WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

Рівнемір 1 (Рис. 6.5) кріплять на кронштейні 5, закладеному в стіну, як показано на малюнку, або привареному до металевої конструкції. Поплавець 4 поміщають в заспокійливу камеру 3, виконану з труби діаметром 400 мм Щоб уникнути затирання троса блок 6 встановлюютьстрого перпендикулярно і вертикально над поплавцем. Для урівноваження рухомої системи, що складається з поплавця 4, тросаз блоком 6 івимірювальної частини рівнеміра 1, між поплавцем і блоком встановлюють противагу 2.

Рис.6.5. Монтаж поплавця рівнеміра: 1 — рівнемір, 2 — противага, 3 — заспокійлива камера, 4 — поплавець, 5— кронштейн, 6 — блок

П'єзометричні рівнеміри. Вимірювальну (п'єзометричну) трубку 2 (Рис.6.6, а) встановлюють вертикально або збоку з ухилом у бік судини — місткості 1 так, щоб відкритий знизу кінець трубки був опущений нижче за мінімальний рівень контрольованої рідини. Внутрішній діаметр п'єзометричної трубки повинен бути не менше 14 мм. Повітря (або газ), що потрапляє в лініюживлення 4, яка виконана з труби діаметром 6 мм, повинен бути заздалегідь обчищено. Для цієї мети встановлюють фільтр 7, а для регулювання подачі повітря (або газу) — редуктор 6. Імпульсну лінію 3, для якої також використовують труби діаметром 6 мм, приєднують безпосередньо у п'єзометричної трубки. Всі роботи по монтажу трубних проводок установки виконують ретельно, щоб запобігти можливості витоку повітря і спотворенню свідчень приладу.

Рис.6.6. Установка п'єзометричних рівнемірів для вимірювання рівня у відкритій місткості: 1 — місткість, 2 — п'єзометрична трубка, 3 — імпульсна лінія, 4— лінія живлення, 5 — манометр, 6 — редуктор, 7—фільтр, 8 — дифманометр; р — тиск живлячих газу або повітря

Електронні індикатори рівня. Перетворювач без фланця вкручують в різьбовий штуцер (Рис.6.7, а), приварений доверхньої кришки резервуару, і затягують для забезпечення необхідної герметизації. Перетворювач з фланцем закріплюють у відповідь на фланці резервуару (Рис.6.7, б) і затягують шістьма болтами.

Для збільшення точності і стабільності свідчень електронних індикаторів рівня рекомендується при монтажі їх перетворювачів в резервуарах з непровідних матеріалів або на відстані, перевищуючому 1 м від провідних стін резервуару, встановити паралельно осі стрижньового перетворювача металеві електроди (стрижні, труби, смуги, троси і т. п.), що розташовуються не більше ніж на 200 мм від осі перетворювача. Електроди і корпус перетворювача заземляють.

Перетворювач не розрахований на роботу в середовищі, разрушающе діючої на його деталі, а також в середовищах в'язкою, пленкообразующей і що кристалізується, діючих твердий осад на електроді перетворювача.

Правила установки вимірювального пристрою електронного індикатора рівня і з'єднання його з перетворювачем розглянуті нижче в п.7.

Рис.6.7. Установка електронного індикатора рівня (а) і перетворювача на фланці (б): 1 — перетворювач, 2 — вимірювальний пристрій, 3 — коаксіальний сполучний кабель, 4 — миліамперметр

7. Монтаж приладів

Монтаж приладів і систем автоматизації здійснюють відповідно до проекту, технічних умов, інструкцій заводів-виготівників і умов експлуатації. Місця установки приладів, апаратури і замочної арматури (кранів, вентилів, перемикачів) повинні бути доступний і зручний для обслуговування, а також добре освітлений. В труднодоступних місцях для зручності обслуговування приладів і апаратури проектом повинні бути передбачений, а будівельною організацією встановлені сходи, майданчики і т.п.

Щоб уникнути пошкодження прилади і апаратуру не допускається встановлювати: в приміщеннях з незакінченими будівельними і обробними роботами, а також до закінчення робіт по монтажу технологічного устаткування; в місцях, схильних вібрації; в умовах агресивних середовищ і місцях з підвищеною вогкістю; в місцях з сильним магнітним полем.

До монтажу приладів, встановлюваних в щитах і пультах, пред'являються спеціальні вимоги (ОСТ 36.13—76). Наприклад, при установці на фасадній панелі щита приладів завдовжки (глибиною) більше 300 мм незалежно від їх маси або масою більше 10 кг незалежно від їх глибини їх хвостову частину закріплюють на каркасі щита. Вживаний для цього вузол кріплення (Рис.7.1, а) є опорою 6 з перфорованого профілю, яка спирається на два бічні швелери 5, закріплених на стійках 7 каркаса щита. Прилади 3 фіксують на опорі 6 хомутами 4. На малюнку показаний приклад закріплених на одній опорі двох приладів різних габаритів, внаслідок чого їх корпуси виявляються на різній відстані від опори. Для усунення цього застосовують підставки 2 з підкладками.

При установці групи приладів (Рис.7.1, б)в один ряд впритул один до одного їх притискують до опори загальним швелером за допомогою шпильок 9. Між приладами і швелером встановлюють еластичні підкладки, які оберігають прилади від пошкоджень при вібраційних навантаженнях на щит.

Рис.7.1. Приклад кріплення на каркасі щита хвостових частин одиночних приладів (а) і групи приладів (б): 1 — фасадна панель, 2 — підставка, 3 — прилади, 4 — хомут, 5 — бічний швелер, 6 — опора, 7 — стоїка, 8 — швелер, 9 — шпилька

Апаратуру, встановлювану усередині щитів (наприклад, блоки контактних затисків, апаратуру сигналізації, трансформатори), вмонтовують на уніфікованих деталях. Деталі, на яких кріплять апаратуру (скоби, косинці, швелери), називаються основними (Рис.7.2, а).Зубчатіскоби 1 встановлюють на бічних площинах каркасів щитів, а також на поворотних рамах, косинці 2 і 4 — на каркасах щитів в площині, паралельній фасаду, а також в корпусах пультів.

В основній полиці скоб і косинців виконані подовжні овальні отвори і трапецієвидні виступи, кожний з яких має по одному поперечному отвору. Отвори призначені для закріплення апаратів захищеного виконання, настановні отвори яких розташовані зовні зони висновків, а проводки приєднуються спереду або ззаду. Невелика відстань між сусідніми отворами дозволяє встановлювати апарати практично на будь-якій відстані один від одного.

Трапецієвидні виступи з овальними отворами служать для закріплення апаратів, настановні отвори яких знаходяться зверху і знизу корпуси в зоні висновків, а проводки приєднуються ззаду.

Деталі, що використовуються для монтажу апаратури і проводок, називаються допоміжними (Рис.7.2, б). Наприклад, підставку 5 використовують для установки трансформаторів і іншої апаратури масою більше 10 кг в горизонтальному положенні, кронштейни К4—К6 (6) — для монтажу в одному ряді апаратів з різними міжцентровими відстанями настановних отворів, кронштейни К55 (7) —для кріплення штепсельних роз'ємів ШР і СШР, кронштейни КП4 (8)— для кріплення пластмасових вентилів, стельових патронів і інших настановних виробів. Електричні і трубні проводки в щитах і пультах кріплять на кронштейнах К51 (9).

Кріплять прилади і апаратуру на несучих конструкціях (щитах, пультах і стативах) кріпильними деталями, що не мають зірваних резьб, шлицев і граней. Всі різьбові з'єднання повинні бути туго затягнутий. В місцях, схильних вібрації, прилади і апаратуру встановлюють на амортизаціях, щоб повністю усунути або змінити частоту і амплітуду коливань до значень, що забезпечують нормальну роботу приладів і міцність їх кріплення. В останньому випадку різьбові з'єднання забезпечують пружинними шайбами, шплінтами або контргайками, що виключають їх мимовільне відгвинчування.

Рис.7.2. Основні (а) і допоміжні (б) деталі для монтажу апаратури і проводок усередині щитів і пультів: 1 — зубчата скоба, 2—зубчатий косинець, 3 — скоба, 4 — косинець, 5 —подставка, 6-9 - кронштейни (К4-К6, К55, К114, К51)

Відповідно до СНіП 3.05.07—85 захисне заземлення систем автоматизації вмонтовують одночасно зі всіма монтажними роботами.

Технологічні установки, що автоматизуються, харчуються, як правило, від електроустановок напругою до 1000 В з глухозаземленой нейтралью. В таких установках заземлення як захисну міру безпеки від поразки електричним струмом називають зануленням (на відміну від електроустановок з ізольованою нейтралью, де застосовується термін заземлення).

При зануленні всі металеві корпуси електроприймачів і металеві конструкції електрично зв'язані через нульовий захисний дріт з глухозаземленной нейтралью сіті — від неї харчується система автоматизації. Завдяки цьому всяке замикання на корпус перетворюється на коротке замикання і аварійну ділянку відключається запобіжником або автоматом.


 
 

Цікаве

Загрузка...