WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технічне обслуговування заднього моста - Реферат

Технічне обслуговування заднього моста - Реферат

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАДНЬОГО МОСТА
Несправності: постійний шум і сильне нагрівання під час руху;
Шум на поворотах;
Підтікання оливи.
1) Шум і нагрівання під час руху можуть виникати внаслідок:
- нестачі оливи в картері (або застосування оливи невідповідного сорту);
- спрацювання або неправильного зачеплення зуб'їв шестерень головної передачі;
- спрацювання чи неправильного регулювання підшипників.
Для усунення несправності слід перевірити, чи є олива, рівень якої має бути поблизу нижньої кромки заливного твору; в разі потреби оливу долити. Якщо це не допоможе, то задній міст підлягає ремонту.
2) Шум на поворотах найчастіше виникає в разі:
- заклинювання сателітів на осі;
- заїдання шийок пів осьових шестерень в коробці диференціала.
Усівається шум заміною непридатних деталей.
3) Підтікання оливи визначається оглядом місця стоянки автомобіля й усувається підтягування з'єднань, заміною прокладок і сальників.
Щоденне технічне обслуговування (ЩТО):
Перед виїздом пересвідчитися, що не підтікає олива з картерів коробки передач і головної передачі, перевірити дію зчеплення. Коробки передач, карданної та головної передач на ходу автомобіля.
Технічне обслуговування:
1) через 10 тис. км пробігу автомобіля:
проколювати рівень рідини в бачку привода зчеплення (доливати тільки гальмову рідину "Нева") та рівень оливи в катерах коробки передач і головної передачі;
2) підтягнути болти й гайки кріплення фланців карданних шарнірів і проміжної опори карданного вала.
Через 20 тис. км. пробігу автомобіля перевірити й, якщо треба відрегулювати вільний хід педалі зчеплення.
Після перших 2-3 тис. км пробігу автомобіля, а надалі через 70 тис. км або через три роки замінити оливу в картерах коробки передач і головної передачі. Заміну провадити відразу після поїздки, коли олива ще тепла. Крізь спускні отвори, викрутивши пробку, злити оливу з картерів, підняти задні колеса домкратом, закрутити спускні пробки, залити в картери оливу для двигуна до половини рівня, завести двигну і ввімкнути четверту передачі на 1-2 хв. Зупинити двигну, злити промивальну оливу й заправити картери оливою до норми.
На автомобілях ВАЗ треба викрутити пробки і змастити консистентним мастилом ФНОЛ-1 шліцьове з'єднання переднього карданного вала з боку пружної муфти.
На автомобілі "Москвич" заповнити штауферні оливниці підшипників півосей консистентним мастилом 1-13 або ЯНЗ-2 й закрутити ковпачки.
На автомобілях ЗАЗ та ГАЗ-24 через12 тис. км пробігу змастити карданні шафніри підосей трансмісійною оливою , яку нагнітають шприцом до виходу через усі ущільнювачі підшипників хрестовини.
Картери можна поповнювати тільки тією оливою, яку було залито раніше; в разі переходу на оливу іншого сорту картер необхідно промити тією оливою, що заправлятиметься. Консистентні мастила нагнітаються за допомогою солідолонагнітача до повного виходу відпрацьованого мастила й появи свіжого із зазорів спряжених деталей.
Якщо мастило через оливницю не проходить, то треба викрутити оливницю й перевірити її справність, нагнітаючи через неї мастило. Якщо автомобіль експлуатується на брудних і запилених дорогах, термін мащення вузлів скорочується в два-три рази.

 
 

Цікаве

Загрузка...