WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пристрій зварювального трансформатора - Реферат

Пристрій зварювального трансформатора - Реферат


Письмова екзаменаційна робота
ПРИСТРІЙ ЗВАРЮВАЛЬНОГО ТРАНСФОРМАТОРА
Зварювальний трансформатор перетворить перемінний струм однієї напруги в перемінний струм іншої напруги тієї ж частоти і служить для харчування зварювальної дуги. Трансформатор має сталевий сердечник (магнитопровод) і дві ізольовані обмотки Обметка, підключена до мережі, називається первинної, а обмотка, підключена до електродотримача і виріб, що зварюється, - вторинної. Для надійного запалювання дуги вторинна напруга зварювальних трансформаторів повинне бути не менш 60-65 В; напруга дуги при ручному зварюванні звичайно не перевищує 20-30 В.
Одним з найбільш розповсюджених джерел харчування перемінного струму є зварювальний трансформатор ТСК-500 (мал. 7) У нижній частині сердечника 1 знаходиться первинна обмотка 3, що складається з двох котушок, розташованих на двох стрижнях. Котушки первинної обмотки закріплені нерухомо. Вторинна обмотка 2, що також складається з двох котушок, розташована на значній відстані від первинної. Котушки як первинної, так і вторинної обмоток з'єднана паралельно Вторинна обмотка - рухлива і може переміщатися по сердечнику за допомогою гвинта 5, з яким вона зв'язана, і рукоятки 6, що знаходиться на кришці кожуха трансформатора.
Регулювання зварювального струму виробляється зміною відстані між первинною і вторинною обмотками. При обертанні рукоятки б по годинній стрілці вторинна обмотка наближається до первинного, магнітний потік розсіювання й індуктивний опір зменшуються, зварювальний струм зростає. При обертанні рукоятки проти вартовий стрілки вторинна обмотка віддаляється від первинної, магнітний потік розсіювання росте (індуктивний опір збільшується) і зварювальний струм зменшується Межі регулювання зварювального струму- 165-650 А. Послідовне з'єднання котушок первинної і вторинної обмоток дозволяє одержувати малі зварювальні струми з межами регулювання 40-165 А.
СИСТЕМА ЖИВЛЕННЯ ДИЗЕЛІВ.
Система живлення дизелів має відповідати таким вимогам:
- створювати високий тиск упорскування палива в циліндр;
- дозувати порції палива відповідно до навантаження дизеля;
- впорскувати паливо в камеру згоряння в певний момент, протягом заданого проміжку часу із певною інтенсивністю;
- добре розпилювати й рівномірно розподіляти паливо по об'єму камери згоряння;
- забезпечувати початок упорскування й порції палива, що подаються насосом однаковими в усіх циліндрах;
- надійно фіксувати паливо перед його надходженням у насоси й форсунки.
Ці вимоги зумовлені тим, що на процес сумішоутворення в дизелі відводиться мало часу (близько 0,001с). Тому дуже важливо розпилити паливо на найдрібніші краплинки й рівномірно розподілити їх по всьому об'єму повітря в камері згоряння.
Паливо для дизелів має відповідати таким вимогам:
- добре прокачуватися, забезпечувати безперебійну роботу паливо подавальної апаратури;
- забезпечувати добре розпилювання сумішоутворення й випаровування, а також швидке самозаймання, повне згоряння та м'яку роботу без димлення, що залежить від його хімічного складу, який оцінюється установим тиском;
- не спричинювати підвищено нагар-й шлакоутворення на клапанах, поршневих кільцях, поршнях, закоксування розпилювача й звисання топки;
- не спричинювати корозії резервуарів, баків та деталей двигуна;
- бути стабільним під час транспортування й зберігання.
В'язкість - один із найважливіших показників якості дизельного палива. Від неї залежить однорідність складу робочої суміші, розпилюваність і випарність палива в циліндрі, надійність та довговічність паливної апаратури.
Паливо малої в'язкості добре розпилюється, випаровується й згоряє. Проте в цьому разі підвищується спрацьовування плунжерних пар паливного насоса що призводить до витікання палива через більші зазори. Якщо в'язкість висока, паливо погано розпилюється, погіршується процес згоряння, знижується економічність роботи та підвищується димність вихлопу дизеля.
До важливих експлуатаційних характеристик дизельного палива належить його низькотемпературні властивості, які характеризують рухливість палива за мінусових температур. У дизельному паливі містяться парафінові вуглеводні, які за високої температури перебувають у розчиненому стані, а в разі зниження її викристалізовуються. Низькотемпературні властивості оцінюються температурами помутніння й застигання.
Температурою помутніння називають температуру, за якої змінюється фазовий склад палива. При цьому паливо мутніє через виділення мікроскопічних пристроїв ходу й твердих вуглеводів.
Температурою застигання називають температуру, за якої паливо втрачає рухливість. До системи живлення дизелів відносимо:
- паливний бак;
- фільтри грубої та тонкої очистки палива;
- паливо проводи;
- паливний насос високого тиску;
- всережимний регулятор частоти обертання;
- автоматична муфта випередження впорскування палива;
- форсунка;
- підкачувальний насос.
Паливно підкачувальний насос 10 дизеля КамАЗ-740 засмоктує паливо з бака 1 крізь фільтри грубої 4 й тонкої 18 очистки паливопроводами низького тиску 2,7,11 і 13 паливо надходить до насоса високого тиску 12, який розміщено між рядами циліндрів. Відповідно до порядку роботи циліндрів дизеля насос 12 подає паливо паливопроводами 8 високого тиску до форсунок 6, розташованих в головках циліндрів форсунки розпилюють і впорскують паливо в камери згоряння. Паливопідкачувальний насос 10 подає до насоса 12 більше паливо, ніж потрібно для роботи дизеля. Тому надлишкове паливо, а з ним і повітря, що потрапило до системи, дренажними паливопроводами 17 і 20 відводяться з насоса і 12 і фільтра тонкої очистки 18 назад у паливний бак. Паливо, що просочилось крізь зазор між корпусом розпилювача та голкою форсунки заливається в бак паливопроводами 5, 15, і 21.
Паливний бак автомобіля КамАЗ місткістю 125, 170 або 250 л має заливну горловину, яку обладнано з висувною трубою із сітчастим фільтром. Горловина закривається герметичною кришкою. В нижній частині бака є кран для зливання відстою. Рівень палива можна контролювати за покажчиками, сигнали до якого надходять від реостатного датчика розташованого в баці.
Фільтр грубої очистки автомобіля КамАЗ, який попередньо очищає паливо, встановлено з лівого боку автомобіля на рамі. Фільтр складається з корпусу 7, стакана 2 фільтрувальної сітки 4, заспокоювача 3 й відбивача 5 для ущільнення між корпусом і стаканом ставиться кільце знизу в стакані 2 є змивальна пробка 1. паливо з бака надходить фільтр провідним штуцером і стікає в стакан . великі сторонні частинки й вода збираються в нижній частині стакана.
З

 
 

Цікаве

Загрузка...