WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система мащення двигуна навчити учнів основним поняттям - Реферат

Система мащення двигуна навчити учнів основним поняттям - Реферат

вільно обертається на осі 8, а першу жорстко закріплено на валу 10. На іншому кінці цього вала розміщено шестірню 12 вала привода, яка входить у зачеплення з гвинтовою шестірнею 11 додаткового вала, що дістає обертання від колінчастого вала двигуна. В автомобілях "Москвич" привод оливого насоса здійснюється безпосередньо від колінчастого вала двигуна.
Щоб запобігти підвищенню тиску оливи понад допустиме значення, в корпусі оливного насоса встановлюють редукційний клапан 3.
Під час роботи двигуна насос засмоктує оливу крізь сітчастий фільтр й оливо приймача а й подає її під тиском у вихідний отвір і далі каналом - в оливний фільтр (рис.2.29, б). У разі підвищення тиску в системі понад допустиме значення пропускається назад в оливоприймач. Редукційнтй клапан у двигуні автомобіля ВАЗ відрегульовано на заводі на тиск приблизно 0,45 МПА за допомогою пружини певної жорсткості, тому регулювати клапан під час експлуатації автомобіля не треба. У двигуні автомобіля "Москвич" редукційний клапан легко доступний, і в разі потреби його можна відрегулювати.
Шестеренчастий двосекційний оливний насос дизеля КамАЗ-740 (рис. 2.30) кріпиться на нижній площині блока циліндрів. Секція з високими шестернями 2 та 6 подає оливку в головну лінію двигуна й називається нагнітальною; секція з шестернями 8 спрямовує оливу у відцнтровантий фільтр та оливний радіатор і називається радіаторною. В корпусах секцій встановлено запобіжні клапани, відрегульовані на тиск відкривання 0,8...0,85МПа. Диференціальний клапан, який розміщено в корпусі, обмежує тиск у головній лінії, його відрегульовано на тиск початку відкривання 0,40...0,45МАПа.
У непрогрітому двигуні тиск у системі мащенні може настільки зрости, що спричинить руйнування оливних ліній. Для запобігання цьому й забезпечення нормальної подачі оливи в системі передбачено редукційний клапан 9.
Оливний фільтр слугує для очищення оливи від частинок литану (продуктів спрацювання), нагару, смол, пилу. В автомобілях, що вивчаються, встановлюється один оливний фільтр. Крізь нього проходить уся олива, що подається насосом. Такі фільтри називають повнопотоковими.
У двигунах автомобілів ВАЗ застосовуються нерозбірний оливний фільтр (рис. 2.31), що складається з корпусу 1, в якому встановлено фільтрувальний елемент 6 (основна частина й ого - паперова, а додаткова - зі штучного віскозного волокна), перепускний 4 та проти дренажний 3 клапани. Останній становить манжету з оливостійкої гуми, що вільно пропускає оливу в корпус фільтра, але не дає змоги їй витікати з корпусу в піддон картера, коли двигун не працює. Таким у корпусі фільтра й каналах постійно зберігається запас оливи, що, своєю чергою, забезпечує подачу оливи до тертьових поверхонь відразу після пуску двигуна. Якщо фільтрувальний елемент дуже забруднився, то відкривається перепускний клапан 4, неочищена олива, минаючи фільтр, надходить до тертьових поверхонь.
В автомобілях "Москвич" оливний фільтр складається з корпусу 33 (див. Рис. 2.26), змінного фільтрувального елемента 32, кришки 29, гумових ущільнювальних кінців, підтискної пружини, перепускного клапана 31, центрального стяжного болта 35, пробки 34 звивального отвору ат датчика 30 покажчика тиску оливи. Перепускний клапан пропускає оливу в головну оливну лінію в разі засмічення фільтрувального елемента (перепад тисків на вході й виході - 0,09...0,10 МПа).
У двигунах ЗИЛ-130, КамАЗ, ЗМЗ-53 встановлено фільтри відцентрової очистки з реактивним приводом (рис. 2.32). Фільтр складається з корпусу, на осі якого на підшипнику встановлено ротор із ковпаком. Знизу ротора розміщено два жиклери з отворами, спрямованими в різні боки, а також фільтрувальну сітку. Ковпак закріплено на осі робота за допомогою гайки й закрито зверху нерухомим кожухом із баранчиком. Ротор обертається під дією струменя оливи, що тиском викидається крізь два жиклери. Коли ротор обертається, важкі частинки, що забруднюють оливу, відкидаються на стінки ковпака й там осідають.
В автомобілі КамАЗ, крім відцентрового очищення. Встановлюється повно потоковий фільтр (рис. 2.33) з двома змінними картонними фільтрувальними елементами.
Оливний радіатор призначається для охолодження оливи, що нагрівається внаслідок стикання з гарячими деталями. У двигунах легкових автомобілів достатнє охолодження оливи забезпечується обдуванням піддона картера повітрям і вентиляцією картера. У важкий умовах роботи двигунів вантажних автомобілів треба вмикати оливний радіатор. Наприклад, трубчасто-пластинчастий оливний радіатор (див. Рис. 2.22). вмикають, коли температура автомобіля у важких дорожніх умовах. Оливний радіатор установлюється перед радіатором системи охолодження й умикається відкриванням крана на корпусі оливного фільтра.
Вентиляція картера потрібна для підтримання в ньому нормального тиску й видаляння парів без низу та газів, що прориваються крізь нещільності поршневих кілець і спричинюють корозію деталей, забруднення й розрідження оливи. Крім того, внаслідок потрапляння в картер відпрацьованих газів в ньому підвищується тиск, що призводить до руйнування ущільнень та появи течі оливи під час роботи двигуна.
У розглядових двигунах вентиляцій картера здійснюється примусово відведенням газів через витяжний шланг і повітроочисник у циліндри двигуна, де відбувається згоряння їх. Для очищення картерних газів від оливи та смол у системі вентиляції є фільтр і оливо віддільник.
У двигунах автомобілів ВАЗ відсмоктування картерних газів у змішувальну камеру карбюратора регулюється за допомогою спеціального золотника 1 (рис. 2.34.) розташованого на осі дросельних заслінок карбюратора. Під час роботи двигуна з малою частотою обертання колінчастого вала на холостому ходу картерні гази відсмоктуються в невеликій кількості крізь колібрований отвір 2золотникового пристрою. Коли відкривається дросельна заслінка, разом з її віссею повертається золотник і через канавку, що є в ньому, сполучає шланг 5 простором карбюратора, за рахунок чого підвищується інтенсивність вентиляції картера зі збільшенням навантаження на двигун.
У двигуна автомобіля "Москвич" із карбюратором ДААЗ система вентиляції така сама.
У двигуна автомобіля "Москвич" із карбюратором К-126Н картерні гази, пройшовши фільтр оливо заливної головини 1 (рис. 2.35), надходять у повітроочисник 2, а потім у карбюратор 3 і впускним трубопроводом 4- в циліндри 5 двигуна.
Шестеренчастий оливний насос двигуна автомобіля ВАЗ-2105:
А - будова (1 - сітчастий фільтр, 2 - оливопроймач; 3 - редукційний клапан; 4 - пружина клапана; 5 - кришка; 6,8 - відповідно ведена й ведечу местерні; 7 - корпус; 9 - вісь веденої шестерні; 10 - вал привода; 11 - шестерня привода; 12 - шестірня вала привода); 8 - принцип дії.
Оливий насос дизеля КамАЗ-740:
1 - вісь веденої шестерні нагнітальної секції; 2 - ведучий валик; 3 - ведена шестірня нагнітальної секції; 4 - корпус нагнітальної секції; 5 - проміжний валик привода; 6 - ведуча шестірня нагнітальної секції; 7 -проставка; 8 - шестірня радіаторної секції; 9 - редукційний клапан.
Оливний фільтр двигунів автомобіля ВАЗ:
1 - корпус, 2 - дно корпусу; 3 - протидренажний клапан; 4 -перепускний клапан; 5 - ущільнювальна прокладка; 6 - фільтрувальний елемент.
Фільтр відцентрової очистки оливи двигуна ЗМЗ-53:
1 - вісь ротора; 2 - жиклер; 3 - піддон; 4 - ротор; 5 - ковпак ротора; 6 - кожух фільтра; 7 - фільтрувальна сітка; 8 - гайка кріплення ковпака; 9 - гайка кріплення ротора; 10 - гайка - баранець кріплення кожуха.
Схеми вентиляції картера двигуна автомобіля
ВАЗ-2105:
А - на малій частоті обертання холостого ходу; б - при відкриванні дросельної заслінки карбюратора; 1 - золотник; 2 - калібрований отвір; 3 - впускний трубопровід; 4 - дросельна заслінка; 5 - шланг відведення газів у дросельний простір; 6 - карбюратор; 7 - повітроочисник; 8 - всмоктувальний патрубок; 9 - полум'ячасник; 10 - шланг; 11 - кришка оливо віддільника; 12 - оливо віддільник; 13 - зливальна трубка оливо віддільника.
Схема вентиляції картера двигуна автомобіля "Москвич-2140".
1 - оливо заливна горловина; 2 - повітроочисник; 3 - карбюратор; 4 - впускний трубопровід; 5 - циліндр.

 
 

Цікаве

Загрузка...