WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Обґрунтування вибору сигналу для систем тропосферного зв’язку з кодовим розподілом каналів - Курсова робота

Обґрунтування вибору сигналу для систем тропосферного зв’язку з кодовим розподілом каналів - Курсова робота

Рис. 9. Частотно-часова площина ФМ сигналу

На частотно-часовій площині (рис. 9) штриховкою виділено розподіл енергії одного елемента (імпульсу) ФМ сигналу. Всі елементи перекривають виділений квадрат зі сторонами F і Т. база ФМ сигналу:

. ( 16)

Тобто база дорівнює кількості імпульсів в сигналі. Можливість застосування ФМ сигналів в якості ШСС з базами В=104...106 обмежена в основному апаратурою обробки. При використанні узгоджених фільтрів у вигляді пристроїв на ПАХ, можливий оптимальний прийом ФМ сигналів з максимальними базами В=1000...2000. ФМ сигнали, котрі обробляюються такими фільтрами, мають широкі спектри (близько 10...20 МГц) і відповідно короткої тривалості (10...50 мкс). Обробка ФМ сигналів за допомогою відеочастотних ліній затримки при переносі спектрів сигналів в область відео частот, дозволяє отримувати бази В=100 при F≈1 МГц, Т≈100 мкс.

Перспективними є фільтри виконані на пристроях зі зворотнім зв'язком. За допомогою узгоджених фільтрів на ПЗЗ можна обробляти сигнали.

ФМ сигнали з базами 102...103 при тривалості сигналів 10-4...10-1 с цифровий корелятор на ПЗЗ здатний обробляти сигнали з базами 9104. Слід відмітити, що ФМ сигнали з великими базами доцільно обробляти за допомогою кореляторів на великих інтегральних схемах чи ПЗЗ. При цьому В=4104 являється граничною. Але при використання кореляторів необхідно в першу чергу вирішити питання про прискорене входження в синхронізм [3].

Так як ФМ сигнали дозволяють широко використовувати цифрову техніку та методи формування та обробки, можна реалізувати сигнали з відносно великим базами, через це ФМ є одним з перспективних видів ШСС.

Тому розроблена схема приймача обробляє саме ФМ сигнали.

Висновки

1. Використання фазокодоманіпульваних сигналів у системах широкосмугового зв'язку забезпечує ряд важливих переваг перед системами існуючого вузькосмугового зв'язку, а саме:

а) вища перешкодозахищеність широкосмугових систем зв'язку;

б) підвищена прихованість таких систем зв'язку;

в) раціональне використання частот за рахунок кодового розділення абонентів;

г) використання ШСС в системах зв'язку дає можливість ефективно боротися з багатопроменевістю розповсюдження радіохвиль;

д) шумоподібні сигнали забезпечують кращу електромагнітну сумісність широкосмугових та вузькосмугових систем радіозв'язку.

2. Умовами вибору фазокодоманіпульованого сигналу стали такі його переваги над іншими видами широкосмугових сигналів:

а) фазокодоманіпульовані сигнали дозволяють широко використовувати цифрові методи та техніку формування та обробки, що є досить актуальним на сьогодення;

б) порівняно проста реалізація пристроїв формування і обробки на елементах дискретної мікроелектронної техніки;

в) кращі кореляційнй властивості таких сигналів в частотно-часовій площині.

Таким чином обраний сигнал повністю задовільняє вимогам нової тропосферної станції.


 
 

Цікаве

Загрузка...