WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опис OrCAD 9.2 - Курсова робота

Опис OrCAD 9.2 - Курсова робота

Check hierarchical port connections – перевірка ієрархічних портів. Перевіряється відповідність ієрархічних контактів на схемній сторінці батьківської схеми і ієрархічних портів в підлеглій схемі. Помилки генеруються в тому випадку, якщо ієрархічні контакти на батьківській схемі не мають відповідних по іменах портів на підлеглій схемі, або кількість ієрархічних контактів не збігається з кількістю ієрархічних портів, або типи портів і контактів не збігаються.

Check of-page connector connections – порівнюються міжсторінкові з'єднувачі на одній сторінці із з'єднувачами на інших сторінках.

Check unconnected nets – перевіряє з'єднання на наступні умови: неприєднані контакти і ієрархічні порти, ланцюг не має вхідного сигналу, два ланцюги з однаковими іменами, але не приєднані ні до міжсторінкових з'єднувачів, ні до ієрархічних портів.

Check SDT compatibility – перевірка на сумісність з ORCAD SDT продуктом, у випадку якщо ви хочете зберегти проект в SDT форматі.

Report identical part references – перевіряються позиційні номери і видається звіт в разі їх збігу.

Report type mismatch parts – перевіряються елементи, упаковані в один корпус, на відповідність властивостей і видається звіт в разі неспівпадання цих властивостей.

Reports off-grid objects – в звіті перераховуються імена елементів, не прив'язаних до вузлів сітки.

Report all net names – в звіті перераховуються імена всіх ланцюгів.

Report File – вказується ім'я файлу, що містить звіт.

ERC Matrix – з'являється матриця для установки електричних правил, на які ви перевірятимете ваш проект. Всі типи контактів, ієрархічних портів і міжсторінкових з'єднань перераховані в заголовках рядів і колонок матриці. У вічку на пересіченні проставлені або букви W – попередження, Е – помилка, або нічого не проставлено. Ви можете самі проставити потрібний тест, клацнувши по вічку і діждавшись появи потрібного символу.

Після завершення первинної розробки електричної схеми виробляється складання списку з'єднань, яке здійснюється по команді Create netlist. Для взаємодії з OrCAD Layout використовується секція (вкладка) Layout (мал. 6), де вказуються одиниці виміру, ім'я файлу і ознака дозволу для автоматичного внесення змін до схеми або друкарської плати (ECO).

2. Складання і ведення бібліотек

Одній з важливих складових сучасною САПР є наявність засобів дляформирования і ведення різних баз даних своїх компонентів. Не виключенням є і ORCAD. Не дивлячись на те, що OrCAD містить в своєму постачанні чималу кількість символів елементів для складання схем електричних принципових, математичних моделей для аналізу і оптимізації електронних пристроїв, посадочних місць (корпусів) елементів для розміщення компонентів і трасування друкарських плат, проте, часто виникає потреба в додаванні нових елементів. На жаль, необхідно відзначити, що УГО елементів в OrCAD не відповідають прийнятим у нас в країні стандартам, тому для складання схем по правилах ЕСЬКД необхідно проектувати власні бібліотеки символів елементів.

Файли бібліотек САПР OrCAD приведені в таблиці 5.

2.1 Складання і ведення бібліотек символів елементів

Для складання нової бібліотеки або відкриття вже існує скористайтеся командами File/New/Library і File/Open/Library. Аби додати новий елемент в бібліотеку (знов створену або таку, що вже існує) скористайтеся командами меню Design – New Part (для фізично існуючих корпусів елементів) або New Symbol. Команда New Symbol використовується для створення наступних елементів:

Power – символ підключення ланцюгів живлення;

Off-Page Connector – символ з'єднувача сторінок схеми;

Hierarchical Port – символ ієрархічного блоку;

Title Block – символ штампу (основному напису).

Для даних елементів необхідно лише вказати ім'я символу (Name), і вибрати необхідного типа (Symbol Type). Для фізично існуючих корпусів необхідно задати наступні параметри:

Name – ім'я символу;

Part Reference Prefix – префікс позиційного позначення;

PCB Footprint – ім'я корпусу елементу;

Create Convert View – елемент має еквівалент DeMorgan;

Part per Pkg – кількість елементів в корпусі;

Package Type – елементи в корпусі однакові (Homogeneous) або різні (Heterogeneous);

Part Numbering – елемент в корпусі позначається буквою (Alphabetic) або цифрами(Numeric);

Pin Number Visible – відображення номерів виводів елементів на схемі;

Part Aliases – визначення псевдонімів символів для зменшення об'єму бібліотек (наприклад, псевдоніми К1533ТМ2, К155ТМ2, К555ТМ2 даны елементу ТМ2);

Attach Implementation – підключення додаткового опису символу за допомогою еквівалентної схеми, текстового файлу VHDL і так далі

Властивості символу елементу доступні по команді меню Options/Part Properties і Edit/Package Properties. Налаштування редактора УГО елементів аналогічні налаштуванням редактора схем і викликаються з меню Options по командах Design Template і Preference.

Будь-який символ малюється в області обмеженої штриховим бордюром. Необхідно пам'ятати, що всі з'єднання в OrCAD Capture найзручніше виконувати по сітці. Тому всі елементи з'єднань (виводи символу) мають бути виконані при включеній опції Pointer snap to grid в меню Options/Preferences/Grid Display. Текстові і внутрішні елементи символу частенько зручніше розміщувати при відключеній опції

Pointer snap to grid. Всі виводи розташовуються по зовнішніх сторонах бордюру (рис.7).

Команди для промальовування символів доступні в пунктах меню Place або по клавішах па-нели інструментів (таблиця. 6).

При установці одиночного виведення символу елементу вводиться:

1. Name – ім'я виводу;

2. Number – номер виводу в корпусі;

3. Shape – форма виводу;

3.1 Clock – вхід синхронізації;

3.2 Dot – вивід з інвертуванням;

3.3 Dot-Clock – вхід синхронізації з інвертуванням;

3.4 Line – вивід завдовжки в три кроки сітки;

3.5 Short – вивід завдовжки в один крок сітки;

3.6 Zero Length – виведення нульової довжини;

4. Type – тип виводу;

4.1 3 State – вивід з 3 станом;

4.2 Bidirectional – двонаправлений вивід;

4.3 Input – вхід елементу;

4.4 Open Collector – вихід з відкритим колектором;

4.5 Open Emitter – вихід з відкритим емітером;

4.6 Output – вихід елементу;

4.7 Passive – пасивний вивід;

4.8 Power – виведення живлення елементу.

5. Pins Visible – відображення виводів (лише для виводів типа Power).

При установці масиву виводів додатково вводиться початкове ім'я виводу (Starting Name), початковий номер виводу (Starting Number), число виводів (Number of Pins), приріст імен виводів масиву (Increment), що автоматично проставляються, якщо ім'я виводу закінчується цифрою, відстань між сусідніми виводами в кроках сітки (Pin Spacing).

Якщо необхідно проставити знак заперечення над ім'ям виводу у вигляді горизонтальної риси, то після кожного символу в імені ставитися коса риска "". Наприклад, якщо необхідно, аби ім'я виводу виглядало як "CE ", треба ввести "СЕ" в графові Name. У разі, коли в одному фізичному корпусі розташовується декілька логічних елементів використовується команда View/Package.

Доступ до властивостей всіх елементів символу Ви можете отримати подвійним клацанням лівої клавіші миші на елементі, або, виділивши необхідний елемент і після натиснення правої клавіші миші вибрати команду Edit Properties, або виконавши команду меню Edit/ Properties.

2.2 Складання і ведення бібліотек посадочних місць (корпусів) елементів

Для складання нової бібліотеки посадочних місць або відкриття вже існуючої бібліотеки для додавання або редагування корпусів елементів скористайтеся командою меню Tools/Library Manager з OrCAD Layout. Підключення і видалення бібліотек в редакторові здійснюється за допомогою клавіш Add. (додати) і Remove(видалити). При створенні нового посадочного місця (Create New Footprint.) вказується ім'я корпусу (Name of Footprint) і система одиниць виміру – English (дюймова) або Metric (метрична). Збереження знов створеного або відредагованого посадочного місця здійснюється за допомогою команд (Save і Save As.). Для знов створеного корпусу потрібно вказати ім'я вже існуючої бібліотеки (Name of library) або створити нову бібліотеку (Create New Library.) і ім'я посадочного місця (Name of footprint). За допомогою команди (Save As.) можна також зберегти наявний корпус в іншу бібліотеку. Видалення посадочного місця з бібліотеки виробляється по команді Delete Footprint.


 
 

Цікаве

Загрузка...