WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → IP-телефонія - Курсова робота

IP-телефонія - Курсова робота

З поява IP-телефонії в рядах операторів телекомунікації почалася легка паніка, яка викликала перше і цілком логічне бажання витіснити з ринку конкурентів, що з'явилися, за допомогою відомих лобістських прийомів, що дозволяють чинити тиск на національні адміністрації зв'язку з метою обмеження ліцензування, а також за допомогою підвищення платні за доступ в Інтернет. Деякі американські оператори, наприклад, намагалися добитися заборони IP-телефонії через Федеральну комісію зв'язку, проте зважаючи на потенційний утиск прав споживачів все це успіху не мало.

В результаті традиційні телефоністи були вимушені самі зайнятися IP-технологіями і, треба віддати їм належне, досить швидко досягли успіху в цьому, використовуючи IP-рішення як мінімум для створення резервних каналів для пропуску трафіку на випадок перевантажень або аварій, що дозволило одержувати їм додатковий прибуток. Одночасно в даний час проектуються універсальні магістральні IP-сіті, які в майбутньому повинні не те щоб замінити традиційні телефонні сіті, але істотно їх доповнити послугами передачі даних, відео і мультимедіа.

Тим часом виявилося, що, на жаль, IP-телефонія, не приводить до багатократної економії засобів операторів, що вкладаються в передачу голосового трафіку на дальні відстані, як це на перший погляд може показатися при аналізі діяльності сьогоднішніх компаній, що надають ці послуги. І каменем спотикання тут є вся та ж якість передачі мови. В результаті сьогодні IP-технології з успіхом успішно застосовуються для створення виділених мультисервісних корпоративних сітей зв'язку. Інтернет, в якому працюють мільйони користувачів – гарантувати високу якість передачі мовного трафіку не береться ніхто. Адже передача мови вельми чутлива до затримок.

Крупні комутаційні оператори, обслуговуючі тисячі і сотні тисяч клієнтів, вимушені вкладати для досягнення якості, гідного їх імені, такі засоби, які мало поступаються інвестиціям для створення традиційної мережної інфраструктури. Мовний трафік безлічі абонентів потрібно десь зібрати, перетворити його. Для гарантії якості замість каналів загальнодоступного Інтернету потрібні виділені магістральні канали (хоча і ущільнені за допомогою технології IP-телефонії) у все необхідні регіони країни, потрібна більш могутня місцева телефонна сіть в місцях установки шлюзу або потрібна установка декількох шлюзів (для цього потрібно вкладати в місцеву ТфОП відповідні інвестиції) і багато що інше. Саме так працюють сьогодні серйозні постачальники послуг IP-телефонії. Таким чином, для крупних операторів IP-Телефонія сьогодні – це спосіб більш ефективно використовувати існуючий мережний ресурс і можливість надання своїм клієнтам сучасного спектру додаткових послуг (голосова пошта, конференцзвязок, пошук номерів, контроль за розрахунками і багато що інше), які не реалізовувані в традиційній телефонній сіті, і за рахунок яких оператор може отримати додатковий прибуток.

Показник якості IP-телефонії

Традиційні телефонні сіті комутують електричні сигнали з гарантованою смугою пропускання, достатньою для передачі сигналів голосового спектру. При фіксованій пропускній спроможності передаваного сигналу ціна одиниці часу зв'язку залежить від віддаленості і розташування точок виклику і місця відповіді.

IP-телефонія є однією з областей передачі даних, де важлива динаміка передачі сигналу, яка забезпечується сучасними методами кодування і передачі інформації, а також збільшенням пропускної спроможності каналів, що приводить до можливості успішної конкуренції IP-телефонії з традиційними телефонними сітями.

Основними складовими якості IP-телефонії є:

– Якість мови, яка включає:

* діалог – можливість користувача зв'язуватися і розмовляти з іншим користувачем в реальному часі і повнодюплексному режимі;

* розбірливість – чистота і тональність мови;

* луна – чутність власної мови;

* рівень – гучність мови.

– Якість сигналізації, що включає:

* встановлення виклику – швидкість успішного доступу і час встановлення з'єднання;

* завершення виклику – час відбою і швидкість роз'єднання;

*DTMF – визначення і фіксація сигналів багаточастотного набору номера.

Затримка

Затримка створює незручність при веденні діалогу, приводить до перекриття розмов і виникнення луну. Луна виникає у разі, коли відображений мовний сигнал разом з сигналом від видаленого кінця повертається знову у вухо говорячого. Луна стає важкою проблемою, коли затримка в петлі передачі більше, ніж 50 мс. Оскільки луна є проблемою якості, системи з пакетною комутацією мови повинні мати нагоду управляти луна і використовувати методи ехопридушення.

Час затримки при передачі мовного сигналу можна віднести до одного з трьох рівнів:

Перший рівень до 200 мс – відмінна якість зв'язку. Для порівняння, в телефонній сіті загального користування допустимі затримки до 150-200 мс;

Другий рівень до 400 мс – вважається доброю якістю зв'язку. Але якщо порівнювати з якістю зв'язку по сітях ТфОП, то різниця буде видна. Якщо затримки постійно утримується на верхній межі 2-го рівня (400 мс), то не рекомендується використовувати цей зв'язок для ділових переговорів;

Третій рівень до 700 мс – вважається прийнятною якістю зв'язку для ведення неділових переговорів. Така якість зв'язку можливо також при передачі пакетів по супутниковому зв'язку.

Організаційні аспекти забезпечення параметрів якості IP-телефонії

Багато компаній не мають ресурсів або досвіду управління сіттю з кінця в кінець, тому вони часто звертаються до сервіс-провайдерів (первинним провайдерам) за послугами глобальних сітей. У минулому провайдерам було достатньо підтримувати постійну працездатність своїх сітей, щоб абоненти могли передавати і одержувати інформацію, коли їм необхідно.

Але розподілом додатків реального часу, і, зокрема, Інтернет-телефонії, провайдери все частіше стикаються з тим, що для збереження свого бізнесу і залучення клієнтів їм необхідно вжити спеціальних заходів для цих типів інформаційних потоків.

Один із способів зробити це – висновок угод про рівень сервісу (Servise Level Agreement, SLA), тобто контрактів, де чітко вказано, якого рівня доступність, сервіси і ціни чекає отримати замовник. В такій угоді сервіс-провайдери повинні гарантувати термін беззбійноі роботи і тривалість затримки в конкретний час доби для конкретних видів додатків. Воно також може містити інформацію про доступність призначеного для користувача з'єднання.

Якість послуг може бути ключовим диференціюючим чинником між сервіс-провайдерами в їх боротьбі за клієнтуру. SLA є один із способів запропонувати певний стандарт обслуговування, спираючись на який замовники могли б реалізувати доставку трафіку реального часу.

Система розрахунків за послуги IP-телефонії біллінга і менеджменту

Виходячи із загальних принципів реалізації сітей IP-телефонії її користувачі повинні одержувати ті ж послуги, що і при використовуванні традиційного телефонного зв'язку. Проте використовування IP-сіті як транспортна архітектура дозволяє провайдерам надавати користувачам цілий набір послуг, заснованих на протоколі IP-(передача даних, повідомлень факсиміле, електронної пошти, відео і ін.). Особливості надання послуг IP-телефонії і інших видів IP-послуг висувають специфічні вимоги до організації біллінга і менеджменту користувачів.

Таким чином, реалізація IP-телефонії вимагає нового підходу до побудови систем менеджменту і біллінга. Провайдери повинні мати такі системи, які забезпечать комплексні можливості в реальному масштабі часу, необмежену гнучкість і масштабованість для менеджменту і прискореного упровадження мультисервісних IP-послуг (мал. 6). Це дозволить їм швидко розробляти нові послуги, знижувати тарифи, ефективно управляти користувачами і здійснювати розрахункові операції при збереженні достатньої гнучкості у відповідь на вимоги ринку і запити споживачів, що змінюються.

Робота в реальному масштабі часу

При традиційному телефонному зв'язку програмне забезпечення, яке виконує розрахунки за використовування послугами телефонного зв'язку, не має безпосереднього контакту з абонентом під час розмови. Детальна інформація про виклики (CDR) поступає від телефонних станцій протягом місяця і лише в кінці місяця (або розрахункового періоду) вся зібрана інформація про виклики передається в биллинг-систему.

Цей метод розрахунків за послуги зв'язку не проходить для ринку послуг IP-телефонії, який часто не регулюється і надзвичайно конкурентний. Провайдери IP-телефонії повинні мати нагоду стежити за будь-якою дією кожного замовника і інформація про них повинна поступити не в кінці місяця


 
 

Цікаве

Загрузка...