WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект сушильного цеху на базі камери СПЛК-2 - Курсова робота

Проект сушильного цеху на базі камери СПЛК-2 - Курсова робота

характеристика траверсного візка
Показник Значення
1. Вантажопідйомність, т
2. Габаритні розміри, мм
довжина
ширина
3. Висота загальна від головки рейки
4. Висота між головками верхньої і нижньої рейки візка.
5. Швидкість перем., м/с
6. Швидкість перем. троса лебідки, м/с
7. Максимальне тягове зусилля на тросі лебідки, кн.
8. Ширина колії траверсного шляху, м:
довжина
ширина
висота
9. Загальна встановлена потужність, кВт
В тому числі : перем. візка лебідки
10. Маса, кг
Механізація перем. штабелів здійснюється за допомогою трособлокової системи і тягової лебідки, яка встановлена на траверзних візках.
2.4.7. Пуск і завантаження камери.
Перед завантаженням штабелів камеру необхідно прогріти, щоб не допускати конденсації вологи на огороджених камери і обл-ки. Якщо камера не вистигла після вивантаження, пару в калорифер необхідно впускати за 10…30 хв до завантаження матеріалу. В момент впуску пари відкривають на 10…15хв вентиль на обдув ній трубі конденсатовідника. Пару впускають в калорифер поступово відкриваючи вентиль. Після продувки калорифера вентиль на обдув ній трубі конденсатовивідника закривають, і система починає працювати нормально - через конденсатовивідник.
У пусковій період припливно-витяжні крани мають бути закриті. Сформовані штабелі завантажують у камеру. Недопустимі завантаження в камеру неповно габаритних штабелів і робота камери при неповній кількості штабелів.
2.4.8. Технологічні етапи сушіння пиломатеріалів в камерах періодичної дії. Початкове прогрівання деревини.
Першою технологічною операцією після завантаження камери є початкове прогрівання д-ни.
Для інтенсивного початкового прогріву д-ни перед сушінням в камері створюється висока відносна вологість агента сушіння при підвищеній (порівняно з першим ступенем режиму сушіння) температурі. Температуру середовища при прогріванні пиломатеріалу м'яких хвойних порід (сосна, ялина, кедр, ялиця) підтримують залежно від їх товщини і категорії режиму сушіння tсер=940С.
Психометричну різницю пиломатеріалів на початковому прогріванні підтримують в межах ?tпр=0,5-1,50С. деревину прогрівають до того часу, поки температура в центрі дошки або заготівки буде становити 30С. в разі відсутності засобів для контролю температури деревини тривалість прогрівання рекомендується визначити розрахунковим методом. Орієнтовно тривалість початкового прогрівання визначається з розрахунку 1 год. на кожний м товщини матеріалу.
год.
В період прогрівання до камери подають пару через зволожуючі труби при ввімкнених калориферах, працюючих вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах на прогрівання деревини витрачається багато пари. Через те проводити початкове прогрівання одночасно в декількох камерах сушильного цеху не рекомендується.
Сушіння до перехідної вологості.
Після прогрівання деревини її висушують.
Параметри агента сушіння t=790С, ?t=70С, ?=0,73.
Кінцева термовологообробка.
Проводиться з метою зникнення або зменшення залишкових внутрішніх напружень. Кінцеву термовологообробку проводять для пиломатеріалів, які висушуються за І і ІІ категоріями якості. При сушінні високотемпературними режимами і при сушінні пиломатеріалів твердих листяних порід і модрини, незалежно від призначення деревини, проведення кінцевої термовологообробки обов'язкове з метою запобігання появи внутрішніх тріщин.
Після кінцевої обробки температура агента сушіння підвищується на 80С порівняно з температурою останнього ступеня режиму сушіння, але не вище 1000С. Психометрична різниця встановлюється в межах 0,5 - 1,00С. тривалість кінцевої термовологообробки визначається за таблицею 32.
tк.т.во.=1000С; ?t=0,5-1,00С, ?=2год.
Підсушування після кінцевої термовологообробки.
Після кінцевої термовологообробки пиломатеріалів витримують в камері при психометричній різниці останнього ступеня режиму сушіння протягом 2-3 год. після підсушування поверхні.
Охолодження матеріалу в камері.
Охолодження матеріалу в камері до 30-400С, проходить при відкритих припливно-витяжних каналах і непрацюючих вентиляторах, пару в калорифер не подають, двері камери напіввідкриті. Орієнтована тривалість охолодження становить 1 год. на кожен см товщини матеріалу. Вивантаження х камери неохолоджених штабелів недопустиме.
2.4.9. Контроль і регулювання параметрів агента сушіння.
За станом агента сушіння (температурою і психометричною різницею) в камері спостерігають щогодини і покази психометра записують в журнал-контроль за параметрами агента сушіння, бажано передбачити дистанційний. За вдосконаленням регулювання параметрів агента сушіння є підтримка їх на заданому рівні. Температура регулюється випуском кількості пари, яка подається до калорифера, регулювання вологості здійснюється шляхом відкривання або закривання припливно-витяжних каналів, а також пуском пари безпосередньо до камери.
Регулювання параметрів агента сушіння може бути ручним і автоматичним. Автоматичне регулювання процесу сушіння - необхідна умова покращення технології сушіння і якості висушуваності деревини. Дистанційний контроль і автоматичне регулювання параметрів агента сушіння має здійснюватись за температурою сухого термометра і психометричної різниці або безпосередньо за температурою сухого і мокрого термометрів. Дляконтролю за параметрами агента сушіння використовують показуючи або самопишучі електро мости і вирівлювальні системи з термометрами опору і логомірами. В камерах періодичної дії реверсивною циркуляцією термометри опору встановлюються в торці камери з боку коридору керування на висоті 1м від підлоги. Для регулювання параметрів агента сушіння використовують дво- і трьох позиційні одно копальні регулятори.
Найбільш зручні, точні і компактні системи автоматичного регулювання випуск прош-стю електричних регуляторів прямої дії . на регуляторах непрямої дії з електричним підсилювальним перетворенням. В систему входять сухий і змочений термометр опору, сигнали, з яких надходять в вимірювально-регульоване обладнання. При відхиленні регульовано периметра від значення на блоці задаличиків БЗ, через вихідне реле БР подається сигнал на виконавчі механізми 3,5, які керують роботою парових вентилів і ключами припливно-витяжних каналів. Виконавчі механізми керуються як автоматично регулятором, так і вручну перемикачами В і ключами RI. Ступінь відкриття регульованих оріонів контролюється показниками положення 2. Передбачається установлення манометра 7 для контролю тиску пари і обладнання 7 для автоматичного включення і реверсування циркуляційних вентиляторів. Як і інша люба електрична САР, в якості основних елементів датчики температури, виконавчі механізми, з'єднані з регулюючими органами і власне регулятор електричного або електромеханічного типу.
2.4.10. Контроль вологості деревини в процесі сушіння.
Початкову вологість деревини визначають по секціях, біжучу - по контрольних взірця, витягають із дощок, характерних по будові, щільності і вологості для даної партії висушуваних пиломатеріалів, контрольний взірець випиляється довжиною не менше 1м.
Деревина секції не повинна мати гнилі, заламків, сучків і тріщин. Випиляні секції нумерують і захищують і зважують на аналітичній вазі з

 
 

Цікаве

Загрузка...