаках відповідності технічних характеристик експлуатаційних вимог;

 • інтервал робочих температур елементної бази, допустима величина відносної вологості повітря, атмосферного тиску, вібрації, одиночних ударів і лінійних навантажень дозволяє спроектувати пристрій, що працює за заданих в технічному завданні умов експлуатації.

В результаті проаналізованих фактів і вимог до ЕРА, вибираємо двосторонню друковану плату. Трасування з'єднань на платі проводитимемо з обох сторін плати. Дивлячись на те, що відстань між виводами мікросхем складає 2,5мм, необхідно прийняти крок координатної сітки рівний 1,25 мм. По пред'явленню вимог мінімальних розмірів до блоку захисту електродвигунів вибираємо 3 клас точності для друкарської плати. Для уникнення паразитних наведень необхідно прокладати, в першу чергу, провідники ланцюгів живлення і землі, а тільки потім комутаційні провідники.

1.5 Аналіз конструкторсько-технологічних аналогів

Мета цього пункту полягає в необхідності порівняння розроблювального виробу з аналогічними, подібними по функціям і призначенням, виявленні недоліків та запропонувати шляхи їхнього усунення.

Підприємство "Електротрейд" виробляє ряд пристроїв для захисту електродвигунів від перевантаження ( Малюнок 1.17). Це такі пристрої як БЗ-031, БЗ-03, БЗ-031М, БЗ-041.

Усі ці пристрої виконані на мікроконтролерах, мають захист від вологи, естетичний вигляд, та інше.

Конструкторсько-технологічнім аналогом, схожого по виконуваним функціям мною блок захисту електродвигунів є блок захисту БЗ-03, за призначенням який збігається із призначенням розроблювальним мною блоком захисту електродвигунів. У першу чергу відмінність цих систем полягає в розходженні їх схемотехніки, що призводить до розходження їхніх подальших конструкцій. Вибранний блок має наступні параметри:

Мікропроцесорний блок захисту асинхронних електродвигунів БЗ-03

ТУ 3435-001-71765290-2005

Призначення:

Мікропроцесорний блок захисту електродвигуна БЗ-03 призначений для відключення трифазних асинхронних електродвигунів від живлячої мережи при :

• Неприпустимих перевантаженнях по струму при пуску і в процесі роботи;

• Обриві або пропаданню будь-якій з фаз;

• Для контролю кількості спрацьовувань по обривах фаз і перевантаженнях.

Захист здійснюється шляхом виключення електродвигуна при виникненні аварійних режимів. Перегорання справного електродвигуна, захищеного правильно набудованим БЗ, принципово неможливе.

Блоки БЗ виготовлені в кліматичному виконанні УXЛ категорії 3.1 по ГОСТ 15150-69 і призначені для експлуатації в наступних умовах:

- навколишнє середовище - вибухобезпечна і не містить агресивних газів і пари в концентраціях, що руйнують метали і ізоляцію;

- температура повітря від 233К до 333К (-40°С... +60°С);

- відносна вогкість повітря - до 80% при 293К

- атмосферний тиск від 86,6кПа до 106,7кПа.

Технологічній процес виробництва проектуємого блоку є більш зхожим стосовно техпроцесу для БЗ-03. Це виникає за рахунок різниці між компонентами, які встановлюються на ДП.

Проаналізував, можна сказати, що в БЗ-03 приблизно на 30-35 елементів більше чим у розроблювального блоку захисту електродвигунів. Данний факт затрудняє трасування друкованої плати. Це призвело до того, що БЗ-03 збирається на чотирьохслойній платі, тим самим збільшується її розмір. Так само в розроблювальному пристрої велика кількість елементів і є присутні кілька мікросхем із кроком виводів 2,5 мм. Технологічність виробу БЗ-03 оцінюється нижче, ніж даний блок захисту елелектродвигунів.

Малюнок 1.17 – Блок захисту двигунів БЗ-031

Аналогічні пристрої розглядаються в додатках Б.

1.6 Аналіз технології виготовлення

Блок захисту електродвигунів, який проектується в даній роботі є відносно середнім по складності пристроєм, як з конструкторської, так і з технологічної точки зору.

З пункту 1.4 витікає, що блок захисту електродвигунів має наступну елементну базу:

 • резистори з осьовими виводами.................... 17шт.;

 • діоди з осьовими виводами............................ 5шт.;

 • стабілітрони з осьовими виводами .............. 4 шт.;

 • конденсатор з осьовими виводами .............. 1 шт.;

 • конденсатори з аксіальними виводами......... . 5шт.;

 • мікросхемa в корпусі DIP(14pin)..................... 1шт

 • оптопара ................................................1шт.;

 • симістор ................................................1шт..

Виходячи з вживаної елементної бази, намічаємо, що у виробі застосовуватиметься двостороння друкована плата, що виготовляється комбінованим позитивним способом. Враховуючи порівняно невелику потребу ринку у виробі, що розробляється, недоцільно організовувати окреме підприємство по виробництву макету. Оптимальним варіантом є виробництво виробу на багатономенклатурному підприємстві з достатньо високим рівнем гнучкості виробництва. Тип виробництва – багатономенклатурний, серійний.

Обсяг виробництва нашого прибору становить близько 10000 штук на рік, тому установку навісних елементів доцільніше робити вручну. Збільшиті продуктивність ручної зборки можна за рахунок модернізації робочого місця: застосування світломонтажних столів, спеціального інструмента й інших допоміжних пристроїв і пристосувань. Аналіз підприємства, на якому передбачається випуск виробу, показує, що на ньому є устаткування і відпрацьовані наступні техпроцеси:

 1. хімічний метод виготовлення друкарських плат;

 2. комплексна підготовка навісних елементів до монтажу;

 3. ручна установка навісних елементів на друкарську плату;

 4. програмована збірка на світомонтажних столах;

 5. паяння хвилею припою;

 6. паяння за допомогою станції ERSA VAC 6500.


 
 

Цікаве

Загрузка...