WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Принцип дії прийомної антени - Курсова робота

Принцип дії прийомної антени - Курсова робота

де G – коефіцієнт посилення антени, дБ;

a – перехідні втрати, дБ, що створюються компонентами хвилеводу;

b – втрати із-за помилок поляризації і старіння, дБ;

TSYSrain – приведена загальна шумова температура приймальної системи, яка включає зростання шумової температури в умовах дощу для заданого відсотка часу, K.

1.6 Відношення сигнал / шум

У системі DVB (стандарт віщання цифрового телебачення) застосовується фазова модуляція, яка по своїх властивостях близька до ЧМ. Тому параметри, які відносяться до аналогових ЧМ сигналам, дійсні і для розрахунків лінії зв'язку цифрових систем за одним виключення винятком м. Точно так, як і відношення S/N служить показником якості що приймається в аналогових ЧМ сигналах, відношення Eb/N0, при якому досягається певна величина BER, є еквівалентом відношення S/N для цифрових систем. Співвідношення між C/N і Eb/N0, виражене в ДБ, визначається наступною формулою:

= + 10 log () + 10 log B, дБ (1.43)

де Eb/N0, - відношення кількості енергії в біті, Дж, до щільності потоку потужності шумів, Вт / Гц.

С/N – відношення що несе сигнал/шум в смузі частот B, дБ.

Характерною межею практичних цифрових систем є наступне: для даного відношення швидкості передачі біта інформації до смуги пропускання каналу існує відношення сигнал/шум (Eb/N0), вище за яке можливий прийом сигналу без помилок і нижче за яке прийом не можливий. На відміну від аналогових сигналів, які поступово погіршуються під впливом шумів, цифрові системи відносно не схильні до впливу шумів аж до того моменту, коли система корекції помилок вже не може діяти ефективно. В результаті відбувається різке погіршення або "крах" системи. Це властивість цифрових систем усуває необхідність градацій якості зображення, що приймається. Якість зображення відносно не постраждає, якщо сумарний погіршений рівень відношення Eb/N0 вище, ніж деякий необхідний рівень, відповідний прийнятній "внутрішній" ймовірності появи помилкових бітів (Р) або певній величині BER. BER – це відношення числа бітів інформації прийнятих помилково до спільного числа бітів, переданих в секунду. Взаємовідношення між P і Eb/N0 залежить від конкретних особливостей вибраного методу цифрової модуляції, тому оператори супутникового зв'язку зазвичай визначають (оговорюють) мінімальний необхідний рівень відношення Eb/N0. Значення, що становлять близько 8 дБ, є типовими для більшості телепрограм DVB.


 
 

Цікаве

Загрузка...