WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

Сіть занулення передбачають в електротехнічній частині проекту. Її вмонтовують спеціалізовані електромонтажні організації. При монтажі систем автоматизації виконують лише приєднання елементів вказаних систем до сіті занулення за допомогою нульових захисних провідників. Занулення виконують: при напрузі змінного струму 380 В і вище і постійного струму 440 В і вище — у всіх електроустановках; при номінальних напругах змінного струму вище 42 В і постійного струму вище 110 В — тільки в електроустановках, розміщуваних в приміщеннях з підвищеною небезпекою і в особливо небезпечних, а також в зовнішніх установках; у вибухонебезпечних установках — при будь-якій напрузі змінного і постійного струму.

В технологічних установках зануленню, що автоматизуються, підлягають: металеві частини приладів і електроустановок, в яких при пошкодженні ізоляції оболонок дротів можливо поява небезпечного для життя персоналу напруги, у тому числі: корпуси манометрів ЕКМ і МЕД, дифтягомеров ДТ, гідравлічних (ГИМ) і електричних (МЕО) виконавчих механізмів і інших засобів автоматизації, апаратів управління, захисту, освітлення; щити і пульти систем автоматизації (включаючи щити живлення і сигналізації); броня і оболонки пневмока-білей, контрольних кабелів, металеві оболонки дротів; захисні сталеві труби, металеві короби і лотки, кронштейни і інші види металоконструкцій; корпуси сполучних коробок при введенні в них неброньованих кабелів з неметалічними захисними оболонками; металеві конструкції групових стендів приладів; корпусу джерел живлення, випрямлячів і трансформаторів.

Як нульові захисні провідники можуть бути використаний: нульові робочі провідники; спеціально передбачені для цієї мети провідники (четверта або третя жила кабелю, четвертий або третій дріт, сталеві смуги); металеві конструкції будівель (ферми, колони, естакади) виробничого призначення (майданчики обслуговування, обрамлення каналів); сталеві труби електропроводок; алюмінієві оболонки кабелів; металеві короби і лотки для прокладки електричних проводок і т.д.

Використовувати як нульові захисні провідники газопроводи і імпульсні трубопроводи від них, лінії каналізації і центрального опалювання забороняється.

Для надійного з'єднання сталевих труб електропроводок, що використовуються як нульові захисні провідники, при відкритій прокладці застосовують добре затягнуті муфти, ущільнені на сурику, або інші конструкції, що забезпечують надійний контакт; при прихованій прокладці і в сітях із заземленою нейтралью при відкритій прокладці — сталеві різьбові муфти, ущільнені на сурику і приварені до труб в двох-трьох крапках з обох боків. На довгій ділянці різьблення (зганянні) з боку зганяння перед муфтою встановлюють контргайку. При з'єднанні труб на чавунних муфтах і чавунних электрофитингах в обхід муфт і электрофитингов приварюють перемички з круглої сталі діаметром 6—8 мм.

Броню кабелів (Рис.7.3, а) у кінцевих закладень зануляют за допомогою провідника, один кінець якого припаюють до броні, а інший приєднують до занулюючого щита, коробки і т.п. За-нуляющий провідник до броні кабелю приєднують після оброблення кінця кабелю, до накладення ізолюючих обмоток на корінець закладення. У місця обріза броні на оболонку кабелю підмотують шнуровий азбест для запобігання місця паяння від забруднення бітумним складом. Броню кабелю зачищають і лудять припоєм ПОС-61.

Рис.7.3. Заземлення броні кабелю (а) і екрануючої оплетки (б, в): 1 — зануляющий провідник, 2 —- бандаж із мідного дроту, 3 — мідналуджена смужка, 4 — паянняприпоєм ПОС-61

Зануляющий провідник 1, який звичайно виготовляють в монтажно-заготовчих майстерних, також лудять припоєм ПОС-61 по всій довжині і оконцовывают наконечником опресовкою. Щоб уникнути виплавки при короткому замиканні напувати наконечник на зануляющий провідник заборонено.

Провідник укладають уздовж кабелю на місцях броні, що лудять, прикріплюють до кабелю бандажем 2 з 3 — 4 витків мідного лудженого дроту діаметром 1 мм і припаюють припоєм ПОС- 61 до обох стрічок броні. Для захисту від вологи місця паяння зачищають від слідів флюсу і покривають декількома шарами асфальтового лака.

Екрануючі оплетки кабелю або дроту (Рис.7.3, б)зануляют перед місцем їх кріплення у збірки затисків або у введення в прилад або апарат. На відстані 10—15 мм від цього місця на екрануючу оплетку накладають бандаж з 6 — 7 витків мідного дроту діаметром 0,4 — 0,5 мм.

Екрануючу оплетку від кінця кабелю (або дроти) до бандажа розплітають і розділяють на два рівні пасма, розтягують і скручують кожне пасмо окремо, а потім обидва пасма між собою, утворюючи з них зануляющую перемичку. Кінець перемички припаюють припоєм ПОС-61 з каніфольним флюсом і закріплюють на ньому опресовуванням кабельний наконечник.

Якщо кабель (дріт) і занулюючий щит або коробка розташований таким чином, що довжина перемички з проволікав екрануючої оплетки недостатня для підключення до заземлителю, то екрануючу оплетку зануляют за допомогою гнучкого провідника, що припаюється до мідної лудженої смужки 10x0,2 мм (Рис.7.3, в).

В щитових конструкціях слід виконувати як електричне з'єднання металевих частин щита (пульта) між собою, так і занулення (заземлення) корпусів приладів і апаратів, що мають спеціальний висновок "Земля". Для забезпечення занулення в опорних рамах щитів шафових і панельних з каркасом (ОСТ 36.13—76) приварені пластини з двома отворами під болти М6 і М8. Такі ж пластини приварені в нижніх частинах малогабаритних щитів і пультів до заземляющим затисків, утворених болтами з гайками і шайбами.

Між всіма металевими частинами щитів і пультів, що скріпляються між собою, повинне бути надійне електричне з'єднання, що забезпечується таким чином. В щитах шафових і панельних з каркасом, а також в пультах електричне з'єднання між металевими частинами каркаса здійснюється через ті, що кріплять болти. При цьому на металеві частини каркаса в місцях сполучення не наносять лакофарбного покриття. Таким же чином забезпечено електричне з'єднання між фасадними панелями щитів шафових і панельних з каркасом і пультів, а також кришками малогабаритних щитів і їх каркасами.

Електричне з'єднання між каркасом і бічними стінками щитів шафових і панельних з каркасом, кришками шафових щитів здійснено шляхом урізування приварних скоб в кромки відповідних отворів в каркасах. Урізування відбувається при повороті скоб в процесі збірки металоконструкції.

Електричне з'єднання каркаса щитів (шафових і панельних з каркасом) із заземляющим болтом М6, поворотної рами з каркасом щита, дверей малогабаритного щита і столешниці пульта з їх каркасами виконують гнучкими провідниками (Рис.7.4); дверей шафових щитів і пультів з їх каркасами — через металеві петлі.

Рис.7.4. Електричне з'єднання каркаса щитової конструкції з її опорною рамою: 1 — каркас, 2 — опорна рама, 3 — гнучкий провідник, 4 — затиск заземлення

Електричне з'єднання між металевими деталями (для монтажу апаратури і проводок) з каркасом щита, статива і пульта з лакофарбним покриттям здійснюють гнучким нерозрізаним провідником (Рис.7.4, а). Якщо каркас щитів і пультів оцинкований, електричне з'єднання здійснюють контактним тиском через кріпильні гвинти.

Занулення (заземлення) корпусів приладів і апаратів, що мають спеціальний висновок "Земля", виконують гнучким нерозрізаним провідником.

Для приєднання гнучких провідників до висновків "Земля" застосовують наконечники (Рис.7.4, б). Кінець провідника приєднують до заземляющему болта М6 щита або пульта, передбаченого в опорній рамі. При необхідності допускається приєднання до вільного заземляющого болта М8.

Занулення (заземлення) металевих оболонок, екранів кабелів і дротів, що прокладаються в щитах і пультах, виконують гнучкими зануляющими (заземляющими) провідниками із заземляющими затисками щитів і пультів. При великій кількості оболонок (екранів) кабелів застосовують загальний нерозрізаний провідник.

Якщо заземляющих болтів недостатньо, зануляющие (заземляющие) провідники приєднують до складок контактних затисків, сполучених із заземляющим затиском щита або пульта. При цьому провідник, що сполучає контактні затиски між собою і із заземляющим затиском щита або пульта, повинен бути нерозрізаним.

В багатопанельних щитах всі панелі повинні мати між собою надійний електричний контакт. Якщо панелі щита зібрані на загальній підщитовій рамі з швелера, сполучають кожну панель з рамою перемичкою із смугової сталі перетином не менше 15X3 мм.

Мал. 160. Приклади електричного з'єднання металевих деталей з каркасом щитової конструкції (а) і занулення (заземлення) приладів і апаратів, що мають спеціальний висновок "Земля" (б): 1 — косинець, 2 — стійка щита, статива, 3 — гнучкий нерозрізаний провідник, 4, 7 — заземляющие затиски М6 і М8, 5 — наконечник, 6 — прилад


 
 

Цікаве

Загрузка...