WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Принцип дії прийомної антени - Курсова робота

Принцип дії прийомної антени - Курсова робота

3. Заходи щодо охорони праці та техніки безпеки

Пожежна безпека – стан об'єкта, при якому з регламентованою ймовірністю виключається можливість виникнення та розвиток пожежі і впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Причинами пожеж та вибухів на підприємстві є порушення правил і норм пожежної безпеки, невиконання Закону "Про пожежну безпеку"

Електробезпека — це система організаційних та технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.

Аналіз виробничого травматизму показує, що кількість травм, які спричинені дією електричного струму є незначною і складає близько 1 %, однак із загальної кількості смертельних нещасних випадків частка електротравм вже складає 20 - 40% і займає одне з перших місць. Найбільша кількість випадків електротравматизму, в тому числі із смертельними наслідками, стається при експлуатації електроустановок напругою до 1000 В, що пов'язано з їх поширенням і відносною доступністю практично для кожного, хто працює на виробництві. Основними причинами електротравматизму на виробництві є: випадкове доторкання до неізольованих струмопровідних частин електроустаткування; використання несправних ручних електроінструментів; застосування нестандартних або несправних переносних світильників напругою 220 чи 127 В; робота без надійних захисних засобів та запобіжних пристосувань; доторкання до незаземлених корпусів електроустаткування, що опинилися під напругою внаслідок пошкодження ізоляції; недотримання правил улаштування, технічної експлуатації та правил техніки безпеки при експлуатації електроустановок та ін.

Активність впливу полей різних діапазонів частот зростає з ростом частоти і дуже серйозно впливає у СВЧ діапазоні. У цьому діапазоні працюють багато теле- та радіостанцій, а також майже усі радіорелейні станції, радіолокатори, та інше. СВЧ випромінювання поштрюється у межах прямої видимості. Ступень ушкодження внаслідок ураження електромагнитними полем СВЧ діапазону може бути різною і частіше залежить від інтенсивності опромінення та часу його дії.

Реферат

Текстова частина дипломної роботи: 28 с., 7 рис., 3 табл., 3 додатки, 6 джерел.

Об'єкт дослідження – приймальна антена для СТБ. Мета дипломної роботи – визначення і розрахунок приймальної параболічної антени супутникового зв'язку.

Метод дослідження аналітичний із використанням комп'ютерних технологій.

Для заданих параметрів проведено обгрунтування досягнення малошумливого прийому і використання розрахунків апертуним методом. Діаграма спрямованності опромінювача і антени розрахована з використанням програми комп'ютерного розрахунку.

ДІАГРАМА СПРЯМОВАНОСТІ ОПРОМІНЮВАЧА, ПРОСТОРОВА ДІАГРАМА СПРЯМОВАНОСТІ ПАРАБОЛІЧНОГО ДЗЕРКАЛА, КОЕФІЦІЄНТ СПРЯМОВАННОЇ ДІЇ, ЕФЕКТИВНА ПЛОЩА ПРИЙМАЛЬНОЇ АНТЕНИ, КУТ РОЗКРИВА, ЕКВІВАЛЕНТНА ШУМОВА ТЕМПЕРАТУРА.

Умови одержання дипломної роботи: з дозволу директора КЗІ ОНАЗ ім О.С.Попова.

Висновки

Наведені в дипломній роботі теоретичні і розрахункові дані про використання параболічних антен в якості пристроїв, які не погіршують шумові характеристики приймальних систем доводять, що за умови точної установки опромінювача і дотримання розрахованих параметрів якості виготовлення параболічного дзеркала можливо зробити антенну систему малошумливою.

Фазові спотворення, що виникають через неточності установки опромінювача не перевищують π/4 Необхідна точність виготовлення дзеркала найбільша в центрі параболоїда - відхилення від ідеальної поверхні не повинне перевершувати величини λ/16,

Важливо використання сучасного обладнання малошумливого блоку (LNB), яке не розраховується, проте відомі характеристики і можливо включити в систему з метою дотримання вимог по зниженню фактору шуму.

Це достатньо складний комплект устаткування. Принцип роботи: короткий відрізок хвилеводу продовжується резонансним зондом або антеною, розташованою в сполучній частині LNB. Вся збірка герметично ізольована від проникнення вологи. Якщо волога попадає всередину блоку і спричинятиме корозію, то за цим може послідувати відмова в роботі пристрою. Деякі головки опромінювачів є єдиним блоком з рупорним опромінювачем, поляризатором і LNB, інші містять окремі компоненти, які необхідно з'єднати разом.

Додаток

Програма розрахунку діаграми спрямованості антени

(Використана програма МАТ ЛАБ)

k=6.28/0.03;

L=.1;

ksi=1.05;

fi=-pi/2:0.01:pi/2;

F=sin(k*L/2*(ksi-cos(fi)))/(k*L/2*(ksi-cos(fi)));

figure(2);

plot(fi*180/pi,abs(F),'k-');grid on;hold on;

L=.2;

F=sin(k*L/2*(ksi-cos(fi)))./(k*L/2*(ksi-cos(fi)));

figure(2);

plot(fi*180/pi,abs(F),'b-');grid on;hold on;

L=.3;

F=sin(k*L/2*(ksi-cos(fi)))./(k*L/2*(ksi-cos(fi)));

figure(2);

plot(fi*180/pi,abs(F),'g-');grid on;hold on;

L=.4;

F=sin(k*L/2*(ksi-cos(fi)))./(k*L/2*(ksi-cos(fi)));

figure(2);

plot(fi*180/pi,abs(F),'r-');grid on

Перелік посилань

  1. В.Ф. Хміль, А.Ф. Чаплін, І.І. Шумлянський. "Антени і пристрої СВЧ" – Киев.: Вища школа,1990г.

  2. В.П. Чернишов, Д.І. Шейман. "Распространение радиоволн и антенно-фидерные устройства". Посібник для техникумов зв'язку. – М.:Радіо і зв'язок,1980р.

  3. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D1%83%D1%82_(%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%8F)

  4. http://www.spbtgik.ru/book/1211.htm

  5. http://www.cultinfo.ru/fulltext/1/001/008/056/381.htm

  6. Е.В.Фрусова "Антени" Харків.:Мастер-клас, 2009р.


 
 

Цікаве

Загрузка...