WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

Монтаж пристроїв та систем автоматизації - Курсова робота

- креслення або ескізи блоків трубних і електричних проводок;

- мережний графік на виконання монтажу приладів і засобів автоматизації;

- технологічна схема такелаж-транспортних робіт.

Технологічна схема такелаж-транспортних робіт є схемою маршруту переміщення, місць доставки, розвантаження і складування заготовлених і зібраних конструкцій, стендів приладів, блоків труб, барабанів з кабелем, щитів, виконавчих механізмів і т.п. На схемі указують механізми і пристосування, необхідні для виконання робіт такелажів і транспортних, послідовність перевезення і переміщення монтажних блоків і т.п.

На схемі такелаж-транспортних робіт показують також місця установки автомобільних кранів або інших вантажопідйомних механізмів; мінімальні відстані наближення виступаючих частин автокранів до будівель, естакад і інших споруд, а також до укладеним на тимчасове зберігання металевих конструкцій, труб і монтажних виробів; відстані від кранів до ліній електропередачі, місць руху транспорту і пішоходів; огорожі монтажної зони.

Залежно від складності об'єкту ПВР може бути виконаний в повному або скороченому вигляді.

1.2 Перелік монтажних робіт

Перелік монтажних робіт установки засобів автоматизації управління трубчастою піччю:

Ознайомлення з проектною документацією;

Підготовка місць установки первинних перетворювачів і добірних пристроїв;

Установка розподільних щитів;

Прокладка трубних проводок;

Монтаж електричних проводок;

Прозвонка жил кабелів і дротів ;

Установка і підключення первинних перетворювачів;

Установка автоматичних регуляторів ;

Прибирання прилеглої території, фарбування трубопроводів;

Випробування системи автоматизації трубчастої печі;

Здача в експлуатацію засобів автоматизації.

2. Опис

2.1 Що зображено на ФСА та якими лініями?

Ці схеми є основним документом проекту. Вони є символічним зображенням апаратів і агрегатів технологічного процесу і трубопроводів, що сполучають їх, показують функціональні зв'язки між ними і елементами систем автоматизації.

Виконуються ФСА для кожної структурної ділянки і їх число відповідає числу оперативних постів управління. Для складних систем автоматизації ФСА можуть складатися роздільно для автоматичного контролю, технологічної сигналізації, захисту і блокувань і для системи автоматичного управління і регулювання.

Технологічне устаткування на ФСА показують умовними позначеннями, прийнятими в технологічній частині проекту, або відповідно до їх натурального вигляду без дотримання масштабу. Допускається зображення окремих вузлів і агрегатів у вигляді прямокутників з відповідними найменуваннями. Деталі і елементи устаткування зображуються у випадку, якщо існує безпосередній контакт з ними приладів і засобів автоматизації.

Технологічні трубопроводи зображуються чорними лініями товщиною до 1—2 мм, напрям потоків рідин і газів — стрілками. Па трубопроводах зображають тільки основну і регулюючу апаратуру, яка відноситься до систем автоматизації.

Прилади і засоби автоматизації зображуються у відповідності з ГОСТ 21 404—75. При умовних позначеннях приладів на першому місці стоїть індекс параметра (Т — температура; Р — тиск; L — рівень; F — витрата; Q фізико-хімічний склад і т. і.), на другому — функція приладів; І— свідчення; R — реєстрація; А — сигналізація; С — регулювання з позначенням зверху закону (позиційне — Пз, пропорційне — П, пропорційно-інтегральне — ПІ). Індекс функції може стояти і на третьому місці при виконанні приладом декількох функцій.

В перетворювачах на першому місці стоїть вхідний сигнал, наприклад, Е — електричний.

Всі первинні перетворювачі і добірні пристрої показуються безпосередньо на зображеннях технологічного устаткування або в безпосередній близькості; на технологічних комунікаціях наносяться зображення регулюючих органів і виконавчих механізмів, пов'язаних з ними механічно.

Апаратура, розміщена на щитах, виділяється в прямокутники в нижній частині під технологічною схемою. Прямокутники групують прилади по місцю їх розташування або іншою ознакою.

Наприклад: "Щит сигналізації", "Пульт оператора", "Допоміжний щит". Найменування щитів поміщаються в лівій частині схеми. Прилади і засоби автоматизації, які конструктивно не пов'язані з технологічним устаткуванням, показуються в прямокутнику "Місцеві прилади". Він розташовується над прямокутниками щитів.

Точки входу і виходу сигналів на прямокутниках відповідний блоків показуються на сполучних лініях кухлями діаметром 1,5— 2 мм.

На сполучних лініях поблизу перетину з прямокутником щита указують максимальне робоче значення величини, що виміряється, і інші пояснення, посилання.

Якщо декілька первинних перетворювачів підключаються до одного вторинного приладу, допускається об'єднувати сполучні лінії в одну. При виконанні ФСА складних установок допускається робити обрив ліній зв'язку, при цьому кінці їх нумеруються однією і тією ж арабською цифрою. Кінці нумеруються біля прямокутників в зростаючому порядку зліва направо.

Кожному вимірювальному і регулюючому комплекту привласнюється порядковий номер на схемі, а кожному елементу, зображеному на ФСА — позиційне позначення (позиція). Позначення складається з номера комплекту, до якого додається буквений індекс, починаючи від первинного перетворювача і кінчаючи регулюючим органом. Наприклад, первинний перетворювач — , місцевий прилад — , вторинний прилад — , регулятор — 1г, виконавчий механізм — , регулюючий орган — 1е. Позиційне позначення наносять в нижній частині позначення приладу (кола, овалу).

Позиційні позначення електродвигунів виконавчих механізмів, замочної і регулюючої апаратури наносять на виносних лініях — полицях поряд з пристроями.

На перших листах ФСА приводяться перелік приладів і засобів автоматизації, таблиця умовних позначень і приміток (допускається перелік виконувати окремими листами). Перелік є початковим для складання замовлених специфікацій і розташовується в правому верхньому кутку.

Всі прилади об'єднуються в групи: апаратура по місцю, апаратура на щитах і т. і.

На нашої ФСА зображено:

1. - первинний вимірювальний перетворювач (чуйний елемент) для виміру витрат, змонтованний по місцю (діафрагма, сопло та ін.)

2. - первинний вимірювальний перетворювач (чуйний елемент) для виміру температури, змонтованний по місцю

3. - прилад, для виміру тиску (разреженню), безшкальний, з дистанційною передачею показників, змонтованний по місцю

- регулюючий клапан

2.2Регулюючи органи та виконавчі механізми

Забезпечення заданого режиму регулювання значною мірою залежить від правильної установки і зчленовування регулюючих органів (наприклад, дросельних засланок, клапанів, засувок) з виконавчими механізмами, що здійснюють звістні переміщення регулюючих органів. При цьому повинна бути витримана задана залежність між переміщенням регулюючого органу, вираженим в градусах кута повороту, міліметрах і т. п., і відхиленням регулюючої величини.

Регулюючі органи встановлюють робітники, вмонтовуючи технологічні трубопроводи. Тому монтажники систем автоматизації, що виконують, як правило, установку окремо виконавчих механізмів, що стоять, і їх зчленовування з регулюючими органами, повинні приймати роботи по установці останніх і перевіряти відповідність їх технічним вимогам на монтаж приладів і засобів автоматизації і монтажно-експлуатаційної інструкції.

Регулюючі органи повинні бути урівноважені і вільно без заклинювання і застрявань переміщатися від одного крайнього положення до іншого. Якщо для їх переміщення потрібні значні зусилля, слід провести ревізію і усунути причини ненормальної роботи.

Перевіряти регулюючі органи бажано при нормальному тиску, температурі і швидкості потоку в трубопроводі.

Виконавчі механізми вмонтовують поблизу регулюючих органів в строгій відповідності з проектом в добре освітлених місцях, не схильних вібрації. Встановлюють їх на підлозі на спеціальних підставках або на кронштейнах, які, у свою чергу, закріплюють на стінах, колонах і інших несучих конструкціях будівель.

Конструкція кріплення виконавчих механізмів повинна бути жорсткою з урахуванням маси механізму і що розвиваються їм зусиль.

Пневматичні виконавчі механізми з мембранним приводом конструктивно з'єднані з регулюючими органами, тому їх встановлюють організації, вмонтовуючи технологічні трубопроводи. Виконавчі механізми з регулюючими органами зчленовують жорсткою тягою. Стисле повітря подається по мідних або сталевих безшовних трубах, які приєднують до штуцерів механізму за допомогою ніпеля з накидною гайкою.

3. Вибір засобів автоматизації

Економічність роботи трубчастих печей багато в чому залежить від правильної організації управління тепловим режимом. Підтримка заданих робочих параметрів експлуатації печі за допомогою системи автоматичного контролю і регулювання дозволяє одержувати цільові продукти до максимальними виходами, підвищувати їх якість, раціонально витрачати паливо, пару, стисле повітря, електроенергію, зберігати матеріальну частину печі, збільшувати міжремонтні пробіги установок.


 
 

Цікаве

Загрузка...